Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atees

    őstag

    válasz Kobe #101498 üzenetére

    Csak ott bukik el, hogy winfos van rajta :DD

    Aláírás (nem kötelező megadni) :)

  • Jano_023

    őstag

    válasz Kobe #101498 üzenetére

    Nem biztos hogy segíteni fog amit írok de hátha. Nekem alap modell Air-em van M' (256/8GB). Én is sokat gondolkoztam rajta hogy ezt vagy egy Zephyrus G14 vegyek. Közel egy árban voltak és papíron a G14 sokkal dobnak tűnik (16GB RAM / dedikált video k. / 1TB SSD / 120Hz screen és még bővíthető is bizonyos dolgokkal nem úgy mint a MAC). De ami engem az Air irányába terelt:
    - nagyon sok video-t néztem és nekem alap felhasználásra bőven elég az M1
    - A M1 processzor teljesítménye veri a korábbi akár drágább MAC-eket is, és ha megnézed itt a Forumban is vannak akik 2012-14 közötti gépekkel még most is köszönik jól elvannak. Persze nem játszanak rajta és nem videót vágnak de remélem érhető mit akarok kihozni belőle. Tehát hosszútávon az M1-nek min 5 éve biztos hogy van mielőtt döcögni kezdene.
    - Nekem IPAD Pro-m volt elötte 2017 amit nyaralások alkalmával akkori laptopom helyett gyakran vittük mert kb mindenre alkalmas volt a munkán kívül. És az M1 Air gyakolatilag egy nagyra nőt billentyűzetes IPAD csak fejlettebb OS-el.
    - Aku idő. Mikor szüleimtől kell dolgoznom egész nap akkor nem kell töltőt vinnem mert a távoli asztal elérés, pár böngésző ablak, YouTube, Zoom megy csak és így is olyan 50% fölött marad az aksi. Ez is egy nagy pozitívum nekem.
    - Az utolsó két indokom már egyéni preferencia. Ki akartam próbálni ezt az oldalt is, hogy legyen megalapozott véleményem. Nekem a Windows 10- sem volt sok bajom de egyenlőre azt látom, hogy stabilabb és gyorsabb a MAC, de ezt pontosan pár év múlva tudom jobban eldönteni.
    - Utolsó érvem a megjelenés. Hogy milyen jól megépített és mennyire szép. :D

    A fentiek alapján döntöttem és szerintem mindenkinek egyénileg kell meghozni a döntést hogy WIN vagy MAC.
    Érdemes lenne itt a csoportban utána járnod milyen speciális programokra van szükséged mondjuk hobby-hoz vagy a munkádhoz, hogy azok elérhetőek e az M1-re és ha megírod itt hogy mire is használnád akkor a többiek is jobban tudnak segíteni eldönteni hogy az adott dolgokra MAC vagy inkább WIN.
    Van itt is pár elvakult mint mindenhol máshol, de azt vettem észre hogy a nagyrészt az embereknek segítőkész és tényleg adtak már leírás alapján olyan tanácsot, hogy adott embernek adott munkafolyamatra nem volt alkalmas az M1.
    Uhh hosszú lett. Szóval remélem segít és írd meg a részleteket hogy a nálam okosabbak és tapasztaltabbak tudjanak segíteni,

    ''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

Új hozzászólás Aktív témák