Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #181 üzenetére

    Igen, valóban szar de mihez képest? Egy IVECO akkumulátorához képest valóban szar. Az persze meg se fordul a fejében, hogy esetleg túl nagyok az igényeid. Szerintem ne nagyon tegyél ilyen kijelentéseket, mert csak magadat égeted be. Konkrétan van a kezedben egy laptop tudású telefon, ami olyan vastag mint 8 db kártyalap , amiből az akkumulátor olyan kicsi és vékony, mint 5 db kártyalap. Mégis mit akarsz? 3 hétig működjön egy feltöltéssel? Azért mert te vagy olyan tiszteletlen az emberekkel, hogy még akkor is nyomokodod, amikor velük beszélsz? Nyomod tv nézés alatt, mert annyira nem tudsz magaddal mit kezdeni, hogy egyszerre 5 féle élvezetre van szükséged, hogy elviseld az életed. Így tévét nézel, rágózol, energiaitalt iszol egyszerre, zenét streamelsz, viberezel. Így persze,hogy nem elég ez az akku. Tudod az ilyen embereknek semmi nem elég. Anno a 3210-es nokia az 10-14 napot is elment, de volt, aki mérges volt, mert más típusú telefonja volt és az "csak" 9 napig ment el. Nekem úgy megy el másfél napot, hogy állandóan be van kapcsolva minden. Push üzenet, +3 email fiók 5 perces szinkronnal, messenger, Viber, skype telepítve, időjárás félórás frissítés és még egy rakás program amit használok. Pl olx, web, facebook. Ha erre még játszom egy fél órát, BIA3-mal, vagy Aliens vs Predatorral, ami után csak langyos a telefon (míg a padfone 2 izzott rendesen), akkor is estig kibírja reggeltől - estig míg haza vagy konnektor közelébe érek. Szóval ezért kérdezem, hogy mihez képest kevés. Javaslom, hogy a telefon nyomkodásán túl csinálj mást is és mindjárt elég lesz neked is az akkumulátor :). Mi értelme ennek a telefonnak, ha mindent lekapcsolsz róla? Ha nincsen intrrnet rajta, akkor konkrétan megb@szhatod az egészet. Szerintem ti semmire nem használjátok a telefont, csak arra, hogy villogjatok az üzemidővel, a benchmark eredményekkel. Kapcsolgatja a tököm a netet ki meg be. A gps azóta be van kapcsolva, mióta megvettem a telefont és a net is. A wi-fi is. Csak akkor kapcsolom ki, ha utazom és idegesít, hogy mindig jön a figyelmeztetés, hogy hálózatot talált.
    A másik dolog ez a LOLLIPOP őrület. Megnéztem, hogy mivel tud többet. Konkrétan az ui-n kívül semmit. Semmit amire azt mondhatnám, hogy ez igen, kell nekem. Egyre jobban butítják le a felületet. Már lassan olyan lesz mint a lumia. Tényleg kell. Micsoda újdonság, hogy a fő kezelőgombot lecserélik. Gratula. Háromszög, négyszög. Hű de jó, biztosan fél évig dolgoztak rajta a grafikusok. És persze a kis pöcsök rohannak lecserélni a stabil rendszert egy béta lollipopra, hogy elmesélhessék az isiben, hogy nekik LP van a tellán. Remek. Bezzeg ami tényleg fontos lenne, mint pl a TotalCommanderes böngészés, az nincs. Meg az a fajta vágólap sincs, ami PF2-n még volt és milyen jó volt.
    Komolyabb témát is lehet itt feszegetni, vagy csak a "holvegyektokotmijazaguglinektekmeddigbirjajazakkcsi" kérdéseket lehet itt feltenni?

    Pl az érdekelne, hogy milyen sebességgel tud írni a memóriakártyára? Erre nem találtam választ. Azt írja minden oldal, hogy 64 gigásat kezel max. De azt nem tudom, hogy érdemes-e samsung pro-t venni, vagyminek, mert nem is tudja kihasználni?

    Vagy hogy van-e lehetőség, hogy a what's next látszódjon pinkóddal védett zárképernyőn? Mert jelenleg nekem úgy nem sikerült beállítani.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz tothjani81 #195 üzenetére

    Persze, ebben igazad van, Jani. Beszélni kell az akkuról is. De hogy ez tegye ki a fórumtéma 80 százalékát, az szerintem kicsit sok. Meg szerintem kezd ez a dolog népbetegségnek számítani. Egyes emberekből szabalyosan szorongást vált ki, hogy hány százalékot esett az akkuszint. Már új vicc terjeng a neten:
    - Hogyan büntesd meg a gyereket a mai világban, ha rosszul tanul?
    - Nem tudom.
    - Ne a telefonját vedd el büntetésből, hanem a töltőjét és figyeld az arcát, amikor merül az akku.

    Szóval szerinted ez így rendben van? Mert szerintem óriási gáz. Éjjel-nappal azt nyomkodja. Mellesleg mi van, ha lemerül? Nincsen konnektor? Sivatagban laknak ezek az emberek?

    A Concordra meg csak ráírták, hogy 5200 mah. Ha annyi lenne, akkor 2 cm vastag lenne csak az akku. Szóval ezek a gondok. Nem veszik figyelembe sokan, hogy HD kijelző van benne, ami szintén akku zabáló. Meddig menjen? Egy hónapig? Egy laptop jó eeseteben 4 órát bír netezéssel. És akkora akku van benne, mint 5db gyufásdoboz. Ez meg elmegy 1,5 napot átlag használattal, egy napot közepes és 4 órát játékkal. Mit akartok még?

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Tomacko #197 üzenetére

    Ha nem kellene személyeskedni, akkor te most miért teszed? Miért velem foglalkozol? Megmondom én miért. Mert magadra vetted. Mert te is olyan lehetsz, hogy mindent kikapcsolsz az okostelefonodon. Ismétlem, okostelefonodon. Gondolom sima fekete a háttérképed is, mert így óránként 0,5 százalék energia megspórolható. És persze megint semmiféle használható infót nem írtál, csak igyekeztél nagyot mondani. Megmondom őszintén, engem nem érdekel, hogy miből van a keret. Ha kiderül, hogy petpalackból van, akkor eladod a telefont, vagy mi? Nem értem. Amúgy nyugodtan feljelenthetsz személyeskedésért, mert gondolom erre megy ki a játék. Itt semmi más téma nincsen, mint az akkuszázalék. Hihetetlen. Egyébként nem lehet csak úgy használni a tekefont? Csak úgy önfeledten élvezni és örülni, hogy megengedhetted magadnak, míg más csak sóvárogva nézheti a kirakatban. De ti mit csináltok? Az ujjaitok a szátokban, körömrágás, és ilyen gondolatok: jajj, merjek netezni 5 percet? Vagy lemegy megint 2%? Jajj miből van a keret? Úristen! Azt írta valami nagyokos a neten, hogy nátriumglutamát van benne és 12 éves gyerekek gyártják kínában, jaaaaaj, holnap el is adom!!! Jajjj a bekapcsológomb az vajon alu,vagy műanyag, vagy műgyanta? Jaaaaj úristeeeen! És..és a töltőkábel réz, vagy alu? Jaj, kell ez így nekem? Úristen!
    Nevetséges basszus.. ki a francot érdekel, miből van. Miért nem vittél egy mobil labort a telekomhoz, Miért nem vizsgáltad be vásárlás előtt? Minek vetted meg egyáltalán?
    A vizes meg villanyos hasonlatoddal meg igen nevetséges lettél, nekem többet egy karaktert nem érsz. Mehetsz feljelenteni. Ez megy.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz tothjani81 #201 üzenetére

    Szerintem mindegy, hogy ki mit ír erre a kérdésre, úgyis mindenki tesz rá fóliát rajtam kívül. Pedig semmi mást nem kellene a gugliba írni, csak hogy padfone s és láss csodát, magyar nyelvű honlapja van. Ahol leírják, hogy IPX2 szabványnak megfelelő telefon és 1,5 méteres magasságból fémfelületre ejtve védett és a ráfröcskölődő vízzel szemben is védett. De már fentebb leírta valaki, hogy ez rettenetesen sérülékeny telefon. Úgyhogy vegyél rá fóliát. Biztos ami biztos, fólia védő fólia is kell, tehát kettőt tegyél rá :D. Én nem teszek rá. Amúgy gorilla 3 van rajta :) .

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz hito #205 üzenetére

    Ne haragudj, de hozzád ki szólt? Te most ugyanúgy kioktattál engem, mint ami ellen engem megszólsz. A te írásod miben kötődik a padfone s-hez? Vagy neked szabad véleményt alkotni csak nekem nem? Értem, hogy nem tetszik, amiért szóvá tettem azt, hogy unalmas az akkuszint, de akkor ahogy te is írtad, van erre ősi praktika.
    Azt meg végképp nem értem, hogy Hunited írása hogyan kötődik a topichoz. Nem megsértődni kellene, hanem gondolkozni...

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz hito #207 üzenetére

    Ja, hogy ez bántja a csőröd? Hogy 35 napos a regisztrációm? Miért, Itt csak annak lehet véleményt írni, akinek több száz napos? Hoppá. Akkor te már az utcán is kihúzott mellkassal jársz és mindenki hajbókol előtted, mert neked régi a regisztrációd a PH-n és ingyen parkolhatsz mert PH kedvence a titulusod, sőt, VIP bejárásod van a parlamentben. Nevetséges. Itt alaposan rendet kell tenni a fejekben úgy látom. Kitiltathatsz, megsértőshetsz, de még ide egy büdös szót nem írtál a Padfone S-ről, csak bejöttél HUNiteddel együtt a vérszagra, hátha tudsz egy-két plusz hsz-t begyűjteni. Remélem ezt is figyelembe veszi az admin a tiltásom előtt és azért te is kapsz pár ejnyebejnyét.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz tothjani81 #218 üzenetére

    211 hsz óta csak trollkodtok és a saját nagyszerűségeteket hírdetitek. Az sem zavar titeket, hogyhozzátok sem szólok. Hát gratula. Alig öntelt a banda. Ti mondjátok meg nekem, hogy hová menjek és mit csináljak. És mindezt csak azért, mert besérültetek azon a tényen, hogy pszichiátriai eset amit az akkuszázalékkal műveltek meg a KARCÁLLÓ üvegre való fóliával. Istenem.

    Akinek nem inge, az nem veszi magára ugyebár. Régi fórumos és nem tud szerkeszteni. És engem szólnak meg a napjaimmal.

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #224 üzenetére

    Nekem soha nem volt karcos egy gorillaglass-os telefonom sem. Az iPhoneom 2,5 évesen úgy nézett ki, mintha aznap hoztam volna ki a boltból. Padfone 2-m is karcmentes volt, ez a Padfone S is karcmentes, igaz még csak 2 hónapos kb. Nem vagyok milliomos, de nem fogok szórakozni fóliával. Pedig keményen megdolgoztam az áráért. Egyszerűen ccsak tudomásul veszem, hogy a karcálló fogalom mit takar. Attól még mert gorillaglass van rajta, attólmég nem rakom egybe kulccsal egy zsebbe. És nincsen véletlen sem. Autószereléskor nem tartom zsebbe, mert tudom, hogy bármi nekiütődhet. És nem adom kisgyermek kezébe játszani. Ezt a pár szabályt betartom és 2 éves telefon is full karcmentes. Bármilyen fólia nélkül. Nem ez az első telefonom,hidd el, hatalmas a tapasztalatom. Nekem csak az a furcsa, hogy itt senkinek nem ez az első telefonja és mégis csodálkozik sok ember, hogy ha odaadja pl 10 éves gyerekek és leejti. Vagy kulcsot tesz a zsebbe és karcos lesz. Olyan nagy dolog külön zsebbe tenni a telefont? Szerintem nem.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #231 üzenetére

    Attól függ, hogy mire ejti le, honnan. A mezei telefonok akkor is karcosak lettek, ha semmilyen extrém külső hatásnak nem lett kitéve. Elég volt, hogy odaadtam egy nőnek és a fülbevalója megkarcolta pl. Később a windows phone az a saját érintő tollától lett karcos és a körömmel pöcögtetéstől. Minimális külső hatásnak ellenáll a GG, de szalonnát nem lehet rajta vágni. Egyébként arra akartam utalni, hogy szerintem ha olyan helyzetben használja az ember a telefont, ahogyan nem kellene, akkor a fólia sem védi még. Ezért felesleges. És akkor kihangsúlyozva az, hogy számomra. Ettől ti vehettek rá, nem akarok senkinek semmit előírni, az mindenkinek a saját dolga. Csak értetlenül állok a dolog előtt. Tényleg funkcióját vesztette -szerintem- a pda telefonok megszűnése óta.

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    Szerencsére nekem újdonság volt Denton beszámolója, mert én hozzá hasonló fagyásokat nem tapasztaltam. Igazából mondhatom azt, hogy mióta megvettem, egyetlen egyszer fagyott le, akkor is azért, mert az email kliens próbált frissíteni leveleket, de valami hálózati gond volt és vagy 15 másodpercig ment a letöltés jelző csík, mire meguntam és elkezdtem nyomkodni a frissítés gombot, meg mindent ott az email kliensben. Ettől megfagyott a telefon. Azóta nem.
    Néhány alkalmazás van, hogy kilép magától, ezek a mókolt iGo, meg a Sygic. Más probléma nem rémlik.
    Viszont ezt a vezeték nélküli töltőt nem értem. Az oké, hogy este ráteszi az ember, feltölt. De mi a helyzet nap közben? Ez az, ami nem fér a fejembe. Eleve az olvasataimban azt láttam, hogy lényegesen lassabban tölti fel mint a vezetékes töltő. A másik, hogy ugye nem lehet használni töltés közben. Akinek van station, annak úgyis kell a kábeles töltő. Vagyis nem kevesebb zsinór lesz az asztalon, hanem több. Szóval ezért kérdőjeleztem meg a qi töltő létjogosultságát. Persze lehet, hogy rossz az eszmefuttatásom. Ugyanakkor nem tartom haszontalan dolognak. Mert hátha itt is elterjed mint külföldön, ahol állítólag vendégcsalogató, mint a free WI-FI, hogy ilyen töltő van az asztalba építve. Tehát leteszi az ember a mekiben az asztalra és tölt a telefon. Ez jó. De otthon? Hát nem tudom. Ez a 45 perc alatt 25% töltés pedig furcsa számomra. Ugyanis tudtommal ezek az akkuk több cellából állnak. Tehát a töltés első cellái lassabban töltődnek fel, aaz utána lévők gyorsabban, majd az utolsó cellák megint lassabban töltődnek fel. Kisütéskor is így van. Első fázisban lassabban merül, majd gyorsabban, majd megint lassabban. Ezért van az, hogy az utolsó csíkkal még sokáig elvan a telefon. Persze ha a szakértő hazudott ott ahol ezt olvastam, akkor én is hazudok most. Tehát nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy 25% 45 perc. Abban a fázisban amikor a mérés történt, biztosan úgy volt. Egy teljes töltés mérés kellene szerintem.

    Az iGo szülinApp nálam szépen lejött, szépen működik, de nagyobb az energiafelhasználása mint a Sygicnek. Jobban melegszik tőle a telefon.

    Jó hírem is van. Azóta sem használok fóliát és azóta is karcmentes a kijelző :)

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz denton85 #285 üzenetére

    Na igen, de ez nem oldja meg azt a gondot, hogy ha mondjuk játszana az ember, ami energiaigényes. Nem tudod úgy használni, hogy közben töltsön. Azon kívül nem tudom, hogy árt-e a telefonnak, hogy állandóan megszakítod a töltési ciklust a bejövő hívás miatt. Ennek még utána olvasok.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #292 üzenetére

    Én nem használom, de ha ez segít, sok helyen olvastam rá panaszt, még a telefon tesztben is. Nálam a mókolt iGo száll ki, meg a Sygic eredeti.

    Fentebb valaki írta a Facebook naptárat. Azt nekem se teszi bele a naptárba, pedig látszólag minden engedélyezve van. Én arra gondolok, hogy első alkalommal, mikor a telefon hozzáférést akart a Facebookhoz és az adataihoz, akkor nem engedélyeztem. Mert akkor nem volt időm elolvasni azt a regényt, amit kiírt figyelmeztetésnek, hogy milyen adatokhoz kap engedélyt. Gondoltam, hogy majd később vissza térek rá. Persze most sehol nem találom ezt. Viszont importáltam manuálisan a születésnapokat és így is jó. A Facebook netes felületén az egész naptárat lementheted .ics formában. A gmail naptár netes felületén pedig létre tudsz hozni egy naptárat Facebook néven, betallózod a lementett .ics fájlt, adsz neki egy kék színt és gyönyörűen le fogja szinkronizálni.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz lmano #308 üzenetére

    Én is ugyanígy cselekszek. Egyszerűen nem hoz annyi újítást a rendszer, hogy most egy belakott készülékre rátegyek egy kitudja milyen os-t, aztán bétateszter legyek. Talán majd egy fél év múlva foglalkozom a dologgal, miután kiadtak rá vagy 3-4 frissítést. Rengeteg tapasztalatom van az ilyen verziószám ugrásos rendszerfrissítésekből. Egyszerűen soha nem volt nekem jó. Hiába csináltam master resetet, hiába frissítettem kábellel. Semmilyen házipatika nem tudott olyan minőségű rendszert csinálni, mint amivel gyárilag kiadták a telefont. Azt is simán el tudom képzelni, hogy soha nem teszem fel. Ahhoz nagyon kell dicsérjék az emberek, hogy egyáltalán szóba jöhessen a frissítés.
    És az a baj, hogy minden típuson ugyanez van. Pl iPhoneon is. Verziószám ugráskor úgy elcseszték a rendszert, hogy az életkedvem elment tőle, ezért jöttem vissza droidra. Rosszabb akkuidő, meg valami hívásbug is lett rajta. Hónapokig vártam, hogy kijavítsák, semmi nem történt. Ugyanez volt WindowsPhoneon, is, meg az előző droidommal. Persze ettől még ti tegyétek fel nyugodtan, várom a fejleményeket.

  • bihariszabi

    aktív tag

    Nekem gond nélkül fölment a 30 megás pack. Szmúszabb lett és jobb az akkuidő.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz gabika318 #335 üzenetére

    Én sem találtam. Viszont az a funkció folyamatosan figyeli a kijelzőt. Ami energiafogyasztással jár. Így ha lenne, akkor 0,7 százalékkal hamarabb lemerülne az akku :D

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz denton85 #341 üzenetére

    Nekem ilyet nem szokott. Soha, egyik telefonom se. Egyébként nagyon egyszerűen letesztelheted. Felhívsz egy ingyenes számot, pl a szolgáltatód ingyenes számát és kézben tartva próbáld ujjal letakarni a fényérzékelőt. Teljesen. Ha ennek ellenére fölébred a kijelző, akkor rossz. Ha nem ébred fel, akkor te tartod rosszul. Én például a mai napig látom, hogy az emberek fölül fogják a telefont, pedig kismilliószor elmondták a szakik, hogy ott nem jó fogni mert ott az antenna. Na meg akkor szokott még föléledni, hogy ha nem kézben tartja az ember, hanem vállhoz szorítja. Így simán kiold a képernyőzárja.

    Más. Ezt a hátlapi ujjlenyomatos dolgot nem értem. Amióta megvan a telefon, soha nem takarítottam le a hátulját. És most sem látok rajta ujjlenyomatot. A kijelzőt is ritkán kell tisztítani. Már csak azért is mert ujjlenyomat taszító bevonat van rajta. Már akinek nincsen rajta fólia. Nekem nincsen rajta fólia és örömmel jelentem, hogy egy karc nincsen rajta pedig most is tok nélkül tartom zsebben. Csak akkor maszatos a jelzőm, ha rátüsszentek vagy kézkrémes kézzel használom. De akkor is két lehelés, törlés és mintha új lenne. Amiket írtok néha, hát csak lesek. Lehet, hogy az én telefonom hamis és azért nem jönnek elő ezek a gondok amik másnál.

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Xpod #50 üzenetére

    -Azért, mert nem azonnal írja ki. Képzeld csak el, mennyire lefogyasztaná a netedet meg az akkudat, ha két percenként csak frissítéseket keresne. X időnként nézi meg, hogy van-e frissítés. Hidd el jelezni fog, türelem. Én pl még utálom is a rendszerfrissítéseket. Mert semmi különbséget nem veszek észre, de az időmet azt rabolja.

    - Azért szól a telefonon is a csengőhang, hogy a külvilág is tudja, hogy telefonhívásod van. Képzeld csak el, hogy állsz a buszmegállóban, melletted áll egy idegen csaj és elkezded mondani minden előzmény nélkül, hogy "Heeellp bébi, ma szét szedlek". Az meg azt hiszi, hogy neki beszélsz, közben meg a barátnőd hívott téged és ezt csak te tudod, rajtad kívül senki. Meg eléggé idiótán szokott festeni egy magában beszélő ember. Míg ha van egy telefoncsengés, akkor más a helyzet ;).

    -Van erősődö hangú lehetőség is az ébresztésre.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz gabika318 #359 üzenetére

    Ez mire jó? Olyan, mintha golyóálló mellényre fölvennél egy golyóálló mellényt. Ha átmész a telefonon autóval, aminek kicsi a valószínűsége, akkor mindegy hány fólia meg üveg van rajta. De addig is alapból karcálló üveg van rajta, de idézek a gyártó honlapjáról:

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #363 üzenetére

    Napsütésben napozni kell :). Viccen kívül, tudnál nekem felsorolni olyan telefont, ami teljesen hibátlanul látszik napsütésben? Mert közvetlenül napfényben nekem egyik telefon se látszott tökéletesen. És hidd el volt pár. Amúgy sokmindentől fűgg, hogy mennyire látható napsütésben.

    - Automatikus fényerőn van-e (ugyanis az automatika napsütésben felnyomja fullra a kijelzőfényt, más telefonok is így láthatóak)

    -Milyen típusú a kijelző (amoled, ips)

    -Milyen téma van beállítva, illetve milyen tartalmat nézel a neten. Sötétebb grafikásat, vagy világosat.

    A karcról pedig még mindig az a véleményem, hogy nem kell pénzzel összerakni és nincsen gond. Nem kell leejteni és nincsen gond. Leejtéstől a fólia sem védi meg. Ti dolgotok persze, de az hétszentség, hogy én nem teszek rá fóliát. Nem fogom azt bámulni évekig csak azért, mert hátha egyszer leejtem. Ennyi erővel járhatnék egész nap golyóálló mellényben, mert hátha egyszer elsétálok egy bank előtt és rám lőnek.

  • bihariszabi

    aktív tag

    Üdv!

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy aki használ 64 GB microsd kártyát, az nézze meg legyenszíves, hogy SDHC vagy SDXC? Mert ugye a honlapjukon azt írják, hogy csak SDHC formát támogat, de azt 64 GB-ig. Csakhogy ilyen nem is létezik, mert pont az az alapvető tulajdonsága az SDXC-nek, hogy 64 GB. Akkor most ilyenkor mi van?

    Az 5.0 felhasználóktól meg azt kérdezném, hogy javítottak a külső hangszóró hangerején? Vagy a TW verzióban nem hangosabb esetleg? Mert azért korlátozzák a hangerőt az EU verzión, mert valami jogvédők direkt letiltják a hülyegyerekek miatt, akik fullon hallatták a zenét és halláskárosultak lettek. Viszont Taiwanban ezekre szarnak nagy ívben. Hátha az hangosabb.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz sme1965 #396 üzenetére

    Kivették? Mondjuk én soha nem használtam :D. Milyen rendszered van? Magyar hálózati? Vagy e-bay?

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Nyick #400 üzenetére

    Ez nem iOS. Itt visszateheted a régit, ha nem tetszik az új. Mondjuk én is csak a multitask miatt tenném fel, mert a f@sz kivan, hogy lassan 2020 van és a Youtube nem fut a háttérben. Míg a régi windows mobil ezt tudta.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz vaskukac3 #410 üzenetére

    Valaki használja a PlayTo opciót okostévén? Pl játékot ki lehet lőni tévére? Elkezdtem utánaolvasni, de számomra úgy tűnik, mintha nyögvenyelős lenne az egész.

  • bihariszabi

    aktív tag

    Mivel írtátok, hogy jól sikerült az 5.0, nem hibás, ezért én is föltettem.Hát vegyesek az érzelmeim.

    Először is, örülök neki, hogy a 3 fő kezelő ikon nem változott, tehát nem lett négyzet, kör, meg háromszög. Maradt a régi.
    Viszont a felső redőnyből előhúzható gyorsgombokat már csak úgy lehet elérni, hogy kétszer húzzuk le. Ez eléggé fos így. Sokkal jobb volt, mikor volt jobb oldali és baloldali lehúzás. A hangerő szerintem semmivel nem erősebb, mint volt.
    A Whats next funkció egyáltalán nincsen már a zárképernyőn és ha az asztalra kitesszük vidgetnek, akkor sem lehet átlátszóvá tenni mint régen. Ez eléggé görényül néz ki.

    Viszont. Megmaradt az FM rádió. És végre nagyszerűen testreszabható a nezavarjanak opció, amit a hangerő gombbal lehet elővarázsolni. Az akkuidő mintha jobb lenne, mert konkrétan reggel óta nyúzom és még mindig van benne delej. Telepítek, testreszabok, emailozok,stb.
    Ami még nagyon tetszik, hogy gyárilag van benne olyan opció, hogy a lakhelyet hozzá adhatom a biztonsági zónához és így ha otthon vagyok, akkor nem kell szarakodni a pinkódos védelemmel. Viszont ha elmegyek otthonról, a kollégáim már nem tudják piszkálni a telefonomat. Mert ott már kérni fogja a pinkódot. És ezt nem kell kapcsolgatnom, hanem automatikusan megcsinálja a telefon.

    Aztán működik a PC link wifin keresztül, nem kell bohóckodni a kábellel. Nekem nagyon tetszik ez az értesítési mód, hogy kirakja a képernyőre. Sok apróság jobb benne, de mindenképpen meg kell szokni. Olyan, mintha egy teljesen új telefont vettem volna. Feltesz a rendszer pár új szemetet, de azokat el lehet távolítani. Összeségében tetszik a dolog.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz denton85 #416 üzenetére

    Hát ilyennel nem találkoztam. Bár kétség kívül hasznos dolog, mert Nokia Lumián volt és hasznos volt. Igaz, elb@szták és nem tudom, hogy javították-e. Viszont ez inkább számítógép, mint telefon. Bocsánatos bűnnek tartom az Asustól, hogy nem tett bele autós módot. Én bluetooth fülest használok erre.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz M3200GT #421 üzenetére

    Nekem jelenleg annyi a bajom ezzel, hogy gyakorlatilag überfos a kamera. Minden másban szerintem jobb az 5.0. Bár nekem nincsen stationom, ezért nagy a pofám. Illetve még az nem tetszik, hogy képtelen vagyok beállítani a billentyűzetet úgy, hogy ne tegyen szóközt ha egy szóhoz új tagot akarok írni.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Pikkolo^^ #426 üzenetére

    Szerintem ennyire nem volt rossz eddig. Meg mintha a fényérzékelő is szar lenne. Ezt pár napja vettem észre.

  • bihariszabi

    aktív tag

    Na vissza tettem a 4.4-et. Úgy döntöttem, hogy elég volt a baromkodásból. Elsőnek milyen szépnek, s jónak tűnt. De miután elkezdtem használni rendesen, akkor sorra jöttek elő a problémák.

    - Fényérzékelő sötéten hagyja a kijelzőt (ez rengetegszer megszivatott)
    - A harmadik féltől származó programok bizonytalan működése (kilépés, bezáródás, szaggatás)
    - Fényképező a gagyi színvonalra lépett minőségben és működésben
    - Béna Whats next
    - Béna alkalmazásváltó
    - Béna gyorskapcsoló

    Úgy érzem, hogy a pozitívum amit nyújt, nincsen arányban a negatívumokkal. Én nem akarok megint várni a frissítésre, a frissítés frissítésére, aztán mikor már a nyolcadik frissítésnél járunk, akkor már használhatatlan lesz a telefon. Ezt minden egyes mobilomnál megjártam verziószám ugráskor, sajnálom, hogy nem hallgattam magamra. Szépek a kártyás értesítések tényleg, de nekem nem ér ennyit az egész.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz bubuka80 #431 üzenetére

    A rendszer nem fagy. Tehát ha a kisebb problémákkal együtt tudsz élni, akkor vállald be a frissítést. Lehet, hogy nálam az is gond volt, hogy túlságosan megszoktam a 4.4-et, azért nem tetszik az újdonság. Ami igazából csak a külsőre mondható el. Hiszen ami újat nyújt az 5, az a régiben is benne volt.

  • bihariszabi

    aktív tag

    De arról diszkréten hallgatsz Hun, hogy mi a kis trükk, amitől jó nálad az 5.0 :). De mindegy is, mert szerintem nem tudsz olyan hacket vagy trükköt, amitől egy harmadik féltől származó alkalmazás ne szállna ki lépten-nyomon. Erre max olyan megoldás van, hogy írok mondjuk a Neutron Music player gyártójának, hogy skubizza meg mi a baja. Vélhetően meg is javítanák, de már belefáradtam ebbe a kínlódásba. Amúgy meg mióta visszatettem a négyes rendszert, azóta boldogabb, kiegyensúlyozottabb az életem és a bőröm is jobban állja az UV sugarakat. Tehát egyértelműen az 5-ös rendszer a rossz. Persze ettől függetlenül lehet, hogy 3-4 folt után ismét felteszem. Különben nekem maga a rendszer nem volt lassú.

    Én csináltam factory resetet.

    Athenos:

    Ilyen vidget volt nekem mindig is, ami tartalmazza az órát és az időjárást is:

    Ja, megvettem a memóriakártyát, Samsung EVO 64 GB. Soha semmilyen hiba üzenetet nem adott. Szépen működik. De én 1-2 naponta újraindítom a rendszert :).

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz HUNited #440 üzenetére

    Én sem használok warezt, mindkét navigációm gyári, ki van fizetve. A Neutront is megvettem. Rootolni egyelőre nem szeretnék. Amugy az is warez igaz? Vagy a gyártó a honlapján biztosítja a root lehetőségét? Az összes google szemetet befagyasztottam amit lehetett. Az X-Posed keretrendszert nem ismerem.
    Adblocker is Warez, nincs is fönt a Playen igaz? Nekem csak ne nézze egy vadidegen szoftver az internetforgalmamat. Mivel minden szoftverem ki van fizetve, így reklám sincsen, így nem kell adblocker sem. De ismétlem, a rendszer nekem nem fagyott meg nem volt lassú. De a fényérzékelő bénázásra nincsen mentség. Ugyanez volt a 4.4-en is, de ott 2-3 frissítés után jó lett. Amúgy lehet, hogy te nem automata fényerőt használsz és azért nincsen nálad gond. A zenelejátszó meg egyértelmű, hiszen nem ugyanazt használjuk.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz HUNited #442 üzenetére

    Igen, ebben igazad van, a warezt kicsit összemostam a buherálással. A fényérzékelővel kapcsolatban pedig szinte biztos voltam. Csak úgy lehet nálad hibátlan, ha nem használod. Viszont én használom. Az adatforgalmamba nekem belefér, mert ezt sem használom el. Szóval én csak elvárnám, hogy menjen a rendszer alapból, mint a karikacsapás :). De mondom, így a 4.4-el szerintem szépen megy. Akkor meg minek rootoljam?

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz HUNited #445 üzenetére

    Az automata fényerő arra való, hogy a környezeti fényviszonyokhoz állítja be a kijelzőt, ezáltal energiatakarékosabb is és kényelmes is a rendszer. Tehát este a szobában leveszi minimumra, hogy ne olvadjon ki az ember szemre, viszont kint a napsütötte utcán feltolja a fényerőt, hogy lássam a kijelzőt. És akkor ennek ugye vannak a különböző fokozatai, átmenetei. Szóval nagyon nem nevezem hülye funkciónak. Azért sem, mert ha mindig minimumra veszed, akkor kint az utcán semmit nem látsz. Vagyis minden funkciót azzal kezdesz, hogy állítgatod a fényerőt. Minek, mikor az automatika ezt megteszi? A hibajelenség pedig az 5.0-ban az, hogy sötét helyről kijöttem vele és nem állította be nappalira a fényerőt és konkrétan annyira nem láttam semmit, hogy a billentyűzárat sem tudtam kioldani (tudom azt sem használsz, de én igen). Eleinte a 4.4 is ilyen volt, de ezt kijavították. Ennek most olyan minimális baja van, amit el tudok viselni, mondhatnám, nincsen baja. Tehát nekem ez tökéletes rendszer. Ezzel annyit kell foglalkozni, hogy naponta újraindítom reggel mikor fölkelek. Ez nekem belefér.

    Az összes analitikai anyagot nem tudod szerintem letiltani. Vagy lehet, hogy te letudod, de én nem biztos. És miért is tenném? Ha a googleban tiltom le, akkor pontatlan keresést ad. Hiszen nem az én szokásaimhoz híven adja ki a találatokat. Vagy úgy érzed, hogy az rossz dolog, hogy beírod a keresőbe, hogy "sajtoskifli" és akkor kidobja pl a Gere pékségeket, mert "ellopta" azt az infót, hogy te az elmúlt 2 hétben 5 db Gere pékségben voltál? És szerinted jobb az, hogy Gere pék helyett kidobja a Tescot mert random ajánlatot tesz? Ezekkel most csak példálóztam persze. Egyébként mindent letiltottam, amire nincsen szükségem. Root nélkül is :). Szóval szerintem te nem hogy kevesebb programot használsz, hanem többet. Adblocker, a keretrendszer, a superuser, meg mittudomén még mit. De ettől nem kevesebb programot használsz, hanem max azt, amit te akarsz. És amikor valamit letiltasz, akkor mindig ott marad a nyoma valahol, ahová gyárilag beépítették. Viszont nem működik. Az meg csúnya. Pl ha letiltod 5.0-ban a google keresőt, akkor az alkalmazásváltóban fogad egy írás, hogy "A modul betöltése sikertelen". És ilyenekből sok van, amik csúnyák szerintem.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz HUNited #448 üzenetére

    Épp azt ecsetelem, hogy a 4.4-ben már jól működik :). Nem villog, nem vibrál, folyamatosan teszi a dolgát :). Valahogy szelektíven olvasol :).

    Azt meg hogy mit tud meg bármiről, bárkiről a rendszer, azt csak úgy tudja kivédeni az ember, hogy ha nem használ okostelefont. Mellesleg úgy gondolod, hogy az Adblocker meg a keretprogram és a superuser program írói pusziért írkálták a programokat? Nyilván azok is ugyanúgy turkálnak az adataidban és továbbítják azokat. Nagyon nem tudnak engem manipulálni, mert nem szokásom olyan dolgokat vásárolni, amik nem érdekelnek. És megint elsiklottál az írásom fölett. Azt írtam, hogy a Gere pék ajánlatai csak példa volt. Lehet, hogy téged nem érdekel, de nyilván érdekel téged más. Arra pedig nyilván rákeresel. És ha a "más" helyett neked a kereső "izébigyó"-t dob ki és neked az megfelel, azt is megértem. A lényeg viszont továbbra is ugyanaz, hogy az 5.0 egyelőre szar :).

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz zracz01 #451 üzenetére

    Igen, lehet óra vidgetet kitenni. Lehet a lezárt képernyőre is, de lehet halvány órát kitenni a teljesen zárt fekete képernyőre is, ha töltőn van. Viszont ehhez semmilyen trükk nem kell. mert alapból úgy van beállítva a telefon, hogy kint van az óra vidget. Ha te valamiért kikapcsoltad, akkor a beállítások/zárolt képernyő opció alatt találod meg a kapcsolót, ami kiteszi az órát.

    Egyébként ez a baj ezzel a root utáni nagytakarítással, hogy ez se megy utána, meg az se megy és fogalmunk nincsen róla, hogy miért nem megy. Közben mi magunk takarítottuk le.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz zracz01 #453 üzenetére

    Ebben igazad van, sok olyan van rajta, ami felesleges. Illetve egyikünknek felesleges, másikunknak hasznos. Én is a falra tudok mászni az újságos meg könyvolvasós apptól. De ezek tilthatók gyárilag. Kb 3 app nem tiltható, ami zavar engem. De a rendszer stabilitást nem veszélyezteti, így csak elrejtem az ikonját és kész. De mindenki másképp csinálja. Szerintem ha másik órát akarsz kitenni, annak támogatnia kell a zárt képernyős vidgetet.

    Közben az 5.0 fanatikusoknak jutott eszembe, hogy amit nagyon utáltam az 5.0-ban, hogy a szövegszerkesztő kurzort kicserélték egy szuper desgn-os kis bigyóra. Hogy mit össze szenvedtem vele, majdnem falhoz csaptam a telefont. Sokkal jobb ez a régi, ami a 4-ben van.

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Mofli #456 üzenetére

    Hehe, nekem nem érné meg. Majd fél év múlva kapnak újabb bizalmat. Bár azt hiszem hogy a kamerára keresztet vethetünk. Főleg miután láttam egy kollégám Samsung telefonján, hogy valójában hogyan kellene videót rögzíteni. Az övé folyamatos volt, mintha tévét néznék. A Padfone S meg szaggat, remeg, még sima HD felbontásban is.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz doczens #470 üzenetére

    Ha erről lesz tapasztalatod, kérlek oszd meg velünk! Én is agyalok egy ilyenen. Csak nem merek venni, mert amiket néztem teszteket, azok eléggé bénák a késésükkel meg szaggatásukkal. Egy játéknál ez zavaró lehet.

    Ha nagyon ragaszkodsz a kábeles megoldáshoz, akkor ne a mezei MHL kábelt próbáld, mert az nem arra való, hogy TV-re kösd. Azzal külső perifériákat lehet rádugni. Egér, billentyűzet, HDD, pendrive, stb. Ha TV-re akarod kiküldeni, ahhoz SlimPort TV-out megoldás kell (az internet szerint, ha ott hazudnak, akkor most én is hazudok):

    Bár szerintem zavaróbb úgy játszani, hogy ott egy kábel, én ezért erőltetném a wifi cuccost. Csak hát az drágább. Ilyesmiben nem jó kínai occót venni.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz nokiaguru16 #474 üzenetére

    A képen nincsen rajta és túl olcsó is lenne ennyiért stationnal. De nem értem, hogy miért nem hívod föl.

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz tothjani81 #476 üzenetére

    Nekem még mindig szép állapotban van, év elején vettem valamikor. Kopás törés nincsen, de mióta leejtettem az éjjeliszekrényről, azóta berezonál a ház amikor rezeg. Más dologgal nem találkoztam. Viszont az várható volt, hogy törik a hátlap, mert tejfölösdoboz anyagból van.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz megyerikrisz #483 üzenetére

    Azt hiszem a médiaszerver pl olyan, hogy online hallgatsz pl zenét, vagy nézel videót a gépedről, vagy felhőből. Ha nem így van, akkor majd kijavítanak. De gondolom azt sejtetted, hogy ez akkuzabáló és ilyet nem teszel.. Egyébként a telefonon a mediaplayerben van is olyan beállítás, hogy médiaszerver keresése. Lehet, hogy ez be van kapcsolva és beragadt valami.

    Más. Vannak emberek, akik az akksi statisztikát linkelik be, hogy mutogassák, hogy mennyit bír a vas. Ezt szeretném megcáfolni, hogy ezek a statisztikák semmit nem érnek. A jelenlegi képet pl úgy értem el, hogy egyszerűen otthonfelejtettem a telefont. És nem nyúltam hozzá...
    Természetesen nem bírja egy hétig a telefonom, van, hogy naponta kétszer töltöm. Használni vettem ugyanis...

    [ Szerkesztve ]

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz doczens #485 üzenetére

    Nem négy név látszik, hanem 6. És ott van bal alsó sarokban a tárcsázó eltűntetése. Meg lefelé simítással is el lehet tüntetni a tárcsázót.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz Divi #510 üzenetére

    Én mikor tokot kerestem, sosem láttam ilyet amit írsz. De azt hiszem úgy oldanám meg, hogy vennék egy univerzális bluetooth billentyűzetet, egy bőrművessel csináltatnám meg. Bár komolyan nem értem minek kell billentyűzet.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz lmano #513 üzenetére

    Nekem az van fent. Az előzőre ráfrissített OTA. Semmit nem vettem észre az előzőhöz képest. Dokkolóval nem tudtam tesztelni, mert nincsen.

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz turnesjoska #528 üzenetére

    Szerinted a Samsungnál meg a Sonynál nem ugyanez van? Vártam én már 1 hónapot is Sony telefonra. És mégis melyik márkát választod? Egyedül az iPhone topicban verik a mellüket a nagyvadak, hogy nekik 4-5 nap alatt megcsinálják ezt a futáros cirkuszt. De hát ugye iPhonet nem veszek, mert próbáltam és szenvedjen vele más. Én már végigzongoráztam minden márkát. A Sony szervize is rémálom és ráadásul fos munkát is végeznek (feszegetés nyomok a házon). És akkor nem beszéltem arról, hogy rettenetesen lassú és gyér a szoftveres frissítésük, míg az Asus a hibákat pár héten belül javítja, újdonságokkal lát el minket. Míg egy Sony telefont megveszel jópénzért, és nem ilyen hamar adnak ki rá következő számú ROM-ot, ráadásul a hibajavítások is félévente, vagy inkább évente jönnek a Sonynál. Azok is csak 2 évig, utána vegyél másik telefont. Az iPhone ugyanez. Mikor nekem volt iPhonefosom, akkor kaptam rá egy frissítést fél év múlva, jól elb@szták, mert mikor fölvettem egy telefonhívást, akkor csak jópár másodperc múlva adott vonalat a telefon, aztán hallóztam mint egy balf@sz, közben vonal nem volt. Ez az úgynevezett hívásbug. Amit az iPhos tulajdonosi pályafutásom alatt sose javítottak ki, pedig jött vagy 3 frissítés, de egyik csomag sem tartalmazta a javítást. A hiba nem egyedi volt, az iPhos tulajok 60%-a bírt ezzel a buggal a fórumon (szerintem a többieknek is volt, csak nem vették észre, de ez az én magánvéleményem).
    Mi van még. Samsung? Volt egy közép kategóriás Samsungom, abban kevés volt a memória, így bug, lassulás, fagyás volt a jellemző. Tehát Samsungból 100 ezer alatt nem nagyon érdemes venni. Mert van pár ismerősömnek drágább Samsungja, azokkal nincsen gond. De ki tudja milyen a szervizhálózat? Ne gondold, hogy azok 3 nap alatt megcsinálják, hiszen nem csak a te telefonod rossz. Ráadásul régebben a Samsung meg a Sony szervizelését ugyanaz a cég látta el, nem tudom még tartják-e ezt a jó szokásukat.
    Akkor van még a MicrosoftMobile. A szoftverezettségéről inkább ne is beszéljünk, mert a gyomrom felfordul tőle. A saját szoftverét nem képes megcsinálni rendesen a saját platformjára. A Microsoft Mobile Skype (akkor még nokia volt) egyszerűen nem futott a háttérben és csak akkor kaptam meg az üzeneteket, ha éppen meg volt nyitva a Skype. Ez nem bug, ez feature, mindegyik így működött. És estig sorolhatnám mekkora szar és milyen ritkán frissítik a szoftvereket. Lehet, hogy ezeket amiket felsoroltam már javították azóta, csak azt nem hiszem, hogy a mentalitásukon és a hozzáállásukon javítottak volna. Azért kíváncsi vagyok melyik márkát választod, majd írd meg kérlek :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák