Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tipuka

    addikt

    Szia Cifu és mindenki! :D

    Én nagyon Intel pártiinak mondanám magamnak, de úgy érzem, hogy ki kell próbáljak egy Ryzen 7 7800X3D-t és remélem nem bánom meg (7950X3D-vel is szemezek, de lehet nem használnám ki, lehet inkább ezt a pénzt majd bő 1 év múlva "8800/8950X3D"-re kellene locsolni), Cifu irományai és segítő készsége fogott meg végül teljesen.:DDD (viszonylag jó ár-értékű platformnak tűnik most ez amúgy is) Munkára, kikapcsolódásra és játékra is használom a gépet, de munka esetén a multitaskingon van a hangsúly, nem 1 dolgot csinál órákon át, hogy i9 14900K kelljen.
    Mondom a lényeget, hogy mim van: - CM H500P Mesh gépház,
    - RTX3070-es (ezt tervezem erősebbre cserélni január vége felé, bár passzolom mire),
    - 1db Kingston Fury Renegade 2TB SSD + 1db Corsair MP510 1TB SSD,
    - Acer Predator XB253QGPbmiip monitor monitorom
    - 2db sata hdd, lehet ez bővül még 1-gyel.
    - Arctic Liquid Freezer II 280 A-RGB
    - Seasonic Ultra Prime 650W, 1x8pin-es cpu csatival.

    Szeretnék kis segítséget kérni RAM és ALAPLAP választásban.
    Alaplapból olyat szeretnék, amin van: Clear CMOS és BIOS FlashBack gomb, Q-Code "kijelző", 8xUSB, bármilyen WIFI. A 2db SSD-re 2db op.rendszert raknék, egyik a saját, ilyen mindennapis, másikat a munkára, esetleg 1-1 játékot telepítenék, ha kevés lenne a 2TB-s Kingston Fury Renegade. :DDD Nem tudom hova rakjak majd őket, hogy ne korlátozzam picit se a vga-t. Szeretnék RAM-ot tuningolni, a kisebb CL-re rágyúrnék. :)
    Az Asus B650E-E -t néztem ki magamnak az összefoglaló alapján, ami árban 140k alatt van. Vélemény? Jobb alternatíva? Remélhetőleg nem kell X670E-s deszka nekem a 2 SSD ellenére?! :)

    Ramból pedig kétféle G.Skill-t néztem Alzán, összefoglaló alapján az egyik 6000MHz CL30, a másik 6400MHz CL32. Azt nem tudom most vegyek-e 64GB-t vagy később, mert úgy észleltem, hogy megállt az árcsökkenés a 32GB-s átlag kit-eknél. Tartok az áremelkedéstől kicsit, a 64GB-s kit majdnem duplája most árban a 32GB-snek. 22-27GB-t használok egy nap, később ebből lehet kifutok.

    Bocsánat hosszú lett! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák