Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz vacs #164036 üzenetére

    Pont azért érdekel a biztonság, mert rengetegszer olvasni hogy x százezres-milliós legális letöltéssel és pozitív jelzéssel rendelkező, egyébként tényleg hasznos(nem csak nyuszifül rajzolás) appok kártékony kódot tartalmaztak...apple storeban, aztán törlik a play store-ból is.

    Tehát nem a kínaiak által gyárilag a romba írt dolgok érdekelnek, mert azt elfogadtam hogy az ellen nem tudok tenni, de azt is tudom hogy mivel ritkán járok kormányzati intézményben, így pl a telefonban lévő hőkamera fotókat nem tudják kinél kell keresni. Meg lakosságiként egyelőre nem találok annyi pénzt hogy komolyabban rám szálljanak, de azért keresem, keresem a munkahelyemen.

    De sima mezei scammerek, akik egy tucat egy száz csak próbálkoznak pár százezresével meglopni az embereket, miután a nyugdíjasok már ellenállnak telefonon, na azok még próbálkozhatnak.
    Nem tudhatom hogy amiket legális úton, ingyenes programokat letöltöttem a play storeból tényleg mind probléma mentes-e, ezért bíztam benne hogy malwarebyteshoz hasonló 1-2 programot lefuttatva megtalálhatom hogy ha, amennyiben van valami. Ennyi érdekelt.

    Pl letöltöttem anno a Side Bar Swiftly Switch (nálam még Swiftly Switch Pro a neve, de ha lefrissítem már ez lesz) nevű appot, ami eleve azért kell mert az Android 10.-esemben nincs se "one hand mode" kezelés, sem pedig "Picture by picture" mód.
    Amikor még keresgéltem, 1-2 másik hasonló programot is letöltöttem, ugyanúgy play storeból.
    Nyilván ezek mindegyike engedélyt kér hogy "felügyelje" a képernyő történéseit, akár levideózza azt. Persze úgy állítottam be hogy mindig külön kérje ehhez az engedélyt, így ha nem futtatom elvileg nincs problémám. De ez csak az elmélet, nem ismerem a gyakorlatot.

    Apropó ezt a Side Bar Swiftly Switch-et ismeri valaki? Megbízhatóság terén?
    (Fizetős változata jelenleg a Swiftly Switch Pro.)

    #164040 svgyula

    Köszönöm a leírást. Nem a nemzetközi hackerektől tartok, hanem a mezei képzetlen scammerektől, akik valahol fillérekért megveszik ezeket a tömegre utazó lehetőségeket, aztán indiából szétküldve pár butaságot, 100k-ból elég ha csak 5-10-et berántanak, már megvan a havi pénzük... :D
    Az egyéb lakossági-bankolási biztonságról én is ki vagyok képezve, köszönöm, abban nem kell segítség.

    De ma már nem kerülhető meg a mobil bankos autentikáció, kivéve ha cég vezető valaki, akkor elhiszem hogy van ideje bejárogatni a bankfiókba csajozni...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák