Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    Topikgazda

    válasz jimpo #5043 üzenetére

    Megindondokoltam a miérteket ott, ami itt új információ, hogy 2-3 évig nem szeretnéd bolygatni. Én tartom azt, hogy ha kiadsz ~165e Ft-t egy csúcs gamer prociért, akkor azért egy B650E deszkát érdemes lehet alá rakni, pont azért, mert lehet, hogy 2-3 év múlva már megérkeznek a PCI-Express 5.0-ás VGA-k (csak pletyka, de az nVidia Blackwell már elvben azt támogatja) és a nem kazán stílusban működő 5.0-ás SSD-k.

    Még egyszer: jelenleg ezekből nem profitálsz, ez tény, de adott esetben ~20-30e Ft felárért egy olyan platformod lehet, amelybe elég lehet egy 5.0-ás SSD-t és VGA-t belepattintani, és mehetsz tovább probléma nélkül. Hogy ennyit megér-e Neked, azt már döntsd el Te.

    Én az adott (~100e Ft-s) árlimitbe az ott leírt lapokat mondanám. B650E Steel Legend-je van itt wednesday topictársnak, szintén 7800X3D-vel, és láthatóan elégedett vele.
    Ahol esetleg kérdőjelek lehetnek szerintem az az Audio Codec, de arról nem nyilatkoztál például, hogy milyen zajkeltőt használsz és milyen csatiról (ha HDMI -> erősítő vagy hangfal, akkor ez például picit sem érdekelhet). Illetve a már említett SATA teljesítmény (nem rossz, de nem megy el a falig) lehet még téma, de ez sajnos általános ebben az árkategóriában az AM5-nél.
    Asus ROG Strix B650E-F is van pár embernek, pro és kontra is voltak vélemények (Lazika írt egyszer a problémájáról, de azóta nem szólt hozzá).

    RAM terén nem írtál, hogy mekkora mennyiséget szeretnél. Itt én figyelembe venném, hogy léghűtésed van, így a magas modulokat mellőzném (a hűtőd alá max. 42mm-es modul fér el kényelmesen), a fő gond ezzel, hogy általánosan a G.Skill Trident Z5 Neo szériát szokták javasolni ( [DDR5-6000 CL30] vagy [DDR5-6000 CL32]), de az ugye pont ilyen magas, tehát lehet, hogy picit meg kell emelni a hűtőventit, ám a 157mm-es hűtő és a házad 160mm-es max. hűtő magassága miatt ez elég szűk mozgástér.

    32GB esetén amiket én mondanék:
    Alapszint (ez alá ne menj szerintem):
    [Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL36 (KF560C36BBEK2-32)]
    Középszint:
    [G.SKILL Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL30 (F5-6000J3038F16GX2-FX5)]

    Amit még tehetsz, hogy egy gyorsabb RAM-ot veszel (ott már csak Intel XMP-sek vannak zömmel, nincs EXPO támogatás, bár ez általánosan nem probléma), és visszaveszed a sebességét DDR5-6000, -6200 vagy -6400-re, pl. Abridabri kolléga csinálta ezt.

    Van még egy döntési kérdés, bár ez ártényező miatt aligha opció: én személy szerint azért vettem 64GB RAM-ot, mert azt terveztem, hogy a deszka-proci-RAM trióhoz 4-5 évig nem nyúlnék. Márpedig ahogy most általános történet, hogy az anno 2x8GB-os modult vásárolt AM4 (LGA1200, LGA1700, stb.) platformon mozgó emberek szembesülnek vele, hogy ha bővíteni szeretnének, célszerűbb 2x16GB-os modult venni, és kicserélni a bent lévőt, mint utólag venni 2x8GB-os (lehetőleg ugyanolyan) modult, és kockáztatni, hogy szívni fognak vele (lassabb sebesség, rosszabb esetben instabilitás). Nos én ugyanezt várom 3-4 éven belül, vagyis a 32GB-os ajánlott RAM mennyiség felkúszik majd 64GB-ra...
    Jelenleg a 32GB bőven elég mindenre, tehát ez megint lehet, hogy túlzott előre gondolkodás. Ezzel a fő gond, hogy azok a modulok, amiket én is vettem, bizony már 100e Ft körül vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • wednesday

    őstag

    válasz jimpo #5043 üzenetére

    Szia!

    Nekem is ez volt vásárlás előtt a dilemmám, hogy költsek -e ennyit lapra, hiszen "neki csak annyi a dolga", hogy összekösse és működtesse alkatrészeimet hiba nélkül (most ez egy nagyon leegyszerűsített pontatlan hozzáállás, de benne van az emberben). A plusz pénzt mindig lehet másra költeni.

    Én úgy érzem, hogy a gyakori csereberékből már nem lehet olyan jól kijönni, mint a hőskorban. Én nem bántam meg, hogy az Asrock lapot vettem, most már ott van a gépben és le van róla a gond. :)

    Eddig mindenben jó osztályzatot adnék rá egyet kivéve, amit Cifu is említett, az az Audio Codec.
    Rögtön feltűnt, hogy ez másképp szól, mint a Z390- A Pro lapon lévő (2020-ban vettem 30-ért), az Edifier R1280DB-as hangfalon. Talán ez lehetne jobb, de emiatt pl nem cserélném le, mert annyira nem szörnyű. Csak ebbe nincs előrelépés, inkább vissza. És ilyenkor ennek nem örül az ember. :D

    Ha nagyon akarnám, akkor elállnék még gyorsan tőle (14 nap) és tennék egy próbát az ASUS lapjával. De nem...minden másban jó.

    Egy a lényeg. Úgy álltam hozzá a vásárláshoz, hogy megvan rá a keret akkor most belevágok egy ilyen konfigba és nem ami eddig, volt, hogy a jelennek megfelel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák