Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Szinyák #3282 üzenetére

    Hát úgy hajlamos bőven 1.3V fölé lőni, de néha 1.4V is bevillan 1-1 pillanatra... Ez normális?

    Egyébként próbáltam azt hogy beállítottam BIOS-ban kereken 1.3V-ra, de akkor az fixen annyi, üresjáratban is, ami nem igazán tetszik... Offset fesz. állítás meg nincs, me mé lenne egy 35 rugós alaplapban?...

    A fix 1.3V-al egyébként a hőmérséklet semmit nem változott, csak az all-core órajel ment feljebb úgy 75-100MHz-et. Mondjuk legalább kiderült hogy működik az XFR.

    A pasztának nincs baja, nem olyan régi meg az állaga is jó volt még... szerintem buborékos sem lehet, olyan szoros ennek a hűtőnek a lefogatója (gondolom a súlya miatt) hogy ahogy tekertem be a szorítócsavarokat kb. végig azt vártam mikor fog reccsenni a proci...

    Fura hogy ennyire melegszik, de így rá "guglizva" is elég vegyes infókat találni erről... Mármint, 70-pár fok nem a világ vége, de jobbra számítottam (ill. leginkább arra hogy nem kell majd neki ~4GHz-re le throttlingolni).

    @turistakolbi
    Megnéztem Aida64-el is, ha az FPU is be van kapcsolva akkor még melegebb, ha csak a CPU+cache akkor meg kb. ugyan az mint CPU-Z-vel. Ami még mindig fura hogy viszonylag lassan hűl vissza a stressz megállítása után. Kell vagy 10sec hogy visszaessen 40°C-ra. A felmelegedéshez meg nem kell egy pillanat se...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák