Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dani0904

    tag

    Sziasztok!

    A 4. hónapos Msi Gaming X 5700 XT-m a napokban elkezdte az alábbi furcsaságot művelni. Eddig mindenféle hiba nélkül működött, normális hőmérséklet szint mellett, viszont tegnap arra lettem figyelmes, hogy Battlefield V alatt hallhatóan hangosabb volt a vga venti mint amit addig megszoktam. Bekapcsoltam utána a radeon szoftver elemzéspaneljét, újra elindítottam a játékot, és már a menüben 2-3 perc után a junction hőmérséklet 105 fok körül ugrált, a gpu hőmérséklet meg talán 60 fok körül, a ventik meg 1900 körüli fordulatszámon mentek. A játék alatt ugyanígy folytatódott, csak a gpu hőmérséklet ment fel a játékok alatt addig megszokott hőfokra. Tudom, hogy amd kártyáknál a junction magasabb, de ilyen magas hőfokokat soha egyetlen játék alatt sem produkált, nagyjából mindig együtt mozgott a gpu hőmérsékletével. Ezután kipróbáltam más játék alatt is, ugyanez volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy a Rome II alatt a gpu 65, a junction 110 fok volt...

    Hozzátartozik még hogy ezidő alatt elég sokat ugrált a junction hőmérséklet, voltak olyan pillanatok amikor visszaugrott az addig megszokott hőmérsékeletre (legalábbis ezt írta ki), de utána megint visszament 100 fölé. Illetve nem tudom számít-e, de a játékokból kilépve, azonnal ugrik a hőmérséklet jelző 105 fokról 60 körülire..

    találkozott már valaki ilyesmivel, van erre valami megoldás?

    köszi

Új hozzászólás Aktív témák