Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    Üdv! Nagyon alap kérdésem lenne:

    Ha androidos készüléket szeretnék használni -nem is azt mondom, hogy teljes-körűen, hanem csak normálisan- akkor kik/mik azok a szolgáltatók akikhez kell csatlakoznom, és milyen szinten? (mélyebben gondolok itt a példaképp a google-re. Van emailcímem, de nincs + oldalam, így mehet-e stb...)

    Eddig még nem volt általam beüzemelt készülékem, androidos, így ilyen alap dolgokra lennék kíváncsi.

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Gergosz2 #14568 üzenetére

    Mik nem használhatóak például? És itt csak az OS-re gondoltam, appok más tészta...

    // ok a cím helyett pl olyan régóta használt accra gondoltam (csak nem állt rá a kezem...), ami például kommentelni nem enged youtube-on, mert nincs hozzá csatlakoztatott google+ account, mivel korábban készült mint a + és hivatalos csatlakoztatást igényelne, de egyelőre nem szeretném...
    (ja persze ez nem zárja ki, hogy lenne egy általam nem ismert, velem nem egyeztetett +-profilom, de mivel kéreget... így kizárnám...)
    vagy most jutott eszembe, hogyha megnéznéd elküldöm privátba -és legalább én is megbizonyosodom róla...

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz #79335424 #14570 üzenetére

    & (#14571) ksanc
    Köszönöm szépen mindkettőtök hozzászólását!

    A több-fiókos megoldást -szerintem - nem tudnám észben tartani, vagy biztos benézném valamikor.... meg lehet, hogy már késő lenne szétválasztani a dolgaim, vagy csak lusta vagyok... de jó látni, hogy odafigyeléssel megoldható... de kár, hogy odafigyeléssel kell megoldani...

    Még egyszer köszi!

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    Üdv!
    Érik számomra egy -és első- androidos teló vásárlása. (Remélem ebben az évben már esik valami, ami olyan árban, olyan tudással, olyan design-nal rendelkezik amire bólintanék.) Amiért itt vagyok: Szeretnék érdeklődni, hogy ki mit ajánlana, melyik fiókomat használjam, mert vesztemre/szerencsémre több is van:
    1. "fő" fiók, még a csak youtube-os időkből indulva, emailfiók nélkül, minden YT, és G search előzménnyel...
    2. Egy mellék fiók. Azért készült, mert egyszer terveztem még régen egy "fúú átállok Gmailre", amiből nem lett semmi. Bár azóta egy két emailes dolognak az lett az alapértelmezettje, nincs YT előzmény, se g-search. (Van még egy hasonló ugyanebben a cipőben, fiatalabb, de elhanyagoltabb is.) 1-2 emulátorban már belépve, mert pár csak appal működő dologhoz kellett
    3. Új account 0-ról. Majd app szinten szeparálok...
    Melyik megközelítés a legoptimálisabb? Lehet-e hátulütője a vadiújnak, a belakott, napi szinten használthoz képest, vagy fordítva? Alapból tisztában vagyok az "ököszisztematikus" előnyökkel, de a "privacy-panic" oldallal is, de belső felhasználói tapasztalatom nincs.

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Somatom #39332 üzenetére

    Értem! :R
    Ezen a rendszeren belül használsz aliasokat is, vagy csak külön fiókok kezelése elég ?
    Mennyire vagy szigorú az "erre az accra nem lépekbe erről az eszközről" iránybam , vagy ennyire komolyan nem szeparálsz?
    Ha olyan dolgod akad, hogy pl egy acc nem külön belépős, de valamit ment, azt hogyan tudod leválasztani "odaadáskor?
    Mi a logikai különbség az alkalmazásos, és a reges/hivatalos közt?
    Érdekelne a trükköd + miként térsz át másik e-mailcímre, úgy, hogy a spam-ek maradjanak...
    Meg még, hogy ezt nulláról kezdted (volt egy 5. acc, amit elhagytál) vagy egy korai acc mellé építetted fel a többit?
    (Csak a google fiókjaimat soroltam fel, de egy külső a fő emailes, amellett meg még 1-2 főbb van, meg egy rakat tesztelgetős yahoo, yandex miegymás... Azon is gondolkodtam, hogy a tiedhez hasonlót friss regekkel kezdek)

    (#39331) WhiteWalker Hát az nem csak áron múlik.
    Szeretnék 6*.***Huf-ért olyan pop-up, vagy punch-hole selfis készüléket, ami *oled-es, type-c-s, nem (nagyon) szélengörbített kijelzős, lehetőleg vízálló, jó kamerás, jó akkus, nagy esélyel szoftveresen sokáig támogatott.
    Jelenleg még csak érlelgetem magamban ezt, még nem néztem utána (ami úgy kezdődne, hogy minden gyártó, minden termék, aztán szűkítek...-nem tudom másképp ;] ), de biztos, hogy kutatás közben még találok olyan funkciókat, ami jó lenne. Tudom azt is, hogy a fenti listában is vannak amik ütik egymást (IPxx vs pop-up).
    Meg pl az is zavaró, hogy a Huawei/honor mit szenvednek, mert már pár helyen árban már okés lenne -különösen mióta bajban van, és feltűnően nyomják mindenki képébe a szolgáltatók...-, de ha minden android&iOS jelenleg, akkor -jelenleg lumia 640-t használva, és "nincs a boltomban"-t tapasztalva, inkább kihagynám őket...

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz WhiteWalker #39339 üzenetére

    Lehet, hogy mire elérek oda, "csakazértse guglit" statuszba lépek... De már 3-4 éve van meg a win-fon (előtte symbian..)... lubickolnék legalább egy telefonnyit a "global support" életérzésben... amennyiben "a régióm engedélyezett" :DD

    (#39340) crok Jöttem ON Kérdéssel, kaptam OFF kérdést ON-ban, amire OFF-ban válaszolok, mert illik válaszolni, és pozícionál ami infót írok.... Értsd jól, hogy "Gazdálkodj okosan" ;]

    (#39341) Somatom
    Hát akkor gratula az online-lét-tanítóidnak! :R
    (Picit túlgondoltam, azt gondoltam, hogy valahogy megoldható, hogy pl A emaillel regelsz, majd áttérsz B-re [ az aktuális szolgáltatáson belül], úgy, hogy A-ra fut a szemét...)
    Köszi! Akkor majd figyelek... Bontanom úgy is megéri majd, hogy most minden egyben van, mert legalább a junk-ot le tudom választani, ha már a kapcsolataim jegyezve vannak a mennyekben (a.k.a cloud...) :R

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz crok #39349 üzenetére

    Szóval ha jövök, hogy "nem volt de lesz, de igazából az érdekel, hogy hogyan használjam".
    majd kapok egy "milyet szeretnél"-t (IS), és válaszolok arra is, hogy "kb olyat, madj kiderül". Akkor a megfelelő válasz a topikgazdától, hogy "Az a választós topik, ott tedd fel a kérdésed" :F :F

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • ledgeri

    nagyúr

    Üdv!

    Ha az androidos létet a támogatási idő oldal felől nézem, akkor mik a minimumok, amik az OS felöl, vagy hardveroldal (inkább soc) garatáltak, tipikusak, tapasztaltak? Van valahol pl olyan statisztika, hogy mely gyártó, mely android kiadásokat mennyire hamar tette elérhetővé x-y árszegmensben? Ha valamelyest kiadások elmaradnak, akkor ez HW/SW inkompatibilitás, vagy csak és kizárólag gyártói "lustaság"?

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák