Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jamy1

    csendes újonc

    Előre is bocsánatot kérek, ha a hosszú monológommal szét offolom a topikot,de azt tanácsolták itt próbálkozzak:

    Sziasztok!

    Frissen regisztráltam ide a fórumra!

    Kb. 1 hete meghalt az LG Nexus 4 mobilom. Eddig mindig ismert márkák közép vagy felső kategóriás készülékeiből vásároltam.

    Nézegetem jó pár napja a kínai mobilokat, mint lehetséges alternatívákat,de iszonyat nagy a felhozatal...elveszek a bőség sűrűjében....

    A Xiaomi,Meizu,Dooge és LeEco mobilokkal szemezek egy ideje.

    A Xiaomit látom jelenleg a legnépszerűbbnek kis hazánkban a sok fórum és teszt alapján.

    Nyitott vagyok más megoldásokra is, ezért érdeklődnék már hozzáértőbb és tapasztaltabb fórumozóktól,hogy mi lenne az a telefon ami az alábbi kritériumoknak is megfelel:

    - Magyar nyelvű menü
    - Min. 4,5 maximum 5,5" kijelző ( Full HD nem hátrány :) )
    - 4-8mag processzor
    - 32GB memória (memória bővíthetősége esetén megbarátkozok 16-al is gyárilag)
    - előlapi kamera 5mp vagy ettől nagyobb
    - hátlapi kamera 13mp
    - B20 és 4G hálózat támogatása (remélem jól írtam, sokat járok Bp-ről vidékre ezért örülnék,ha ott sem kellene - szívnom a hálózatokkal)
    - erős akkumulátor és hosszú üzemidő ( gondolok itt arra, hogy 3000mAh érje el az akku mérete)
    - magyarországi könnyen intézhető nem szarakodó-kötekedő garanciális hálózat
    - 30-40e Ft-ért beszerezhető itthonról vagy EU-s raktárból külföldi honlapokról. Használtat nem szeretnék, mert
    rossz tapasztalataim vannak a használt termék vásárlásról a magánszemélyekkel kapcsolatban :)

    Felhasználási terület:

    Youtube,Viber,Facebook,Fb-Messenger, Fényképek megörökítése,zenehallgatás (fülesről legtöbbször,de ha van egy jó hangszórója ami nem mono az nem hátrány), Gmail fiók kezelése.
    Játszani évente 1x játszok, de akkor is valami egyszerű gyári játékon.
    Amiket láttam itthon és külföldi oldalakon akcióban és nagyon tetszenek, de nem tudom mik a tapasztalatok vele itthon:
    - Xiaomi Redmi 4X ( Eu stock-nál asszem már 39e-ért elérhető)
    - LeEco Le S3 ( asszem ebből van 522 és 620 változat is)
    - Meizu M5
    - Doogee F5

    A telefon hétköznapi használatra kell. Egy erősebb tokot szeretnék rá vásárolni. Nem presztizs telefont keresek és nem egy művészi kialakítású mobilt. Nem vagyok sznob, nekem a telefon egy "munkaeszköz-kiegészítés" nem kell, hogy futurisztikus dolgokat tudjon.

    Ha tudnátok linkeket is küldeni azt nagyon megköszönném:)

    A válaszadóknak előre is köszönöm a segítséget!

    Szép estét mindenkinek!

    Üdv
    jamy1

    [ Szerkesztve ]

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

  • jamy1

    csendes újonc

    válasz Ájvé #133576 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ :)

    Kínatech-en láttam most egy linket a Vernee M5-ről. 119.9 dollárért, Gearbesten elérhető.

    [link]

    Ilyesmi akciókban és beszerzési vonalban érdemes gondolkodni vagy inkább maradjak a a Redmi 4x-nél és a magyar forgalmazóknál?

    Semmit nem mondanak a custom rom és efféle kifejezések.
    Megmondom őszintén, hogy csak bekapcsolni szeretném és használni. Nem szeretek a Play áruhzból letöltött 3-4 alkalmazáson kívül semmit sem telepítgetni és optimalizálni mivel informatikailag nulla a tudásom.

    Egy olyan teló kell amivel nem szívok és nem dobja el folyamatosan a hálózatot, tudok wifizni gond nélkül.

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

  • jamy1

    csendes újonc

    válasz Somatom #133581 üzenetére

    Jogos a felvetés,de éppen ezért írtam,hogy nem csodát várok csak naívan azt hiszem a rengeteg teszt videóból kiindulva,hogy ezek a telefonok már hozzák azt a több évvel ezelőtti szintet amit akkor a Nexus4 nyújtott.

    Videókat nézni,zenét hallgatni, GPS-el közlekedni és telefonálni szeretnék.
    A Viber és FB gondolom nem okoz gondot ezeknek a telefonoknak. A Gmail szolgáltatásait merem remélni,hogy eltudom érni ezekkel a telefonokkal is. ( Naptár,Drive,Mail... stb.)

    Ha a családi eseményekről tudok pár jó képet és videót készíteni akkor az már csak hab a tortán :)

    Nem vagyok info guru ahogy írtam,,de azt látom, hogy évről-évre óriásit fejlődik a technológia. Ebből indultam ki és a rengeteg teszt videóból amiken az egekig dicsérik ezeket a kínai mobilokat.

    Ha nem keresnék alternatív megoldásokat akkor vennék valami Samsung,Huawei,LG,Sony vagy olcsóbb használt iPhone-t.....

    Ma már felesleges pénzkidobásnak tartom,hogy 100-150 ropit kidobjak az ablakon telóra.

    Köszönöm az infókat srácok, ha bármi ötlet vagy megoldás eszetekbe jut bátran leírhatjátok :)

    Akkor, ha az Eu Stocktól veszem milyen garanciát kapok a készülékre? Ezzel van tapasztalat?
    Vagy a Wayteq szervízel nekik?

    Lehet már keverem a dolgokat, bocsi :)

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

  • jamy1

    csendes újonc

    válasz Ájvé #133586 üzenetére

    Esküszöm már mindent bekerestem ebben az árkategóriában,de ez a 4X tűnik a legnépszerűbbnek.
    Ráadásul kiigazodni a rengeteg Redmi4 jelzésű telefonon... (4A,4A Pro,..)..

    Azt néztem éppen,hogy a Nexus4-nek csak 8mp a kamerája és a 4X-nek pedig 13mp. Néztem a tesztképeket amiket a magyar nyelvű teszteknél csatoltak. Megkell jegyeznem a screenshotokon látható képek messze jobbak a Nexus4 képeitől.

    Kb. ugyanennyi pénzért ez a 4A Pro sokkal jobb választás lenne? :

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

  • jamy1

    csendes újonc

    válasz Ájvé #133614 üzenetére

    Ugyaninnen nèztem a Redmi 4X-et.
    Ez sokkal bizalomkeltőbb,mint a Doogee Mix.
    Doogee-val kicsit bizalmatlan vagyok,már majdnem megvettem haverom F7-jèt 27e-èrt,de a kijelzője enyhèn szivárványos volt :/

    A Xaomi Redmi sorozatából mèg semmi rosszat nem olvastam idáig.

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

  • jamy1

    csendes újonc

    válasz Donki Hóte #133618 üzenetére

    Mèg vèletlenül sem akarok márka háborút kirobbantani, inkább úgy fogalmaznèk,hogy százalèkban kifejezve a Doogee,Lenovo stb. kèszülèkeinek kb.50%-ban fikázzák szidják másik 50% imádja. Xiaomiról meg elvètve vagy a felhasználók kb.10%-ától hallom,hogy valami baja lett volna a telefonjával.

    Általánosságban kijelenteni semmit nem lehet.
    Nem is szoktam általánosítani. Pont emiatt,mert mindig van egy szűk keresztmetszet vagy mindig vannak kivètelek.

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

  • jamy1

    csendes újonc

    Itt egy friss videó a Redmi 4 X-ről:
    [link]

    03:35-nél felhívják egy hardveres bugra a figyelmet. Ezzel találkozott már valaki?
    Eustockra ráírtam,hogy cserélik-e automatikusan a készüléket, ha kifognék egy hibás darabot.

    Emagon találtam egy Xiaomi Redmi 4A Pro-t 41990 Ft-ért 2 év garanciával.
    Eustockon a Redmi 4X 39990 Ft.

    Melyik érné meg jobban szerintetek?
    Maradjak a 4X-nél és rendeljem megfelé és üljek le a picsámra? :) :DDD

    Budapesten hol tudnék pl. a 4X-re szuper tokot venni és üvegfóliát?
    Én egy elejtős csávó vagyok :D Szeretném ezt a szerencsétlen telefont biztonságban tudni.

    Ezek az Eustockos ipaky tokok jók?
    [link]

    Semmiképpen sem szeretnék kinyithatós tokot.

    Köszönöm az eddigi és a további válaszokat is!

    Üdv Srácok !

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

  • jamy1

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Megrendeltem a Xiaomi Redmi 4X-et az Eustocktól :)

    Tudnátok ajánlani egy jó fóliát hozzá egèszsèges árban?
    Toknak elsőre egy szilikon tokot gondoltam. Sajna ipaky tok nem elèrhető az Eustocktól jelenleg,ha van jobb ötletek tok ügyben azt is szívesen vennèm.
    Ahogy mondtam elejtős csávó vagyok. :W

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

  • jamy1

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Bocsánat eltűntem miután megjött a Xiaomi Redmi 4X.
    Nos mivel balszerencsés vagyok így nem szeretném elkiabálni,de eddig a készülék hozza amit kell. Sőt a barátnőm drágább Huawei P8 Lite-ját veri. Annyira, hogy a barátnőm -aki fenntartásokkal kezeli az ismeretlen dolgokat- elismerte,hogy nagyon aranyos kis készülék és nagyon bejön neki a Redmi 4X.

    A problémám csak az,hogy az automata elforgatást csak menüből tudom elérni. Ezt rakhatták volna a wifi,gps, stb. gyors eléréshez a képernyő tetejére. ( Nem tudom jól mondtam-e.)

    Játszani abszolút nem játszok vele. A képek hozzák az elvártat olyannyira, hogy nekem a Nexus4-el szemben óriási váltás ez a 13mp és 5mp kamera a készüléken.

    Szerintetek lehet rá olyan fóliát kapni ami a lekerekített részt is védi?
    Sajna a legtöbb helyen ahol láttam üvegfóliákat ott felvolt tüntetve,hogy a lekerekített részt nem védi....
    Ha tudtok olyan linket ahol kapok rá normális üvegfóliát akkor megköszönném. Toknak egyelőre egy egyszerű szilikon tokot kapott ( Ázsia Center). Érdekes,hogy pont a kínaiaknál nem kaptam hozzá se keménytokot se fóliát :D

    Szóval minden segítséget elfogadok keménytok és üvegfóliát illetően :) ( Ne horror áron :) )

    Köszönöm szépen az eddigi segítségeteket is!

    Elkeseredetten keresem a hozzám legjobban illő kínai okostelefont :D

Új hozzászólás Aktív témák