Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Czo #75333 üzenetére

    A korabeli olcsó alkatrészek+az akkori driverekkel valóban voltak gondok, bár be lehetett lőni azért akkoriban is.

    P1/P1MMX : ha megvan a szoftveres set (későbbi driverek)+a jó vas - atomstabil, csak sokan nem tudják rendesen belőni, rámondják hogy instabil és/vagy hamar feladják. Most tettem ki blogként (nem vártam a címlapos megjelenésre, mert az még hosszú idő lett volna), elég hosszú teszt, jól tükrözi hogy az S7/SS7 is eléggé stabil. Valamint sok urban-legend evvel a teszttel is cáfolva, ha átolvasod, tisztán látszik a sok köztudatban keringő téves nézet pontosítása, hiteles képmentésekkel, adatokkal alátámasztva.

    P-II/Slot1/BX : ott meg szó sem volt soha instabilitásról, a valaha is létezett legstabilabb alap a BX, retroként ma is, az még rosszul telepítve is :DDD megy rendületlenül, hiba nélkül. Mondjuk nálam jól lett telepítve mindegyik, itt egy teszt, Katmai vs K6-III+, jól reprezentálja az SS7 és a BX stabilitását. Igaz hogy a Katmai már 500 MHz- en is nyer, de ebből a szempontból ez nem lényeg, az S7-SS7 is jó kis rendszer azért.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #75333 üzenetére

    Nekem 3 VIA alaplapom volt egymás után. Mind a három tragikus volt mind sebesség mind stabilitás terén. Kritikán aluliak voltak, rengeteg sok pronblémával. Ilyen úri huncutságok, hogy az AGP mondjuk csak 1×-esen megy 2× helyett már nem si játszottak.
    - Fagy a gép?
    - Csak naponta 4-5×
    - Akkor jó, nem nyúlok hozzá mert teljesen jónak tekinthető

    Az utolsó előtti VIA lapom (arra emlékszem a legjobban, és az volt a leghosszabb ideig mind közül, a 466-os Celeronnal) pl képtelen volt megoldani, hogy a belső 56K modem és a hangkártya egyidejűleg menjen a gépben. Tök mindegy melyik, melyik PCI slotban volt, tök mindegy meddig játszottam az IRQ-kkal, ha bent volt a modem, amint valami a hangkarihoz nyúlt, beakadt a hang 1-2mp-re majd kékhalál. De mindig, ezt üzembiztosan tudta. Ha kivettem a modemet akkor volt hang. (furcsa mód szeretett akkor is be-be akadni a hang, de nem volt utána kékhalál)
    De annak a lapnak volt még egy olyan tulajdonsága is, hogy szerette menetközben eldobálni a HDD-ket, 2db 20GB-os HDDm volt, és igazi élmény volt, mikor Win98 vagy WinME alatt eldobta ötletszerűen az egyiket. Ha ez nem a rendszer HDD volt épp (akkor instant kékhalál) hanem a másik, akkor csak annyi történt, hogy a gép megfagyott 8-10mpre (miközben hatalmas kattanással lehetett hallani, hogy a HDD leállt) majd a gép visszatért a fagyásból, eltűntek a plusz meghajtók, és érdemes volt gyorsan menteni és leállítani, mert az ilyen után extrém instabil kezdett lenni.
    De előfordult, hogy CD írást 1×-esen sem sikerült megugrania (pedig azt direkt egy winyóval csináltam) mert a 300kb/sec-et sem tudta stabilan nyújtani az író felé (akkoriban még az elrontás elleni védelmek sem voltak túl fejlettek), kb minden második lemez kuka volt.
    Ráadásul mint írtam, kb 100MHZ-150MHZel gyengébbnek érződött a rendszer játékok alatt mint Inteles chipset esetén.

    Szóval azután úgy voltam vele, hogy soha többet VIA, nem érdekel kisprólok egy rendes Inteles lapra, de VIA-t mégegyszer nem. Intelhez tutira nem. A P4 alapú Celeronom már Intel chipsetes volt, utána jött egy KT400-as VIA ismét, AMDvel. Meg kell mondjam, hogy nagyon-nagyon sokat javultak addigra a VIA-s lapok, de még mindig gondom volt, hogy eldobálja a HDDket ha több van bekötve (pedig már teljesen másik HDD-k voltak), itt-ott akadtak apróbb stabilitási gondok, de már össze sem lehetet hasonlítani a korábbi lappal, egész jó volt ahhoz képest hogy VIA. Míg meg nem láttam egy NForce 2-t, utána nem sokkal már nekem is NForce 2 chipsetes ASUS alaplapom volt.
    (Később a KT880 chipset idejében láttam még VIA lapokat, de úgy emlékszem azok is elmaradtak az NForce2vel szemben)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák