Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz no more #5388 üzenetére

    Megsúgom neked, az Nv sem jobb. Pláne akkor, ha nem használsz kapásból DDU-t kártyacsere esetén, és egyből a gyártóban keresed a hibát. Hiába van kártyám a zöldektől, a mai napig kénytelen vagyok egy lassan 2 éves drivert használni, ha szeretném elkerülni a legtöbb problémát (mindet így sem tudom). Mondjuk lehet túl sok dologról nem maradtam le, mivel vagy 10 éve nincs látványos fejlődés náluk driver terén. Az AMD legalább próbál hasznos funkciókat is a drivereibe pakolni (OC támogatás, HUD, normális rögzítési lehetőség...). Hiba előfordul náluk is, de legalább látszódik némi haladás, és szándék.

    Lényeg a lényeg, egyik cég sem szent, mindkettőnél be lehet nyelni a kékerest. Csak meg kell nézni, mit veszel, és tisztában kell lenni annak képességeivel. Anno erről egyébként többször is beszéltünk a régi droid off topikban, csak ott telefonokról volt szó. Jegyzem meg, nem beszólni akarok, vagy megbántani, de már nekem szúrta a szemem az írásod.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz no more #5394 üzenetére

    Imádom, hogy valahol mindig van egy rendszergazda, programozó, stb. ismerős, aki csak ezt és azt ajánlja, bármiféle valós indok nélkül. Utána meg csodálkozik az ember, hogy miért hall ilyeneket. Azt meg direkt nem akartam elárulni, nekem mivel van tapasztalatom, mert ez a topik nem erről szól (se nem az Nvidiáról, se nem arról, ki mit vett, mennyit költött valamire), viszont akkor már elmondom, hogy nekem egy 1080 mellett hullik ki a hajam, ami "nem ez a kategória". Ismerlek viszont már annyira, hogy tudjam, teljesen felesleges részletesen belemenni ezekbe a dolgokba. Pláne úgy, hogy szerinted támadás volt részemről az előző.

    Ha neked nem jó az 560D, legyen, én ezt megértem. Hogy neked nem jó az AMD, legyen, megértem. De az mellett nem tudok elmenni, hogy segítséget kérsz valamivel kapcsolatban, amit már akkor temetsz, és szinte egyből azzal jössz, hogy ettől ne vegyetek semmit, ha van, adjátok el, és vegyetek helyette attól. Mindezt úgy, hogy nincs aktuális személyes tapasztalatod az ajánlott gyártóval.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz no more #5406 üzenetére

    Elmondtam. Engem nem az zavar, hogy neked más kell. Mindenki azt vesz, amit szeretne, és ez így van rendjén. Nekem azzal van bajom, hogy terjeszted is azt a szerintem hibás logikát, ami alapján Te döntést hozol, és másokat is befolyásolsz ezzel. Ez ellen harcolok informatikusként majdnem minden nap. Nekem nem az az érdekem, hogy XY termékpalettáját erőltessem valakire, hanem az, hogy a lehető legjobb megoldást kínáljam fel. Ha ezt az AMD nyújtja, azt ajánlom, ha az Nvidia, akkor azt.

    A féléves villanyszámla dolgon felnevettem. Ugyanis ekkora eltérés még egy GTX1080, és egy Vega 64 között sincs, holott e között a két kártya között majdnem 40%-os fogyasztási eltérés van, teljes terhelés mellett. Vagy arrafelé 10-szer drágább az áram? Aztán ott a következő mondat. Mégis mit kell elmagyarázni a stabilitáson, és a rendszeres frissítésen? Ráadásul ezek miért lettek hirtelen Nvidia és Intel specifikus jellemzők? Ugyanezt megkapod más gyártóktól is. A világon milliók használnak AMD kártyákat megelégedéssel, problémák nélkül. Külön érdekes, hogy a legutóbbi hozzászólásodban még egy "IT-s" volt említve, most pedig már több. Ők hirtelen hogy kerültek elő?

    Részemről Te azt veszel amit szeretnél, és részemről annak hiszel, akinek szeretnél, mivel nekem nem érdekem hogy a pénztárcádban turkáljak. Viszont mivel nem vagy jártas ebben a témában, és nem ezzel foglalkozol nap mint nap, megkérlek arra, hogy ne terjeszd a gondolkodásmódod. Így is épp elégszer kell elmagyarázni emberek sokaságának, hogy amiben hisznek, téves.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz Whysperer #5467 üzenetére

    Ezek szerint szoftveres hiba nehezen lehet. Hardvernél pedig két dolog szokott gondot okozni jellemzően, az egyik a táp, a másik pedig maga a kártya. Ezeket ha van lehetőség rá, érdemes kipróbálni egy másik gépben is. Mivel a táp a jelek szerint nem változott, viszont a kártya most lett véve, így én inkább erre gyanakodnék. Ha használt, érdemes lehet megnézni, mit mutat a GPU-Z, mivel ezeket a kártyákat előszeretettel buherálják akár a bányászok, akár bátrabb felhasználók, a jobb teljesítmény érdekében.

Új hozzászólás Aktív témák