Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz vicze #17157 üzenetére

    Ez mondjuk igaz. Sőt, a 3066 -osok alapból pre -rootoltak (vmelyik Superuser alkalmazást kell telepíteni és ennyi).

  • ksanc

    őstag

    válasz vicze #17157 üzenetére

    A zárt bootloader szerintem nem arról szól, hogy SEMMIT ne tudj módosítani a készüléken. A firmware cseréjét nehezíti meg, és főleg garanciális jelentősége van. Például a rootolás meg valójában független a bootloadertől, nem másik fw-t vagy kernelt akarsz felrakni/futtatni, csak néhány, pici, jelentéktelen fájlt felrakni ide-oda :) Ez gyakran megoldható a gyári recóval is, persze ehhez általában kellenek az általad említett exploitok is.
    Az fw csere már más kérdés, ahhoz tényleg nyitni kell, ez esetenként némi hardveres mókolást is igényel, de az igazi probléma itt is az, ha valaki a garanciát is szeretné megtartani.

    Az igazi zárt bootloader az lenne, ami valódi ROM-ban helyezkedne el, vagyis csak a chip cseréjével lehetne módosítani (nyitni :) ). De ahogy írtam, ez piaci szempontból kissé veszteséges lenne :)
    De ebben az esetben már nem is lenne értelme a bootloadernek, olyan lenne a teló, mint a általában a butafónok: fixen beégetett fw, frissítés, javítás nuku, maximum szervízben, a telefon úgy van és lesz, ahogy kijött a gyárból, pont. De ez egy olyan összetett oprendszernél, mint ami az okostelefonokon fut, nem igazán elképzelhető.
    De nagyon biztonságos lenne, az már igaz :)

    Iscariah: Az pedig nem megoldás, hogy vegyek akkor csillió GB belső memóriás telefont..
    Pedig de. Vagy annyi alkalmazást használsz, amennyi elfér.
    Tehát ha például az asztali gépeden a Windows 8/Ubuntu/akármi alatt kevés az egy darab 40GB-os merevlemez, akkor egy rakás szar az összes rendszer. Mert most ezt írtad le...

    Nem a KitKat óta van így. És hogyan raktál át te bármelyik Android rendszer alatt 100%-osan egy alkalmazást az SD kártyára? Mert szerintem sehogy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák