Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • |AP|

    veterán

    most jövök a Graphisoft szakmai napról, ahol hallottam pár elgondolkodtató dolgot (ha valaki szintén volt innen, akkor üdv :) )
    Szóval szeretnék egy gyors körkérdést feltenni gyakorló építészeknek:
    Ki az aki innen BIM rendszerben tervez? Az előadás azt sugallta, hogy ez a jövő, pár országban hamarosan már törvényileg is elő fogják írni, de én azt gondolom, hogy itthon ez még nagyon nem életszerű.
    Viszont ha nincs igazam és már sokan választották ezt a fajta tervezési módszert, akkor bizony be kell ismernem, hogy túlhaladt rajtam a technika :)
    A mi kis irodánk még mindig a jó öreg "kell egy koncepció villámgyorsan", aztán "hegesztjük össze-vissza az engtervet, majd a kivitelit, közben dwg-ket, pdf-eket küldözgetünk a társtervezőknek, amit visszaillesztgetünk a mi terveinkbe" aztán "reméljük mindig mindent átvezettünk és semmi nem ütközik semmivel" elvet követi.
    És sajnos a főnökömre nincs is túl nagy ráhatásom, hogy ez máshogy legyen. Pedig alapvetően nagyon jó módszernek tartanám a BIM-et, rengeteg előnnyel.
    Ha valóban már most is sokan terveznek így, akkor muszáj gyorsan felzárkóznom.

Új hozzászólás Aktív témák