Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz M@trixfan #56357 üzenetére

    En egy percig se mondtam, hogy nem fontos, csak jelen esetben egy rohadt nagy parasztvakitas. Most egy ilyen felszereltsegu hordozhato gepben amilyen ez a macbook is, ennek a szamitasi teljesitmenye kb egy erosebb i3-al vetheto ossze (Hetkoznapi hasznalat soran a 16GB ram melle, szerintem nem kell vm, ha igen akkor arra a feladatra az a gep keves, tehat nem ilyet kellett volna venni.) Szoval van eleg memoria, es tarhely is... es tegyuk fel mondjuk egy nagy psd file-al dolgozik az ember, legyen mondjuk 200mb. Ennek a file-nak tartalmat beleirni a memoriaba kevesebb mint 1 masodperc egy sata2-es csatalon is. Hiaba van neked 2,5Gb/s-es olvasasra kepes SSD-d, a valo eletben eszre se veszed a kulonbseget. Ez az olvasas resze. Export-nal, pedig ugyis a proci lesz a szuk keresztmetszet, ugyanis nem fog tudni a macbook-ban levo proci az export soran fellepo szamitasok mellett meg 1,3Gb/s-el irni a disk-re, mert ahhoz keves... kiveve ha a tesztprogramban levo elore eloallitott 0-val irja az ember a disk-et.
    Elmondom hol van ertelme, van egy tobb 100Gb-s db-d, beletolva a ramdisk-be, es visit a szunetmentes, hogy mindjart kifogy a kraft, es generatorban nincs mar tobb uzemanyag, es van par masodperced lezarni a db-t es kitolni a disk-re, hogy megmaradjon minden a halt elott... vagy van tobb szaz usered az exchange-ben, es az index file-ok ala kell egy baromi gyors de azert lehetoleg redundans storage. Egy macbook-ba szerintem teljesen felesleges es draga dolog... de ezt mindenki dontse el maganak.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák