Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    Ez pedig az Ulti teteje hőfokügyileg 1250mV-on.

    A legjobb pontszám 25.555 pont lett egyébként, de túl magas a hot spotom.

    A sima red devilem ugyanitt:

    Tehát a sima red devilem 1268mV-on 525W-ig ment fogyiban, de az órajel teteje 2675-2775 volt. Hot Spot hasonló hidegben (14fokról indult most is a gpu mint akkor) viszont a kisebb fogyasztás miatt megállt 93 foknál.
    Az Ultis devil 1250mV-on is belenyal nekem a 110+ fokba (de még pont nem nyesi be az órajeleket, amit 1268mV-on viszont megtesz), ami azért is van mert 560W feletti a csúcsfogyasztás, hiába kevesebb a fesz és minden egyéb beállítás ugyanaz (csak többet bír a gpu és a memória 2154FT-ot bír).

    Úgyhogy most itt megrekedtem, ha hidegebb lesz pár óra múlva pár fokkal, akkor talán fel tudok menni 1268mV-ra és picit hozhatok megint az órajeleken, de ezt már nem fogom megtenni, mondjuk 25.600 gs meglenne na bumm.

    Ahhoz, hogy a 26ezer pont meglegyen első körben újra kéne pasztázni a kártyát h ne szálljon el a hot spot. Leginkább folyékony fémmel kéne mert annál jobb nem létezik hot spot kezelésére.
    A kérdés viszont még az, hogy mivel maradna léghűtésen, vajon mennyit lehet így nyerni, mert elviekben 10-15fokot hoz a hot spoton a dolog, tehát lehetne 1286, esetleg 1300mV-ra felmenni ami ugye rengeteg potenciált ad órajelügyileg.

    2765-2865 most így a teteje, a normal devilem 2675-2775-öt tudta nagy nehezen kiizzadni magából és több fesszel sem volt képes többre sem Time Spy-ban, sem játékokban.

    Az Ultis devil viszont 2885-2985-ön nagy nehezen kiizzadta magát 100fps-re Forza Horizon 5 benchben, ami egy kis hőtermelésű játék, tehát nincs hot spot problémám benne. (kb. 2/3 annyi a fogyi mint time spy-ban) A feszültség pedig 1250mV volt "csak", sztem tudnám emelni most is 1300mV-ra.

    Tehát él a gyanúm h megfelelő hűtéssel itt bőven van még tartalék a kártyában, csak mivel vizezni nem fogok, felmerül a kérdés h léghűtésre van-e "jelentősebb" értelme folyékony fémezni, mert sztem nem hoz annyit léghűtésnél, hogy megérje elbukni miatta a garit :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák