Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    Sziasztok!

    No, tegnap platformot váltottam én is.
    LGA1156-ról tértem át a számomra új LGA1155-re, és a választásom egy Asrock alaplapra esett, és mellé egy i5-3550 BOX processzor rendeltem.
    Tuningolni nem akarok, nem is nagyon látom értelmét ezeknél az alapon is rendkívül gyors prociknál, célom egy stabil és jól működő számítógép összeállítása volt.

    Ezeket rendeltem:
    -Asrock H77 Pro4/MVP (Coolmat kolléga leírása alapján)
    -i5-3550 BOX

    Egy Gigabyte P55A-UD3-as lapot és egy i7-870-es procit váltottak fel, melyeket egy barátom vett meg tőlem igen jutányos áron.

    Gépem további összetevői egy Chieftec ház egy ugyanilyen 500wattos táppal, egy Kingston SV100-as és egy OCZ Agility 3-as SSD és egy 1.5TB Samsung HDD, valamint egy Sapphire 6950 2GB Flex Edition kártya és Kingston KVR1333D3N9K2/8G memókit, amiből két teljesen egyformát használok, azaz összesen 16GB-ot.

    A szerelés problémamentes volt, az alaplap rövidebb mint az elődje, úgyhogy minden szépen elfér a házban. A CPU foglalatot tüzetesen átvizsgáltam és sehol semmi lábelhajlás vagy egyéb probléma nem volt látható. A gyári cooler helyett a derék öreg CoolerMaster Hyper TX3-ast tettem a processzorra, közéjük pedig Artic Cooling MX2 került a még jobb hőátadás érdekében.

    Összeszerelés után még csináltam egy Cmos cleart biztos ami biztos alapon, és utána bekapcsoltam a gépet.
    A ventik felpörögtek, de nem történt semmi, nem volt se kép se hang....
    Na, mondom, ez jól kezdődik.
    Kikapcs-bekapcs és a Del gomb nyomogatása, majd csippanás és bejött a BIOS, akarom mondani az UEFI.
    Szépen fölismerte a procit, a ramokat, a háttértárolókat, stb....

    Coolmat kolléga tanácsai alapján egyből a már előre letöltött és FAT32-esre formázott Pen drájvra felmásolt 1.30-es BIOS-t frissítettem be, az alaplap az 1.10-est tartalmazta gyárilag.

    Ezt követően csak a Kingston SSD-t fent hagyva és a többi eszközt lehúzva telepítettem Windows XP-t az egyik és Win7-et a másik partícióra.
    Az XP a feleségem kívánsága volt, mert ahhoz van szokva, azt szereti, úgyhogy szorítottam annak is egy 12GB-os kis partíciót, a többi meg a Win7 64bit Profé lett.

    Szépen fölmentek a driverek az oprendszer felállása után, a chipset, LAN, hang, ASMEDIA driver, Intel VGA driver, stb. amíg végül már az eszközkezelőben semmilyen ismeretlen eszközöm nem maradt.

    A gép tökéletesen működik, ma hajnal fél 1 környékén lettem készen vele, de még majd ma jön az Agilitym is, megy arra is Win7 és a kedvenc játékok, de ebben a fullasztó kánikulában (szobában 32 fok) már tegnap nem volt több lelki erőm csinálgatni még azt is.

    Összességében nagyon tetszik ez az Asrock alaplap és kezdek megbarátkozni az UEFI-vel is. Asrock lapom még soha sem volt ezidáig, de nagyon elégedett vagyok vele mert normális árfekvésben egy tényleg sokat tudó és jó minőségű alaplapot kaptam, és a gyártó honlapját megnézve a terméktámogatás is jónak mondható.

    Annyi kérdésem lenne még, hogy az UEFI-ben az LLC-t, azaz a Load Line Calibrationt szeretném letiltani mert valahol azt olvastam, hogy az Intel nem ajánlja a processzoraihoz hosszú távon. Jól gondolom, hogy ha a legkisebb értékre állítom, akkor az kikapcsolja ezt a szolgáltatást?

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák