Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nova96

    őstag

    válasz unclefucka #20323 üzenetére

    :DDD
    +1

    Monogatari következő rész végre. :DDD Kíváncsi vagyok, hogyan oldják meg. Vagy marad br-re?

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz unclefucka #20323 üzenetére

    Óh, remek szinkronokat lehetne csinálni gyerekekkel is, csak pénz volna rá... De manapság nem is kutatják annyira a jó gyerekszínészeket és gyerek-szinkronszínészeket. Több meló van velük, mert ugye kevésbé profik, többször kell(ene) fölvenni, hogy eltalálják. Az Oroszlánkirályban több gyerekszereplő is volt anno, a magyar hangjaik is fiatalok voltak még, és mégis nagyszerű lett, vannak ilyen tehetséges gyerekek. (Csak ők már felnőttek.) De a lényeg, hogy nem utánozni kell, a szinkronizálás maga egy kicsit alkotói munka is a szinkronrendező részéről, nem pusztán előadóművészet. Pl. Jiraiya magyar hangja Vass Gábor volt, aki nagyon jól megoldotta, holott nem is hasonlított az eredetihez.

    Persze... vannak olyan műfajok, amire szerintem is lehetetlenség rendes magyar hangokat találni. :DDD De mondjuk a Naruto nem ilyen volna, azt meg lehetne csinálni rendesen, csak pénz. Amíg ilyen kicsi marad a hazai anime-közönség, addig ez valószínűleg így marad, de a hazai anime-közönség meg a rossz szinkronok miatt valószínűleg kicsi marad még jó sokáig.

    mikrosuttii: Csak az első Naruto magyar szinkronjával találkoztam, ami ahogy haladt előre, egyre rosszabb lett, mert azt a néhány szereplőt, akinek eltalálták a hangját, fokozatosan lecserélték valami nem passzolóra, vagy egyenesen katasztrofálisra, valami tehetségtelen színészre. Ugye ez is mert nem volt elég pénzük, hogy a szinkronszínész egy másik nagyobb projekt helyett továbbra is (azt) az animét válassza.

Új hozzászólás Aktív témák