Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Ance #41829 üzenetére

    Azt írta a cikkíró, hogy képminőség szempontjából mindegy! Nagy hossz esetén sem a képminőségről van szó, hanem hogy átmegy-e rajta minden jel, vagy egyértelműen hibás működést mutat! Ha átmegy rajta a jel, akkor ugyanolyan a képminősége az egyiknek, mint a másiknak. Ha nem megy át, akkor hibás vagy túl hosszú, és annak egyértelmű jelei vannak. Bizonyos hossz, (15-20 méter körül már biztosan), a legdrágább HDMI-kábelekhez is érdemes erősítést alkalmazni, mert nem biztos, hogy átmegy rajta a jel. De ennek nincs köze a képminőséghez, ezt már milliószor leírták és bebizonyították szakemberek! Én inkább nekik hiszek, mint a fülemnek-szememnek, amik elég csökevényes, esendő szervek, és marha könnyen becsaphatóak a tudatunk, pillanatnyi körülmények, hangulatunk stb. által, és simán képes olyat is látni-hallani, ami nincs. Jöhet a savazás. :D

    De meggyőzhető vagyok egyébként, a BBéci által említett mérési eredmények, vagy egy hiteles vakteszt ezzel kapcsolatban meggyőzhet. Egyelőre még ilyet nem olvastam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák