Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    Ejj, jól elfelejtettem ezt a topikot a nagy munkában :)

    Szerváltam egy goldcap ST x86 P120+ procit (2x50MHz@3.3V). Előkaptam a PCPartner VIA MVP3 lapot és megdöbbenve konstatáltam hogy ez bizony nem eszi! Bár 2x szorzót elvileg tud, de 66MHz alatti FSB nincsen! :F Azért tettem egy próbát 2x66-on, de nem lepett meg hogy nem ad semmi életjelet...

    Utána elkezdtem nézegetni a P5A manual-ját, és bár ott is csak 60MHz a legkisebb FSB, viszont meglepődve fedeztem fel a "CPU E: IBM/Cyrix 6x86/IBM/Cyrix 6x86L sorban hogy ott van 1x szorzó is! Proci be, 1x100-ra bekonfigol és pöcc-röff indult is és még azt is jól írta ki hogy 120+ :))

    Az 1x szorzós oszlopban minden más procicsaládhoz 2.5-es szorzó van beírva. Fogtam az MVP3-as lapot, vakon beállítottam arra is a 2.5x100-at, proci be, indít és láss csodát már írja is ki hogy "6x86 120+" :C

    Majd még zongorázok tovább, mert úgy lenne igazán fer az összevetés egy P1 és K5-el szemben ha mindenki 1.5x66-on robogna - gondolom a fentiek alatt aligha lehet előcsalni az 1x szorzót - de már ez is félsiker, nem kell valami még régebbi PCI-only lapot túrnom ami tudja a 2x50-et, mehet ez a proci is az AGP-s "modern" lapokban :DD

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák