Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gtaati

    őstag

    válasz Doky586 #4625 üzenetére

    Helló!

    Újabb fejlemények a billentyűzettel történő indítás kapcsán. Hát van előrelépés, de sikernek nem nevezném. A biosban azt is lehet állítani, hogy ha áramszünet van és visszajön az áram akkor ugye bekapcsoljon vissza a gép vagy maradjon kikapcsolva. Ez azért fontos mert úgy néz ki ez is kihatással van a billentyűzettel történő bekapcsolásra. Ha az a variáció van, hogy áramszünet esetén a gép ne kapcsoljon vissza, ekkor a gépet kikapcsolom a táp gombját kinyomom és kihúzom a tápból is a tápkábelt, majd vártam vele sokat. Ezt követően a tápkábel vissza majd a táp kapcsoló is benyom majd a gép magától elindul bekapcsol és ki is kapcsol pár másodperc múlva, ezt követően is magától elindul a gép és ki is kapcsol, tehát ezt teljesen önállóan magától csinálja a gép annak ellenére, hogy az van beállítva, hogy áramszünet után maradjon a gép kikapcsolva.

    Miután ezen túl voltam az önálló kétszeri be és kikapcsolás után állt a gép kikapcsolt állapotban és láss csodát leütök egy billentyűt és bekapcsolt a gép. Ezt követően win betölt gép leállít és próbálnám billentyűzettel indítani, de soha többet nem indult így a gép. Csak akkor tudtam ezt megismételni ha áramtalanítottam és a fentebb leírt procedúrát megismételtem.

    Hát idáig jutottam a dologgal, de nem igazán értem a dolgok miértjét....

    Külföldi fórumon olvastam szintén asrockos alaplapos felhasználó hasonló problémáját, ami érdekesség, hogy a srác leírása alapján amíg nem volt win 10 a gépre telepítve addig tudta a gépet billentyűzetről indítani többször is, de telepítés után hasonló problémákkal küzd mint én. Nem tudom, hogy erre kihatással lehet-e a win?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák