Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz PuMbA #32938 üzenetére

    nem az eladásokat becsülte alá, egyértelmű volt hogy nagy lesz a kereslet, ahogy nv-nél is - az egy dolog, hogy nv is mit összehazudott hogy mentse magát, aki azt benyalja annak gratulálok:) -
    azt nézték be hogy az ms/sony szétrúgja a fejüket ha nem tolják a soc-okat annyit és abban az időben amit aláírtak
    csak annyi történt hogy az amd számára fenntartott x rendelkezésre álló tsmc 7nm kapacitásból cpu+vga gyártás nem 0,6-0,7x, és a fennmaradóból pörögnek a soc-ok - ez lenne normál esetben -
    hanem 0,6-0,7x mennyiségű soc gördül le, és 0,3-0,4x marad cpu+vga-ra
    de ha nem tévedek nagyot erősen fölé becsültem, inkább max 0,2x jut cpu+vga-ra, többi a soc-oké
    ebből kellene kisebb 3xxx-eket, minden új 5xxx-et, rdn2-t - és nyilván a kisebb rdna1-eket mint 5500x/5600xt mert azoknak még nincs utóduk, de igazából 5700xt-nek sincs, az újak fölé jöttk - -, server cpu-kat, tr-eket, mindent megoldani - > ezért van az hogy kb semmi nincs, kivéve még a 8/12/16 magos 3xxx-ek, amik már eleve le voltak gyártva és kevésbé vitték őket mint a kisebbeket
    az meg hogy mit hazudoznak nagyon nem érdekel, elég "látnom" a "készleteket", ebből egyértelmű
    de ha megnézed a series x/ps5 kombó "készleteit" akkor neked is az lesz
    és azokat már több hónappal a megjelenésük előtt gyártani kezdték, legalább 4-5-6 hónappal
    és ezzel semmi baj nem lenne ha azt mondanák, ne haragudjatok, ezt elb@sztuk
    és csak azért nem váltottam át intelre mert itt legalább nem voltak biztonsági problémák, és ha egy jót akarok tuningolni nem kell rögtön legalább 50e ft-os lapban gondolkoznom - meg eleve lock mentes cpu-t vennem, az nagyon lol - , hanem elég rá 20e ft is - vehetnék akár 100e-ért is, de azt nagyon nem szeretem ha ráköteleznek, majd ha én drágább lapot akarok venni akkor veszek -
    és az intelek tényleg hegyekben állhatnak, de azokat meg is lehet venni, sok amd terméket meg drágán sem lehet megvenni, ez ebben a szomorú
    pénzügyileg ebből azért olyan túl jól nem jöhettek ki, sokkal nagyobbat kaszálnak egy cpu-n mint egy soc-on, az viszonylag filléres bevétel - de hosszútávú és biztos megrendelés/bevétel, pont arra jó hogy az üres gyártókapacitást kimaxolják, nem pedig hogy elvegyék a pénzt hozó saját termékeik elöl a kapacitást -
    az nem titok, hogy ms és sony is 5-5m soc-ot rendelt első körben, amit meg is dupláztak
    valószínűleg erre nem számított az amd, és röhögve aláírt egy olyan szerződést amiben azt is kérheti asap az ms/sony
    de ez megint olyan, ne mondja már nekem seni hogy a csillagászati összegeket kereső elemőz nem tudták iszámolni, hogy az új konzolokra hatalmas kereslet lesz, mikor végre kb mindenben érdemit fejlődtek és az áruk sem csillagászati emellé
    vicc az egész valahol:)
    és az end user oboázik a végén, amit persze minden gyártó rettenetesen sajnál..

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák