Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    Huh nem is tudom hol kezdjem, ja de tudom pár kép a VGA-ról. :D (MSI 6900XT)

    A kábelezés csak ideiglenesen ilyen rendetlen.

    Képek még a kártyáról: [kép] [kép] [kép]

    Életem első AMD-je szal most ezt az elemzést úgy írom mint egy noob. :DDD

    Első tapasztalatok:
    Ez a kártya brutális. :))

    Idle hőfok 20 fokos szobában: [kép]

    Én a kártyát egy 65 colos Samsung Q80T-vel használom ami FreeSync kompatibilis és 120Hz-et tud ennek ellenére csak ilyen kompatibilitást ír ki: [kép]
    De ez nem gond mert rendesen működik ahogy kell. :K

    A driver az huh.. amire végignéztem mindent benne... hát talán mondhatjuk, hogy sokkal kidolgozottabb mint az NV-é. (de ez csak így elsőre)
    Én természetesen mindent off-on hagytam egyedül a FreeSync és az FPS Lock lett bekapcsolva.

    FreeSync tapasztalat:
    Ahogy fent is említettem működik rendesen, de ki lehet billenteni az egyensúlyából.
    Fent írták, hogy korlátozzam a driver-ben az FPS-t a max képernyő frissítésem alá tehát 119-re hogy ne legyen stuttering.
    Na de ha ezt teszem és a játék Unlimited vagy 120FPS-re van korlátozva akkor hiába működik láthatóan a FreeSync tehát látom, hogy a TV változtatja a Hz-et ennek ellenére néha törik a kép amikor eléri azt a bizonyos 120FPS-t a game.
    Viszont ha a játékban is 119-re korlátozom a max FPS-t akkor tökéletesen eltűnik a képtörés és tükör sima a kép.
    Na de ez necces lesz olyan játékokban ahol nem lehet ilyen szinten finomhangolni az FPS Lock-ot.
    Pl Assa Valhalla ahol max 90-ig lehet korlátozni vagy Unlimited.
    De később még tesztelem tovább ezeket a beállításokat természetesen.

    A VGA hangjai:
    Mivel sztereó rádióerősítővel használom a TV-t / PC-t nagy hangfalakkal így nem igazán hallom a VGA hangját.
    Természetesen leteszteltem úgy hogy a játékban kikapcsoltam a hangot nos ekkor már valami halvány ventilátor hangot lehetett hallani. ami SEMMI az előző 3070 Ichill 4x-emhez képest. Az szó szerint visított 5 perc game után.
    A CW az az a VGA visító hangja szintén csak akkor hallható halkan ha játék közben nincs hang.
    Igazából ennél hangosabb nem lesz mert a 120FPS lock miatt amúgy sem jelenít meg több FPS-t semmi.
    Szal hatalmas pozitívum, hogy szinte nem is hallani a VGA-t munka közben.

    VGA hőmérséklete:
    Az meglepett, hogy 50C a VGA IDLE állapotban úgy, hogy a GPU meg se moccan és a venti is forog rajta folyamatosan. (persze nem hallani)
    Játék közben nem néztem a hőfokot mert nem érdekel, ez gyári ez úgy működik ahogy az AMD-nél elképzelték. Gondolom túlmelegedni nem fog ráadásul nem mind1, hogy most 20 fokos vagy majd a nyári 30 fokos szobában van tesztelve.

    Teljesítmény:
    Hozza azt amit a külföldi (szerintetek semmirevaló) tesztekben láttam.
    Assa Valhalla szinte ugyan annyira jön ki mint a tesztben annyi a különbséggel, hogy a CPU-m miatt (i7 9700) kevesebb átlag FPS-em lett minimálisan 1440p-ben. (2-3FPS)
    Horizon Zero Dawn is csodálatosan megy vele 1440p-ben.
    Később több géjmel is megnézem.

    Negatív tapasztalat:
    Hát igen van baj ami játékokban idegesítő, de persze ezt egyelőre nem tudom eldönteni, hogy VGA hiba vagy a TV-m rendetlenkedik.
    4K-ban tökéletes a kép, de ha 1440p-re váltok akkor sajna valamiért sötétebb lesz a kép mintha valami elrontaná a Fényerőt meg a Kontrasztot. (az élesség megmarad)
    Vagy az is lehet, hogy a Fekete szint megy el...
    Ilyen az NV-nél soha nem volt pedig ugyan ezzel a TV-vel próbáltam ugyan úgy Game módban ugyan ezekkel a játékokkal.

    Tuning:
    Nem nem ilyet tőlem nem láttok. Amelyik game ezzel a VGA-val nem megy rendesen 1440p-ben (RT nélkül) azt a géjmet instant le kell törölni a gépről. :)

    Szal egyelőre így elsőre azt mondom megérte ezt a VGA-t megvenni aztán majd kiderül a hosszabb használatban.

    [ Szerkesztve ]

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Új hozzászólás Aktív témák