Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Tyrel #7530 üzenetére

    Ööö.. ne nagyon fogdosd majd a hütőbordát mert hozzá fagy a kezed :DDD

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Tyrel #7530 üzenetére

    Grat a hűtőhöz! Nekem is azt van, készülj fel a porszívó hangra! :)) Ellenben elég hűvös szerintem, én Thermal Grizzly kryonaut-ot tettem alá de az MX4 jobban tetszett, könnyebb volt applikálni. Így egyébként kb ugyanazokat a hőfokokat produkálja, mint az i7-4770k-m 4-4.1Ghz-en. Nekem a házam szellőzésén lehetne még javítani szerintem de már nem akarok hozzányúlni, mert vizezés van tervben jövő nyárra. Kezdem megutálni a porszívózást (ventik nagy hangját).
    Egyébként mennyiért sikerült lelőni ha szabad tudni? Azért érdekel, hogy ha majd eladom az enyémet kb hogy árazzam. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Tyrel

    őstag

    válasz Tyrel #7530 üzenetére

    Ha már korábban megemlítettem, végre volt időm beszerelni a Silver Arrow-t. Igazán ilyen IBT futtatásoknak én még mindig nem vagyok híve, stabil a gép (tegnap is 3 órát Anthem closed alpha-ztam rajta, nyehehehe), szóval csak CPU-Z-vel terheltem, hogy legyen valami viszonyítási alapom ill. hogy lássam volt-e bármi értelme a cserének...
    ...aztán az előző hűtő eredményeit nagyon ügyesen nem screenshotoltam le, de legalább a lényeget felírtam...

    A tesztet mindkét esetben csak addig futtattam amig be nem állt az "equilibrium", értsd amíg meg nem szűnt a hömérsékletek és venti fordulatszámok ingadozása.
    Minden esetben halk venti profilokat használtam, még terhelés alatt is bőven 1000rpm alatt maradva (ahogy a lenti képen látszik).

    Szóval a Thermalright True Spirit 140 Power CPU-Z Stress alatt, 24,2°C szobában:
    CPU (Tctl/Tdie): Végleges: 77,8°C, Maximum: 81,5°C

    Aztán következett egy jókora szenvedés, mert a Silver Arrow 2. ventije sehogy nem fért el a RAM-ok felett... amiről egyébként tudtam hogy gond lesz vele, de azt hittem majd megtrükközöm... viszont a Silver Arrow venti felfogatója rugalmatlanabb és nem ad semmi mozgásteret a True Spirithez képest, nem tudod rá eltolva felrakni a ventit, csak oda engedi ahova szerintük való... Így végül arra jutottam hogy kipróbálom 1 ventivel, aztán majd egyszer ha nagyon ráérek kitalálok rá valamit...

    A Thermalright Silver Arrow SB-E, 1 ventivel, CPU-Z Stress alatt, 24,7°C szobában:

    Végül is határozottan jobb lett a helyzet. :K

    P.S.: mindkét esetben MX-4 kenyőcsöt használtam.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák