Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • consumens68

    újonc

    Sziasztok! A héten vásároltam egy Minix Neo U1-t Budapesten. Gyári (?) zsugorfóliában, bontatlanul érkezet. Kinyitottam, és a következőket fedeztem fel. A készülék fóliája elég gyűrött volt, "mintha megnézték volna már", hanyagul is volt visszatéve, a karton papírból készült belső keretnek is gyűrött volt az egyik sarka. Gyanús! A készüléken nincs karcolás. Viszont a műanyag házán nincs garancia zárómatrica ("Warranty Seal Sticker" vagy "Warranty Lock Sticker"). Tehát így nem lesz valószínűleg érvényes a készülék jótállása, gondolom. Megnéztem (ellenőrizésképpen) egy pár unboxing videót a YouTube.com-on, az összes Minix Neo U1-en rajta van ez a fehér kerek matrica zöld számokkal / betűkkel. (Lásd még a mellékletek az egyik forrásból.)

    Nektek, Minix Neo U1-es birtokosainak van-e a készülék műanyag házának oldalán / hátulján garancia zárómatrica? Szükség van-e erre a matricára, hogy a garancia érvényes legyen?

    Segítsegeteket előre is köszönöm! :R



  • consumens68

    újonc

    Sziasztok! 10 napja vásároltam egy MINIX NEO U1 médialejátszót. A működésével kapcsolatban eddig egyetlen egy probléma merült fel. A külső adapter csatlakoztatása után, a távirányítón a power gombbal való bekapcsolás csak KÉT, gyors egymásutáni kattintással lehetséges és a KÉT kattintás közötti időt, a kattintás gyorsaságát is el kell találni ahhoz, hogy ez sikerüljön (de néha előfordult, hogy erre sem reagál)! Kikapcsolás után, ismételt bekapcsoláskor újra ez történik (az első beüzemeléskor is ez volt). Ez miért van? Vagy ez normális? Gyári hiba? Vigyem vissza? Megoldások? Firmware, LibreELEC nem lett még...

    A távirányítóval egyelőre minden más funkció zökkenőmentesen működik, tehát nem a gyári távirányítóval (stock IR remote controller-rel) vagy az AAA elemekkel van a probléma. A bekapcsolás a házon lévő power gombbal mindig sikerül.

    Világéletemben a TV-n vagy a VHS videómagnókon kezdve a DVD lejátszókon keresztül a BD lejátszón tapasztaltak szerint a bekapcsolás MINDIG csakis EGY kattintással vagy a bekapcsológomb egyszeri megnyomásával történt.

    Hivatalos hong-kongi MINIX supportot és ezt a Amlogic procis fórumot végigolvasgatva vagy YouTube.com oldalon a MINIX-ek bekapcsolásával kapcsolatos problémákat boncolgató, bemutató videókban + a hozzászólásokban sem találtam igazán megoldást vagy magyarázatot erre. Ezen fórumon olvastam olyan javaslatot is, hogyha ezzel a hibával találkozik vki inkább vigye vissza készüléket (cserére) oda, ahol vásárolta.

    Bármi segítséget előre is köszönök. :R

  • consumens68

    újonc

    (#36477) blakey Köszi! Azért, ránézek még egyszer a Kikapcsolás menüre. :R

    (#36478) dugesz77 Köszönöm a választ, a tippet! :R

    (#36480) sugarforce Oké, köszönöm neked is! :R

Új hozzászólás Aktív témák