Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz Bengio #81377 üzenetére

    Eles rendszeren kiserletezni... hat legkozelebb biztosan jobban meggondolod majd. Foleg ezekkel a beta rendszerekkel.

    Nah, de akkor a jo megoldas:
    Kelleni fog egy barmilyen usb-s telepito pendrive ami mar ismeri az APFS-t (10.13+), meg egy usb-s disk, ami legalabb akkora mint ami benne van. Erdemes lenne a legfrisebb telepitot hasznalni, es akkor ha megvan a mentes utana lehet egy probat tenni, hatha sikerul megjavitania...

    Elinditod a telepitot, a kulso disk-et leformazod HFS-re es legyen a neve "backup". Innentol 2 lehetoseged van:
    A Az egesz disk-et atmented egy image-be az usb-s disk-re. Kivalasztod a system-et tartalmazo particiot bal oldalt majd, File->New Image->New Image from "system". A format legyen read and write, a destination pedig az usb disk.
    B Megnyitod a terminal-t, es csak a home-ot mented le, cp -a /Users /Volumes/backup/

    Ez idaig a konnyu resze, ha mazlid van akkor ra tudod telepiteni ujra az OS-t, aztan minden olyan lesz mint azelott. Ha ez nem sikerul akkor jon az a resz, hogy teljesen lepucolod az internal disk-et (lehetoleg valami egyedi nevet adj neki, ne olyat ami az elozo volt), es feltelepited 0-rol, vegignyomkodod az a first setup izet de ne lepj be az icloud-ba es lehetoleg ugyanazt a felhasznalonevet meg jelszot valaszd. Ha ez megvan befrissited oda ahova szeretned, majd ujra eloszeded a pendrive-os telepitot. Megint elinditod usb-rol, terminal alol pedig visszamasolod Users mappa alatt levo tartalmat. Mielott ezt megteszed, at kell nevezned azt a mappat a Users alatt amit az uj first setup letrehozott. (ez a mappa a felhasznaloneved) Visszamasolod az usb-s disk-rol a home-odat, megnezed, hogy a 2 mappa ami a Users alatt van, annak ugyanaz-e a tulajdonosa. Ha igen, akkor reboot es mikor belepsz minden olyan lesz mint elotte... kiveve ha a frissites szetcseszte a home-odat is.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák