Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fojtviki

    senior tag

    válasz wanted5 #26556 üzenetére

    Sajnos ebben a kategoriaban, amit most nezegetsz, nem lehet elvezhetobb munkakorulmenyekrol beszelni:( Hotel munka nagyon nehez, en tobb mint 4 eve csinalom. De barhova mesz, raktaros, mosogato stb az mind nagyon nehez munka sajnos. Az en meglatasom az, hogy akik munkakozvetiton keresztul mennek,/ a te esetedben raadasul Magyarorszagrol/, az csak szinte a legrosszabb munkakat fogja biztositani, amit egyebkent az itteni cegek csak nagyon nehezen, vagy egyaltalan nem tudnanak feltolteni munkaerovel:( Lassan 6 ev ittlet utan tudom mondani, hogy nagyon nem egyszeru itt, ha nincs egy jo vegzetseged. De te is meg fogod tapasztalni, hogy nem minden arany itt sem. Ugye addig minden jo amig van munkad, viszont, ha valami miatt nincs akkor 2-3 honap alatt nagyon el tud csuszni az ember. Nekunk is volt mar joforman minden. Nem lebeszelni akarlak, felre ne erts, de raktaros meg hotel takaritoi allasokkal sokra nem lehet menni. Nekem azert jobb, mert paromnak viszonylag jo fizetese van de ha egyedul lennek, akkor nagyon nem lenne jo sajnos. Abbol a havi kb £900-bol nem nagyon jutnek egyrol a kettore. Mindezt ugy, hogy heti 6 napot dolgozom. Szoval neha mar en is kicsit besokallok:)

  • Coccolino_O

    őstag

    válasz wanted5 #26556 üzenetére

    Argos-nál, azon belül is goods-in. Amiről annyit kell tudni, hogy a fluktuáció hatalmas, mert fizikai terhelés szempontjából olyan, mintha dokkmunkás lennél. Én ott 6 hónapot húztam le, mivel nem volt jobb, ráadásul pont úgy jöttem ki, hogy alig volt pár hónap év végéig. Voltam már pár szutyok helyen, most egy olyan raktárban dolgozom, ami nagyon könnyű fizikai munkának minősül, de a pénz ugyanolyan szar (minimálbér), előrelépés szempontjából meg nulla az egész. Szóval a minimálbér tengelyén is hatalmas különbségek tudnak lenni munkakörülmények szempontjából.

    Még 1 hónap van hátra a forgalmi vizsgámig, utána vennem kell kocsit, és talán eltudom kezdeni azt, amit tervezek, lényegesen több pénzért, self-employed státuszban. Én kifejezetten az építőiparra vagyok ráállva, azon belül is nehézgépkezelő, de előtte még biztos, hogy dolgozni fogok segédmunkásként is. Ezért kérdeztem, hogy van-e jogsid, mert tapasztalom, hogy mennyi lehetőségtől esek el csak azért, mert nincsen autóm.

    Fojtviki tökéletesen jól látja a szituációt. Az is biztos, hogy angolul nem a munkahelyeden fogsz jól megtanulni, a bevándorlók többsége egyáltalán nem beszél jól angolul.

    Bristolban van egy csomó raktár, viszont a várostól jóval kijjebb vannak, a kikötő környékén, nem tudom, hogy mennyi lehet a napi utazás oda-vissza. Ha találsz valami kollégát aki hoz és visz, akkor nyilván nem para. Engem végül is az tartott vissza Bristoltól, hogy drága, és hogy a meló messze van, legalábbis kocsi nélkül. De Burton-on-Trent Argos-t messzire kerüld, ha jót akarsz magadnak.

    Az biztos, hogyha akarsz valahova jutni, rá kell feküdnöd a nyelv/szakma részre, mert sehova nem jutsz ezekkel a munkákkal. Ha egyedül élsz, mondjuk egy kisebb városban, és bérelnél mondjuk egy hálószobás lakást, szeretnél kocsit fenntartani, és spórolni is mellette, szerintem dukál a nettó 1700-1800 font. Csak hogy legyen összehasonlítási alapod, most bruttó 7.83 a minimálbér óránként. Én most 8-at keresek óránként, heti 40 óra, tehát bruttó 320 egy hétre. Abból 297-t kapok kézhez. 4x297=1188.

    De a legfontosabb akkor is az, hogy itt sokkal többre viheted, mint otthon, ha teszel érte. Gazdaság, fizetések és lehetőségek szempontjából a két ország nem említhető egy lapon.

Új hozzászólás Aktív témák