Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz huskydog17 #63131 üzenetére

    ??? Mi az, hogy normál fekete kártya? A tesztben lévő kártya fehér, szóval nem értem milyen 240 Wattról beszélsz. Szerintem te teljesen más kártyáról beszélsz.

    A PowerColor 7800 XT Hellhound kártyáról beszélek. Arról amelyik nem "spectral white" hanem az eredeti Hellhound modellről.

    A gyárilag alapértelmezett BIOS a kártyán az OC BIOS.

    Mivel szóvá tetted a 280W max power problémáját, erre válaszoltam, hogy akkor lehet (az OC BIOS helyett) a silent BIOS-t használni, ami ugye egyetlen kapcsoló átpöccintése és az is a kártya "gyári" tartozéka.

    Igor egyébként megnézte a Quiet BIOS-t is, egyértelműen és világosan leírta ,hogy az kizárólag a kártya hangjára van kihatással, azaz nem befolyásolja a fogyasztást:

    Ha csak nem rontottak el valamit a kifehérítés közben akkor ez nem így van. Más -VGA tesztek terén erősebb oldal mint pld a Computerbase.de- tesztelte az eredeti Hellhound OC és SILENT-biosát is és nem csak a ventillátor-profil hanem a tesztek során felvett teljesítmény is különbözik.

    AMD Radeon RX 7800 XT Custom-Designs im Test - ComputerBase

    Az OC BIOS is nagyon halk. Nem értem milyen hiányosságról beszélsz

    Azt had döntse el a user. OC BIOS mellett a Computerbase 1000-1050rpm körüli fordulatot mért (szemmel leolvasva a grafikonról), quiet BIOS-szal 800-at. 1050rpm-met én például simán kihallom a mesh házamból.

    Arról hogy a SILENT BIOS is megért volna egy zaj / rpm / fogyasztás mérést. Engem például tökéletesen hidegen hagy az OC BIOS, ha van értelmes silent BIOS is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák