Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz HSM #61018 üzenetére

    Mert milyen hátránya van egy 3080 12 GB nak egy 6800XT hez nézve ? nehogy azt mond hogy a 12 GB kevés ahhoz nézve. A 10 sem az.
    Pont ezekkel a gondolatokkal tudnám neked leírni az én 3080 vásárlásom csak megfordítva... megfordult a fejemben a 6800 XT de aztán gyorsan elvetettem és nem bántam meg soha egy perce sem. sőt..
    Ez a "lehetne picit erősebb RT ben 1-2 címben " kb pont olyan elkicsinyítés és túlzás mint a 10-12 GB vramot használhatatlannak minősíteni. Attól hogy a 6800XT-n 16 GB vram van messze elmarad mind RT ben mind felskálázási minőségben az Ampere szériától. Erősebb RT címekben 40 % fölötti elmaradása van egy 3080 hoz képest( CP2077 natívban 60% fölött) a DLSS 2.3 meg ehhez még hozzá tesz egy lapáttal. Kb a 3-400 dolláros 3060 hoz lehet hozzámérni.[link]
    Mondjuk úgy hogy mindkét kártya családnak meg van a maga gyengesége és erőssége. Pont a fenti dolgok miatt én a saját értékrendem szerint messze nem érzem a 6000 szériát a jövőre nézve éppen időtállónak a plusz Vram ellenére az Ampere szériával szemben a saját igényeimhez mérten.
    Ti elfogadjátok a kisebb RT teljesítményt mi meg a néhol kompromisszumos Vram mennyiséget.
    Ettől függetlenül természetesen a mostani 4070 Ti fiaskót ilyen drága GPU nál a vram spórolást én is elítélem. A 4070 TI egy sokkal jobb kártya lehetne 16 GB vrammal.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák