Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz DroiDMester #26924 üzenetére

    Ne bántsd szegényt, a 3. sor fetet én kérdeztem :DDD De nem olcsosítás, hanem csak hogy van-e olyan, amin bennt van. Egyébként ezek nem referencia fetek. A ref.-en ha jól emlékszem "fémházas" fetek vannak (nem tudom a nevüket..).

  • HSM

    félisten

    válasz DroiDMester #26924 üzenetére

    Ha kiterítem a lamellákat oké, csak azt ne felejtsd el, hogy a VRM-részt kis vacak vékony alulemez köti össze a nagyobb résszel, ami nem igazán alkalmas nagyobb hűtési teljesítmény átvitelére. Ezenkívül a tiéd nagyobbik részét fűti plusszban a memória, és annak a VRM-je, így összességében sokkal jobban jön ki a PC V2. Nem lenne amúgy pici az kiterítve, teljesen korrekt kis borda van rajta.

    Nem, nem az az olcsósítás, hanem hogy a szuper kis direkt mosfetes (asszem így hívják azt a szürke mosfet-típust [link]) VRM-et lecserélték egy hagyományos verzióra. :) Bár úgy rémlik, a drágább verzióra nem sokan építettek bármilyen terméket is, bár azért akad pár igényesebb típus, amit ilyenekkel szereltek, csak több fázissal, ilyen volt pl. a Sapphire gyárilag 950Mhz-es szuperjó kis 7950-ese. :K

    A powercolor pcs+ 7950 elég fura egy szerzet, sokkal spórolósabbra sikerült, mint a V2, ezt láthatod, hogy pl. nem árnyékolt a DVI-csati, nem került semmi hűtés se a ramra, se a VRM-re... Gondolom, a power-limit is a sima gyári 7950 érték, mert a topicban volt panasz ugrálásra. A hűtő meg ugyanaz, mint a V2-n, leszámítva, hogy a PCS-en nem hagyták nyersen a hőcsövet, bár ez aligha befolyásolja a hűtő hatékonyságát.
    Szóval igen, lényegesen gyengébb kártyának tartom a PCS+-t, mint a V2-met. ;)

    A V2-ről ténylegesen lespórolták a RAM hűtést, ez nekem se tetszett, de igazából nem nagyon hiányzik róla. Egyfelől a venti szépen szellőzteti őket, másfelől nem is nagyon melegszenek, érdekes, mert azonos terhelésen a 7970-eim memóriá jóval többet kérnek enni. A PC V2 7950 memóriája 10-15W-ot eszik a HWiNFO alapján, míg a 7970 30- 40W-ot is azonos órajelen és feszen, ha meg van hajtva, ami nagyon nem mindegy... Nem tudom, más 7950-eken milyen ramcsipek vannak, és mennyire melegszenek, de ez elég nagy különbség.
    Az se véletlen, hogy 1,525V-on röhögve megy 1575-ön a memória, és tovább is lehetne, csak ahhoz fel kéne oldanom a CCC korlátozást órajelre, így nem nagyon erőltettem. ;]

    A te NYÁK-odon amúgy nagyon rosszul jártál volna a szétvágott lemezzel, mert nincs rögzítése a VRM körül, azért van nálad egybe, a ramoknál lévő csavarok fogják oda a VRM-hez is. :D Pl. ez is módosítás a PC V2-n. ;)

    (#26926) haddent: Úgy tudom, ebből a NYÁK-ból lehet 7970-et is csinálni, arra van a 3. sor, illetve a be nem forrasztott +2 tápcsati tű, de nem tudok róla, hogy valaki is csinált volna ilyet, talán VTX vagy Powercolor-ból van belőle egy verzió, de nem 100%.
    Egyébként pedig ez is hivatalos refi, ott láthatod a PCI-e csatinál az AMD logót. ;) Így néz ki teljes pompájában: [link]
    Alig gagyi az a gyári hűtő.... ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák