Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GandC

    tag

    válasz GandC #15126 üzenetére

    Na meg is van az RT-N16, fel is pakoltam rá az új Oleget, na meg egy rakás optware-t.
    A legtöbb dolog úgy működik, ahogy szeretném, de a nyomtatóval/scannerrel akardt némi gondom. Azért ide írok, mert az RT-N16-os topic eléggé kihalt.

    Tehát: Van egy HP Laserjet 3300-as multifunkciósom és mind a scanner, mind a nyomtató részét használni szeretném.

    A carterb féle howto alapján fel is telepítettem a sane-backends és a hplip csomagokat, de a sane-find-scanner nem akarta felismerni a készüléket annak ellenére, hogy a kompatibilitási listában szerepel.
    Némi utánajárás után feltettem a dbus-t, amiről kiderült hogy segfault-ot ad, de egy régebbi verzió telepítésével ez a probléma megoldódott.
    Végül a hp-probe felismerte a nyomtatót és a dbus-on keresztül "bemutatta" a sane-nek is. A sane-find-scanner továbbra sem ismerte fel, de scanimage igen, így a scannelés már működött.
    Némi dbus állítgatás után már az XSane kliens is felismerte, így most az összes gépről lehet scannelni.

    Ez így jó is lenne, ugyanis a nyomtatás működött out-of-box a firmware beépített p910nd-jével, de amint lefut egy scannelés, azonnal eltűnik a /dev/lp0. Scannelni továbbra is lehet, de a nyomtatás nem megy.

    Még több utánanézés során azt találtam, hogy a cups is képes megosztani a nyomtatót, de sajnos itt el is akadtam, ugyanis a cups is segmentation fault-ot ad, és régebbi verziót sem találtam belőle. A problémát itt is említik midenok hozzászólásában, valami PIE integrálása óta van hiba. Ha valaki esetleg talál egy régebbi, lefordított verziót, nagyon megköszönném :)
    A dd-wrt-s linken, az említett hozzászólásban linkeltek egy fixet, de csak egy diff fájl, és sajnos nem tudok cross-compile-t csinálni (legalábbis még sosem próbáltam, így fogalmam sincs hogy kell)

    Valakinek volt már hasonló nyomtató/scanner problémája? Bármilyen ötletet örömmel fogadnék.

    Előre is köszönöm: GandC

    ui.: Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz GandC #15126 üzenetére

    "most már biztos, hogy 4718-as proci van benne."

    Láttál levett hűtőbordájú processzort? :F (olyat amin a v1.2 felirat is látszik?)
    Mert ha ott tényleg 4718 van ráírva, akkor csak egy mini PCIe foglalatot kell ráforrasztani és már használhatod is..
    Bordát cserélget mindenki, csak fotózni nem tudnak egy bizonyító erejűt..

    A miniPCIe foglalatról még annyit, hogy belevaló SATA vezérlőt még nem találtam, én anno CV09mPe-Pe átalakítóval akartam megoldani, bár ennek beszerzése is körülményes lehet..

    Szerintem működni fog az USB-ről is rendesen

Új hozzászólás Aktív témák