Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz jokeph #79678 üzenetére

    + többiek.

    A hőtermelés annyi, amit írtam. Magam mértem a fogyasztást. 500W-os 85%-os táp @ 50-60% load. Persze számítás pontatlan, mert most belegondolva a chipset és RAM + SSD + hűtő is benne van a 220W-ban. Más nem nagyon.

    A gép idle 78W vesz fel. 4 szál terhelésre 275W-ot, ami 280W-ig felkúszik, ahogy melegszik pár fokot.
    Eközben 110 max. 115W-ot ír ki magáról a proci, hogy ő becsületesen betartja a TDP-t. (nyilván jobban tudod, mint én, hogy ez nem mért, hanem a proci által kalkulált érték).

    Lap az Asrock X990 Extreme 3... with VRM throttling feature. Szóval nem is nagyon lehet többet megetetni a procival. Nem is szeretnék.

    Ahova lesz, ott békében tölthető nyugdíjas éveti a proci is. Nem kell Prime95 AVX meg videokódolásra számítani. Se 3D játékra se bányára.
    Online sakk, póker ilyemi. + böngésző 25+ tabbal (elfelejti/lusta bezárni) + néha film de az is kb. DVD-ről. Wordbe pötyögés.
    Ami gond lehet, ha bekap valami CPU pörgető bányászvírust.

    Mindegy adom hozzá akkor Wraith Prism hűtőt.

    Más:
    Beindult az FTP az Athlonon. Hasít stabil 10900kB/s-el, amit a 10/100-as kártya enged. Sajnos 100% CPU és 93% LAN használattal tud adatot fogadni. Nem látom értelmét Gigabit LAN-t tenni bele. Vagy van olyan kártya/driver, ami kevesebb CPU-t zabál? A 2009-es Realtek driver nem biztos, hogy Athlonra van optimalizálva.

    Az XP-nek is van beépített FTP szervere, de jobban tetszett az Xlight, otthonra nem probléma az 5 useres korlátja a free változatnak. Tud mindenféle biztonságos kapcsolati dolgot. Min. Win2k kell neki.
    Frissítette
    m a BIOS-t az EP-8KTA3 lapon, mert mint kiderült 2001.01.31-es volt rajta. A TI4200 miatt tettem fel, mert sehogy se akart 3DMark stabil lenni így ezt is megpróbáltam. Az új BIOS-al (2003.04.09) viszont jó lett.
    Ez talán javított a KT133A kezdeti problémáin. Reggel óta megy, stabil. Igaz volt pár restart a telepítések miatt, de utoljára 10 órája.

    #79680 MasterDeeJay
    Érdekes kísérlet. Én bordával csináltam hasonlót Q9450-en. Gyári hűtő kis rpm (utáltam a hangját), rosszul szellző házban. Nem érdekelt a hőmérséklet. Tj elérte a 100-105 fokot. Soha nem volt vele stabilitási gond. 7 évig volt me a CPU. Igaz 2 év után (2008-2010) lett rá egy Freezer 7 PRO és instant 30 fokot javult a hőmérséklet ugyanakora zaj mellett.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák