Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laszlohu

    addikt

    válasz NdF #17901 üzenetére

    Ha a CD - ről tetted fel a drivert, akkor az bukó,
    a drivereket a honlapról kell letölteni.

  • laszlohu

    addikt

    válasz NdF #17903 üzenetére

    Tilos letiltani az eszközkezelőben, pl. az Inteles Vga kártyát, mind2 - őt engedélyezni kell.

    A frissítést le lehet tiltani új drivereknél a Geforce Experience - nél a beállításokban,
    a régieknél meg máshol.

    [ Szerkesztve ]

  • laszlohu

    addikt

    válasz NdF #17907 üzenetére

    Innen le lehet tölteni az Intel drivert is, hátha :

    klikk a driver&tools -ra

    [link]

    ui.: egyébként én speciel bios frissítéssel kezdtem a dolgot,
    mondjuk tényleg jobb lett tőle,

    persze a windows-os bios frissítővel nem sikerült, de a biosban lévő
    easy flash -el elsőre.

  • Ateess

    tag

    válasz NdF #18032 üzenetére

    Köszönöm a választ! :D
    Olvastam sok tesztet, az Asus-ban tetszik a Full HD kijelző, illetve, hogy matt, tetszik,h lehet a DVD író helyére SSD-t rakni, így maradhat benne a HDD is, illetve, hogy a memória bővíthető 16 GB-ra, továbbá, hogy van benne miniDisplay port. Viszont a Dell-ben tetszik az üzemidő, hogy ha csak a netes böngészést nézem a Dell 7 óra körül tud, míg az Asus csak 4-et, illetve, hogy a Dell-ben van akkumulátor kímélő progi, nem tudom, hogy ebben van-e, mivel itt sem kivehető az akksi és legtöbbször az megy nálam tönkre leghamarabb, hiába igyekszek óvni. Lenovo-ba pedig az tetszik, hogy vékony és könnyű, illetve ott is magas az üzemidő.
    Kérdés: Mivel nekem programozásra kellene elsősorban a gép, így a FHD kijelző elvileg jobb lenne, de a valóságban mennyit számít, megéri beáldozni az üzemidőt?

  • Ateess

    tag

    válasz NdF #18035 üzenetére

    Esetleg az akkumulátor időről tudnál mondani valamit, mennyire bírja a gép mondjuk a sima netezést, mert ami notebookcheck-en van 4 óra, az a jv-re van, gondolom az U-s proci azért jobbat produkál?

  • NdF

    csendes tag

    válasz NdF #18042 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből.
    Függ attól is mit értesz sima netezés alatt. Flash-es játékokkal nyilván nem húzza addig, de 5 órával nyugodtan számolhatsz, ha egyszerre több lapot nézel akkor is. A gépről részletesebben majd hétvégén.

  • NdF

    csendes tag

    válasz NdF #18043 üzenetére

    Ahogy ígértem elkészült egy kicsit hosszabb leírás az ASUS N550LF laptopról, remélem segítségetekre szolgál majd. :)

    Asus N550LF
    Kb. 3 hete használom a notit a következő sorokban a saját tapasztalataimat, véleményemet gyűjtöttem egy csokorba.

    Külső: A gép hátlapján kívül a teljes gép fém borítást kapott. A hátlap és a fedlap is szereti gyűjteni az ujjlenyomatokat, azonban míg a fedlap könnyen takarítható, addig a hátlap igen csak ragaszkodik a begyűjtött nyomokhoz. Kinyitva a gépet ezüstös felület fogad, ezen szerencsére nem látszódnak meg a lenyomatok. A billentyűk is ezüstös (festést) színt kaptak. Nekem kicsit furcsa volt a hideg fémes burkolat után a műanyag gombokon gépelni. Szinte már elvárná az ember, hogy azok is fémből legyenek. :) A három lépcsőben módosítható háttérvilágítás (fehér) tökéletesen passzol a géphez. A gépház stabil, az összeszerelés minősége kitűnő. Nem találtam illesztési hibákat. A gép nem recseg, nem ropog, a ház masszív benyomást kelt. Külön tetszik, hogy figyeltek az olyan apróságokra, mint a lekerekített élek, vagy a fedlapon található ASUS logó, mely a gép bekapcsolt állapotában világít. Külön dicséretes a portok elhelyezése. Minden fontos csatlakozási lehetőséget a gép bal oldalára pakoltak, így aki egérrel szeretné használni a gépet, annak sem kell kábelekben bukdácsolnia. Egyedül a portok „követési távolsága” lehetne picit nagyobb, de ez a legtöbb gépen sajnos ilyen. A laptophoz jár egy kicsi és könnyű töltő és egy henger alakú „hangláda”, mindkettő minősége illeszkedik a géphez.

    Belbecs: Az általam vásárolt laptopban egy i7 4500U-s processzor, 8 GB ram (1 slot, egy még üres maradt), GT 745M vga (sajnos csak DDR3-as rammal), valamint egy 1 TB-os (5400 rpm) winchester található. A gyártó szerint nem kevesebb, mint 4 hangszórót építettek be a még jobb hangzás eléréséért. Ez csak papíron hangzik ilyen jól, a valóságban mást tapasztaltam. DVD író, a tálca nyitó gombját nem túl szerencsésen egészen alulra tervezték, így szinte meg kell emelni a gépet, hogy hozzá lehessen férni. Legalább is akinek kicsit testesebb ujja van, neki mindenképp.

    Használat: Nem mértem sem bekapcsolási, sem leállási időt, de érzésre hozzák a mai gépek átlagát (amúgy sem értem miért olyan fontos ez az adat, hiszen 15, vagy 25 másodperc, szerintem a felhasználók többsége nem ki és bekapcsolgatással tölti az egész napját). A gép működése közben folyamatosan hallani egy nagyon halk ventilátor zajt. A gép kialakításánál külön légkavarót kapott a CPU és külön a VGA is, valamint az alacsony fogyasztású processzornak köszönhetően jó eséllyel indulunk, hogy ne olvadjon össze az egész gép egy átjátszott estét követően. Netezés, szövegszerkesztés, filmezés közben jéghideg környezet fogad. Csak a ventilátor és a merevlemez hangját hallani (egyik sem zavaró). Játék közben picit már módosul a kép. A laptop kijelző felőli része elkezd melegedni, de a billentyűzet viszonylag hűvös marad. Mivel a kijelző zsanér mögött távozik a meleg levegő, így az egerészős kezünknek sem lesz melege. Nem túl erőforrás igényes játékokkal próbálkoztam (wow, cs, l4d2), de ezek egyike sem izzasztotta meg a gépet. Valamennyi játék high beállítások mellett fullHD felbontásban élvezhetően játszható. Ami érdekesség volt, hogy a ventilátorok zaja nem emelkedett túlzottan. Sok esetben nem is volt hallható eltérés az alap és a játék között (rendkívűl csendes a gép). Netezés közben a processzor nem lépte túl a 30 fokot, míg játéknál 58-59 fokig emelkedett. Szerintem fantasztikus hűtést alkalmaztak a gyártók ebben a gépben. Touchpad szokni kell, nem mindig azt csinálja amit szeretnék, rendkívül érzékeny. Beállításokkal nem bíbelődtem, de biztosan lehet optimalizálni.

    Kijelző: Matt, nem érintőpaneles. Még barátkoznom kell a fullHD-vel, hiába, hozzá szoktam a sokkal kisebb felbontásokhoz, így elsőre minden mütyür volt. Jelenleg 125%-os nagyítást használok, nekem ez bevált. A kép és színek gyönyörűek. Korábbi TN paneles gépeimhez képest ég és föld. Végre lehet oldalról is látni, hogy mi történik a kijelzőn, nem csak szemből (van, hogy ketten hárman is filmezünk, ilyenkor különösen jól jön).

    Hangzás: Az egyetlen dolog amivel még nem sikerült kibékülnöm. Számomra egyértelműen csalódás, de lehet csak nekem voltak túl nagyok az elvárásaim. Hangerőből nincs hiány, azonban sehogy sem sikerült előcsalogatnom a középső hangtartományt. Magas és amennyiben csatlakoztatjuk a külső hangládát, akkor mély hangok is a helyükön vannak, de a középső tartomány nekem kevésnek bizonyult. Lehet, hogy csak nekem nem sikerült még, és ha kitartóbb lennék, akkor az amúgy rengeteg beállítási lehetőséget tartalmazó programban elő lehetne csalni ezt a hangtartományt is, de egyenlőre marad a kicsit keserű szájíz (megjegyzem, hogy még így is simán az átlag feletti hangzásról van szó).

    Összegzés: Egy nagyon jól összeállított gépet tarthatok a kezemben. Az anyaghasználat, összeszerelés minősége pazar. FullHD-s IPS panel gyönyörű képet ad. Mind alapjáraton, mind játék közben rendkívül csendes és hűvös gép. Egyedül a hangzáson lehetne mit csiszolni. Ha létezik tökéletes gép (számomra) az ASUS N550LF az eddig általam ismert gépek közül az, amelyik a legközelebb áll hozzá. :)

  • lanagii

    csendes tag

    válasz NdF #18068 üzenetére

    Nekem nagyon jól jött most az írásod, köszönöm szépen! :)

  • matesz5

    csendes tag

    válasz NdF #19029 üzenetére

    Köszi. Hát elég bosszantó hogy egy ilyen drága gépnél az "ajándéknak" nem sok haszna van.

    Ha a pöttyös az igazi, rossz ember már nem lehetsz :D

Új hozzászólás Aktív témák