Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz fudi2002 #13559 üzenetére

    Igazából nagyon sokat olvastam és kérdeztem a témában, szóval tudtam, hogy 10 százaléknál többet nem fog dobni a teljesítményen az új modulpár. Cserébe ez a két százalék, amit mondjuk a chernobylite alatt kimértem, finoman szólva is csalódást keltő. Ami miatt végül cseréltem, az az, hogy később talán jól jön majd az a párszáz megahertz plusz, ráadásul a Vengeance LPX nem igazán Ryzenhez való (papíron), így úgy éreztem, elegendő ok gyűlt össze a váltásra. Mint utólag kiderült, felesleges volt, semmi gond ezekkel a memóriákkal, hiába páratlan időzítésűek, és nincsenek szinkronban az IF órajellel.

    Hókusz: itt igazából csak az az érdekes, hogy nagyjából mindenütt azt olvasni, hogy olcsóbb lapokban nettó szopás a négy modul, és a drágább lapokban sem előnyös, lévén a platform tudása dual channelre korlátozódik, ezért nem lesz quad channel a modulok darabszáma ellenére sem. Mocsok sokat szívtam is a négy modullal, nagyjából november óta mennek az XMP órajelen, előtte ugye meg sem mukkantak, ha éltértem a JEDEC szabványban foglalt értéktől. Most úgy tűnik, hogy bench alatt nem volt lassabb, mint a két modul hatszáz megahertz plusszal, ami kissé ellentmond a közvélekedésnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák