Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • limpi

    aktív tag

    Közben mégis megcsináltam azt (RT-AX86U, Merlin 388.1, qBittorrent 4.4.5), hogy a torrent-ezésre használt SSD-n lecseréltem a 100%-os méretű EXT4 és journaling enabled fájlrendszert 90%-os méretű sima EXT2-re (a fennmaradó 10% particionálatlan).
    Ettől egyelőre az összes korábbi transfer error eltűnt a general log-ból (és nincs már az sem, hogy néha egy ideig 100%-on fut a CPU), egész picit gyorsabb is lett a működés, de a ami a legfontosabb: a letöltés is megy stabilan 25-30 MB/sec körül (korábban néha vissza esett 0 körülire rövid időre).
    Szóval torrent-ezni tényleg az EXT2 a legjobb! (Ahogy itt is ajánlották: link)

    Viszont egy gondom azért maradt:
    A router webes felületén az Eject (valamint a Health Scanner) nem tud rendben lefutni,
    mert nem sikerült az unmount (hosszas próbálkozás után is "device is busy" az eredmény).
    (A qBittorrent szabályosan le van állítva a Web UI-án keresztül és swap file nincs konfigurálva, szóval nem ezek okozzák.)
    Hogy tudom kideríteni, hogy mi az, ami fogja?
    Van valamilyen trükk az EXT2-es fájlrendszerű USB storage szabályos eject-jére / unmount-jára?
    (Az amtm által ajánlott EXT4 és journaling enabled fájlrendszerrel persze nem volt ilyen gond.)

    [ Szerkesztve ]

    <:v)

Új hozzászólás Aktív témák