Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz sidi #100485 üzenetére

    Jól tudod. :D

    Amúgy az első PC amit kaptam fateromtól, szintén 386-os volt, kb az ezredforduló előtt kicsivel, nyilván ez akkor már sokaknál kuka kategóriának számított, de azért én örültem neki, mert nálunk nem hittek az ilyen dolgokban mint informatika, így nem is fektettek bele a szüleim, és sokáig hajthatatlanok voltak.... ez is csak azért lett, mert a cég kidobta, aminek dolgozott faterom, így hazahozta hadd játsszon vele a "gyerek".
    Nála sokáig maradt is egy működő 386, mert azon futott valami céges adatbázis progija ami DOS alól működött, és úgy volt vele, hogy ami működik, nem kell megjavítani / modernizálni. :D
    Azért egy koprocit vett bele, ami szerintem egyáltalán nem gyorsított a programon, de legalább jól nézett ki az alaplapon :DD
    Persze aztán jött 486, mert elkapott minket a feeling, majd a jobbnál jobb gépek, de a lényeg hogy azt a relatíve kevés DOS kötődést bennem ez a korához mérten jócskán megkésett élmény alakította ki. P3-am is akkor lett, amikor már a P4 is ciki volt, viszont a réginek számító kedvenc játékaim nagy részéhez elég egy P3, azért is azt építettem retro gamingre, és amióta működik, minden percét élvezem. Ráadásul bepótolom vele az elmaradt modern 90-as évek végi otthoni pc-t. :))

    Tény, hogy ott motoszkál bennem egy 386 gondolata, de még nem értem el oda, hogy a tettek mezejére lépjek. :D Ha minden jól megy, idén költözünk, és lesz helyem, attól tartok, akkor fognak ezek a gondolatok manifesztálódni :B

Új hozzászólás Aktív témák