Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boss81

    senior tag

    válasz Divinity #102318 üzenetére

    Természetesen :)
    Izgatottan látom hogy kézbe vegyem (remélem ma megérkezik), és kipróbáljam. utána írok róla egy rövid beszámolót, vagy egy rövid blog bejegyzést, mert szerintem többen vagyunk így akik ebben a cipőben járunk. Valamint az ár is elég korrektnek tűnt.
    A mostani dokkolóm mint kiderült, támogatja a 2 monitort, windows rendszeren, de hát ugye én nem azt használok, ezért is döntöttem egy gyors csere mellett.

  • Boss81

    senior tag

    válasz Divinity #102318 üzenetére

    Szia!

    Nos, egy pár napja használom a dokkolót, de egy rövid véleményt már tudtam róla alkotni.
    Ami nekem fontos volt, a két DP csatlakozó (ha kell van 2 db HDMI is), nyilván, mert 2 monitort kellett rákötnöm, az egyik egy 34”-os, a másik egy 22,5”-os, ez utóbbit állóként használom, plusz ugye a MacBook kijelzője, és ezzel nincs is semmi gond, tökéletesen teszi a dolgát.
    Kell egy kis segédprogram ami a gyártó honlapjáról letölthető, és ezzel lehet beállítani a kijelzőket.
    Azon kívül amit jó tudni, hogy ez a dokkoló nem tölti a MacBook-ot, tehát mindenképpen kell neki a külön töltés.
    A laptopon be van kapcsolva a wifi (csak az AirDrop miatt), de alapértelmezetten az Ethernet kábelről kapja a netet a dokkolón keresztül, ami azért jóval gyorsabb sebességet biztosít a gépnek.
    Továbbá rá van dugva még 2 db 3,5-ös külső merevlemez, ami szintén plusz áramforrást igényel, bár ez minden esetben így van ennél a méretnél.
    Alap szinten nekem mindkét külső merevlemezem állandó szinkronban van egy Nas-al, és amikor egy kicsit jobban dolgozik, akkor a dokkoló kicsit felmelegszik, de nem vészes, bőven belefér.
    Minőségileg, összeszerelést is beleértve, szerintem nagyon rendben van, nincs ok a panaszra.

    Ami a gyártó weboldalát illeti, nekem tetszett, mert könnyen áttekinthető, ellenőrizhető, hogy kompatibilis-e a laptopoddal, típus szerint, illetve itt tölthető le a szoftver, aminek a beállítása kb 30 mp.

    Röviden tömören ennyi lenne, ha esetleg valamire még kíváncsi vagy, írj nyugodtan. :)

Új hozzászólás Aktív témák