Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz frescho #102785 üzenetére

    Nem egy 92es geprol beszelunk? :DDD

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • #78522999

    törölt tag

    válasz frescho #102785 üzenetére

    Nekem a kezem között eddig 3db A4000D volt. A kifolyt kondik egyikben sem okoztak problémát. Voltak folyások, de csak annyira, hogy az elko talpát marta meg, legalább könyebb volt leszedni :)

    Komolyra fordítva ... igen, azért az A600/A4000 pároson erősen érződik már a cég csődje, az utolsó centet is megspórolták ahol tudták. Például a legolcsóbb kondikat pakolták bele.

    De ezek a 20+ éves smd elkók egyébként sem túl jók már szerintem, akkoriban még alapvetően a minőségük a furatszerelt verziók alatt volt. Nem is tudom, akkoriban léteztek-e smd verzióban igazán kitartó darabok. Persze lehet, hogy volt, de amúgy is, egy A4000-ben az eredeti kondit max arra használnám, hogy vásárláskor megnézzem elindul-e a gép aztán azonnal cserélem is őket. Ráadásul az audio kimenetnél már polaritás nélküli verzióra, mert ugye a doksi szerint is az kell, de simán polarizált alu-elkókat kaptak.
    Viszont valami érthetetlen okból, a tápjában iszonyat jó kondik voltak. Cseréltem azokat is, de rámérve nagyon a névleges közelében voltak.

    A lényeg, hogy nekem kondi ügyben több gondom volt eddig A1200/A600 vonalon. Tény, hogy abból többet is lát a user. Szóval nem reprezentatív a dolog.
    Amúgy a legvadabb kondifolyást nekem eddig egy A1200 produkálta. Annyira kifolytak és annyira szétmartak mindent a táp rész elkói, hogy az ide csatlakozó tüskéi gyakorlatilag a pcb kocogtatás hatására lepotyogtak :)

    Az egyik A1200-ben nekem is van már egy mSata ssd, de az elég tákolt megoldással.
    IDE44-to-Sata adapter + Sata-mSata adapter + mSata SSD :)
    Szóval, ez azért kifinomultabb lesz. De kell majd még vennem ide44-msata adaptert, mert csak 1db van, msata ssd pedig több.

    Amúgy éppen agyalok, hogy miként bővítsem az A4000-et:
    - ZZ9000 + ZZ9000AX (Zorro III) - ebben ugye van minden jóság [link] viszont minden fix
    vagy
    - Firebird PCI Daughterboard - és magam pakolok bele vga/lan/usb/audio kártyákat [kép]
    (plusz ugye megmaradnak a Zorro III portok is, ha kellenének esetleg később)

    Nekem amúgy mázlim volt az A600 Vampire kártyámmal is.
    Valamelyik első szériából való 2.0. Na, nem a "szendvicsütőben" készültek közül, de még nem is a tömeggyártásból. Ezen még kellett csinálni power és hdmi modot.
    Viszont olyan klasszul sikerült lefogatni a hozzá kapott műanyag távtartókkal+csavarokkal, hogy soha nem volt kontaktos. Szerintem, ha most kivenném a szekrényből, most is azonnal indulna.

    Az A600 Furia (fehér pcb) is kezdettől jól működik nálam. Ráadásul kis Kick-hack után a CF kártya is úgy megy vele, mint az álom. Nekem a 33MHz verzió van, tényleg melegszik, de én raktam egy kis ventit a burkolat alá, ami felfele fújja ki a meleg levegőt.
    Tudom ez eretnekség, de jobb, mint a forróság.

    Na, mengint szóáradat ... bocs. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák