Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz MiklosSaS #51093 üzenetére

    Mekkora jó! :C

    Nem is tudtam, hogy lehet ilyen összehasonlítást csináltatni vele.

    Megnézed egyébként 2k11/Firestrikeal is? Csak mert a Vantage a mai napig képes CPU limitet csinálni bármi alá.., szóval a másik kettő valamelyike lehet kicsit reálisabb lenne.

    Amúgy az a 8350@4.6 + 7870CF Graphics score?? :F
    A 280X 37k-t tud, alapórajelen mentek? Mondjuk úgy is fura lenne.

    (#51095) miklosss2012:

    Ezt sem gondoltam volna.. :Y

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz rappit4 #50984 üzenetére

    Megkésve bár de törve nem..: [link]
    Nem egy CPU zabáló játék.. :N , a SA agyonnyomja, terhelésre visszatérve én nem látom hogy annyira silány lenne a szálhasználat. Lehet csak a korai játék állás miatt vagy patchekre vár, de ennél még az FC3 is erősebben terhelte a 8320ast.

    Motion Blur, DoF, Fur kikapcsolva, minden más maxon és SMAA (Tree bigyo On, Godray enhanced csak mert ezeket sikeresen lehagytam..) Durván ~10fps-t rá lehet számolni még a softveres felvétel miatt.

    A video végére már olyan a hátizsákom mint egy mobil hentes. :DDD

    (#51098) miklosss2012:

    :R

    Kimutatja a skálázódást látványosan mert egy CPU zabáló szörnyeteg, de nézd meg nem lett igazam mert ugyan ezek az arányok vannak Firestrikeban is, ugyan úgy leheletnyivel gyorsabb a 280X a húzott 8320/8350 mellett. Uccsó listáztatott eredményem: [link], CF nyűg lenne-é, csak mert 7870/270X CF az inkább Hawaii szint nem Tahiti?!

    Na mindegy, kösz a linkeket, a rekordod az büntet! :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz DudeHUN #51100 üzenetére

    Csak arról olvastam valamit, hogy nem mindegy mikor töltötte le az ember Steamről.
    Miután "beleintegrálták" a második patchet akkor elszarodott valami és az a verzió durván szaggat mindenkinek, nem csak (50/100%) AMD tulajoknak.

    Én quadon ülve érzem egyébként, de ezt csinálja Pakson is, nem hw kérdése. :(

    (#51102) EnterR:

    Bakszi.. :DDD
    Csak akkor van OSD amikor felveszek valamit, ha ezek az infók kellenek belövöm a HWInfot a kisebbik monitorra. :)

    Küldök cfg-t, nézd meg azzal.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz lovas001 #51241 üzenetére

    :C

    Nem szabad velük vitatkozni, jobban tudják!

    Többségük egyszer mikor besétált egy számtech boltba venni magának egy 400ft-os GÉMER egérpadot, látott a polcon egy 8magos FX dobozt! Mondanom sem kell egyből átláttak rajta és az összes AMD-s ármányon, arról nem beszélve, hogy a felette levő polcon K nélküli i5 volt! :K

    (#51264) MrM94:

    Macska..! ;] :C

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz honda 1993 #51329 üzenetére

    990FXA-UD3/5 ;) :K

    Apa kezdőőődiiiiiiik... :C

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz honda 1993 #51334 üzenetére

    "Normális" hűtőt is veszel mellé gondolom, hamár itt a tunningos népek jól felcsigáztak mindenféle 5Ghz-ekkel. Ejj az a sok tunning.. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz honda 1993 #51336 üzenetére

    Hát őőő, linkelni ilyesmit nem szabad/illik, de ránéztem apróra és ha 15-17K rászánnál a hűtőre javaslom nézz Te is körbe.., méghozzá tempósan! ;)

    Van 18ért D14-es, egyszóval nagyon megérné odakukkantani, stb.. :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz honda 1993 #51338 üzenetére

    Ja értem, szóval jelentősége van annak, hogy használt vagy új fémdarab..oké, ezt nem tudtam! :R

    "Egyébként mindenhol azt írják/mondják hogy ennyiért ez az egyik legjobb vétel.."

    Ahogy az idő előre halad, ez egyre kevésbé jelent jót, nálam már-már inkább kerülendőt de ez a saját személyes agyrémem.. :B

    Remélem beválik a Neptwin!

    (#51339) honda 1993:

    Hát nagyon nem.., ezért nem jutott eszembe az összehasonlítás sem.. :N
    Nem véletlenül említettem adott áron mint alternatívát.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz honda 1993 #51347 üzenetére

    Például az, hogy azokról akik egy napon keresztül próbáltak segíteni neked abban, hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbb árfekvésű de mégis tunningos lapot egy CPU topicban, azt feltételezed, hogy 2fokok miatt ajánlanak egy bizonyos hűtőt/hűtő kategóriát az általad kinézettel szemben.

    De ahogy Orrmányos is megaszonta, a Te pénzed! :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz MrM94 #51350 üzenetére

    Általában túlságosan is szókimondó.., gyakran kötik hozzám a mélydepressziós csillámpónik sértettségérzetéből fakadó szakadékba ugrálásának jelenségét..
    Felidegesíteni viszont meglehetősen munkás feladat, jelenleg semmi ilyesmi. :N

    (#51351) honda 1993:

    "Viszont 4.7- 5.0ghz hez elegendő az m5a99x evo r2.0 is nem?"

    Itt úgy fog elfogyni a Neptwin, mint férfiember önmegtartóztatása egy jánykollégiumba beszabadulva.., de ha nem hát nem. :R
    Egyébként magától a tárgytól elvonatkoztatva általánosságban, a használt/új esetében az utóbbi előtérbe helyezése amúgy egyáltalán nem elítélhető dolog. Ne vedd magadra, senki nem akart leszólni.. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bossp #51365 üzenetére

    Kizárólag abban az esetben droppol a GPU órajele, amikor húzod a procit?
    A Physics score nincs összefüggésben a VGA-val.

    "Alapjáraton nem veszi vissza a memória órajelét, terhelve kevesebb a GPU órajele."

    Izébigyó. Mivan? :B
    Kétlem, hogy macerálná a memória órajelét bármiért is kivétel abban az esetben ha bármi miatt Idle órajelre visszaáll a GPU mert akkor követi a memória is.
    Ha azt szeretted volna mondani, hogy terhelésre visszaveszi a GPU az órajelet annak több oka is lehet.
    Olyan statik tesztet javaslok, ami magasról tesz a CPU-ra ellenben terheli a VGA-t, pl. Unigine Heaven/Valley.

    Ha droppol a GPU, valószínüleg nem bírja tartani az alap órajelet. Lightningokkal voltak furcsaságok a 7970eseknél, shemmi pánik. GPU Tweakkel/MSI Afterburgerrel told ki a TDP limitet neki 10/20%-al, majd nézd meg továbbra is droppol-e. Amennyiben igen, adhatsz neki egy kis extra feszt is, jóeséllyel orvosolni fogja.

    Amennyiben csak olyan jellegű terhelésnél droppol ahol a CPU is dolgozik keményen, ott vagy valami táp mizéria van vagy esetleg BIOS beállítás sántít valahol, bár utóbbi esetében annak a CPU-n is látszódnia kéne..

    Javaslom a kártyád topicját egyébként, a nyáron volt olyan fórumtárs akinél 3-4db nyűgös Lightning is megfordult, ílymódon a topiclakók szintetléptek Lightning/egyéb probléma felderítésben! :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bossp #51371 üzenetére

    Áhá, na így mostmár világos!

    A boost órajelről visszaáll alapórajelre. Ha nem esik 1000alá semmi komoly, a boost órajel megtartására pedig kiváló taktika/orvosság a TDP limit kitolása, próbáld meg, két kattintás, Catalyst Overdriveból is megy.
    (Ott ez 110/120%-ot jelent..)
    A Tahitiknél egyébként gyakran előfordul, hogy nem bírják tartani a gyári boost órajelet, 90%-ban elég a TDP limit kitolása (VRM hőmérsékletét figyeld közben), amennyiben pedig mégsem, mehet egy kis plusz fesz a GPU-nak. (Ehhez viszont már kell a fent említett két progi egyike, esetleg Trixx..)

    Az Idle órajel egyébként csak abban az esetben 300Mhz ha egy kijelzőt használsz, egynél több kijelző esetén már fixen 500Mhz és a memória marad "maxon", csak abban az esetben vándorol lejjebb ha a GPU-nak cudar problémája van bármivel és 1000Mhz alá esik (vagy ami éppen az adott kártya alap órajele..).
    Szóval az 500Mhz-es Idle órajeled magyarázataként gyanítom nem egy monitorod van.
    Esetleg egy előző tulajt zavart az úgynevezett "flickering" jelenség amit 300Mhz-en Idleben hajlamosak csinálni a Tahitik és feldobott rá egy moddolt BIOS-t, ahol egy kijelző esetén is 500Mhz idleben és nincs flickering..

    Az, hogy eddig párhuzamot véltél felfedezni a boost órajel esetleges megnemtartása és a CPU tunningja között, szerintem pusztán a véletlen műve, persze a tévedés jogát fenntartom..! :B

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bossp #51373 üzenetére

    Szerintem még korai temetni a lapodat!

    Most rápróbáltam és emberemlékezet óta először lehúztam a második kijelzőt a VGA-ról (nekem 280X-em van, ami 98%-ban egy 7970es, átnevezve).
    Eredmények (GPU/Memória), Idle állapot:

    Egy kijelző: 300/150Mhz
    Két kijelző: 500/1600Mhz

    Ergo hülyeséget beszéltem, mert egy kijelző esetén igenis visszaveszi a memóriát is 150Mhz-re!
    Ugyanakkor ha kötöd a lovat a karóhoz, hogy BIOS-ban tunningprofil váltás hatására jönnek elő az "anomáliák" (amikről számomra még mindig nem biztos tényleg azok-e) , érdemes lenne megnézni a PCI-E freki nincs-e véletlen 100Mhz fölé állítva.
    A TDP limit kitolással való próba mindenképpen javasolt!
    Amennyiben nem jutsz előrébb és az általam tapasztalt adatok nálad nem egyeznek abban az esetben sajnos a tudásom kifújt és 7970es topic, mert vagy BIOS mókolt a kártyád vagy valami olyan gebbancs van amihez kevés vagyok.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bossp #51385 üzenetére

    Ez az IBT nagyon gyász a maga 40Gflops-ával.., FX Fixes?
    Amennyiben igen, kevesli a feszt, próbálj adni neki 1-2 lépcsőt.

    Ha tovább húznád, érdemes játék mellé belőni a hőmérsékletet, olyannal ami jól megterheli a procit, mondjuk C3 vagy BF3/4.
    Ezek alatt addig emelheted az órajelet/feszelheted, amíg 1-2 óra után is 70 alá tudod hűteni, mondjuk egy max 65°C az nagyon zsivány.
    Itt azért már okosan járj el, nyilván ha egy játék elviszi 65ig, akkor IBT/Prime úgy csapja 75fölé mint a huzat.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bossp #51387 üzenetére

    "mekkora hőmérsékletnél adjam fel a tesztelgetést?"

    (#51386) Habugi válasza:

    "Itt azért már okosan járj el, nyilván ha egy játék elviszi 65ig, akkor IBT/Prime úgy csapja 75fölé mint a huzat."

    Egyel fölötte már ottvolt a válasz, miszerint 75nél/fölött már bátran add fel az Primeal/IBT-vel való tesztelést..

    (#51392) Bossp:

    A 78Gflops, már alakul, de még nem az igazi.

    "így már 4,3 Ghz-en is hibázik az IBT akkor már ez sem stabil?"

    Eddig se volt az tudtommal, az első válaszomban írtam, hogy adj még neki 1-2 lépcső feszt és jó lesz.
    Ahogy HERR Z is írta bőven van hőmérsékleti tartalékod.

    (#51395) Bossp:

    "Biztos hogy ez a megfelelő verzió?"

    Biztos.

    (#51397) Bossp:

    Javaslom az arany közép utat.., ha azzal a bizonyos 1-2 lépcső feszemeléssel még az említett 75fokos határon belül tudsz maradni, nézd meg végigfut-e az IBT 4.3-on (bár az is elég ha VeryHigh-on 10-15percet küldöd..), ha az utolsóban dobja el az sem gond.
    Ha viszont elfogy közben a CPU hűtőd és nem bírja az IBT-t, Crysis 3 2. pályája, WTTJ őrtornyos része.
    Keress egy pozíciót ahol 90% körül van a CPU terhelés és 15-20p AFK, ha azt túléli drop/CTD/egyéb nélkül akkor rendben vagy.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz pipo112 #51400 üzenetére

    Határeset de szerintem még rendben lenne! :K

    (#51402) Knobber:

    A vízválasztó kérdés szerintem az, hogy van-e megfelelő hűtőd a feladatra, ergó kell-e venni hozzá vagy sem.
    8320ast már találni aprón 25k körül, ami tekintve hogy tova fel tudod húzni és mit nyújt 4.5körül/felette, szerintem vicc kategória, a jó fajtából! :K
    Értsd, ennyiért vétek nem ilyet venni.

    Lapszinten maradnék ajánlásban az Asus M5A97 EVO R2.0 / GIGABYTE GA-990XA-UD3, ezek újonnan kerülnek 25-27k-ba, használtan ezzel a lap+proci párossal 50K-n belül lennél. Utóbbi lap 8+2 fázis.., de hogy ennek értelme is legyen bőven 4.5 fölötti kéne tervezned, ahhoz pedig már durvább hűtő is kell..

    Ugyanakkor itt jön az amiért vízválasztó lehet a hűtő megléte.., a 125W TDP-s 8320ashoz, ami legalább 4.5-ig felvan húzva már lehet jobb hűtőket kapni 10-15K-ért amik simán lehűtik. Ugyan ezek apróról jóval olcsóbban beszerezhetőek. Amennyiben viszont hardlimit az 50K, 6300asban kéne gondolkoznod inkább és az árkülönbözetből kihozni a hűtőt.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz pEtii94 #51407 üzenetére

    Ez maximum annyit jelent, hogy már a 6300as is kellően kihajtotta a 270X-ed BF4-ben, ami nem csoda, hisz több szálra/magra egészen jól optimalizált játék. Ergo a VGA limitál, nem pedig a CPU.
    Némi minimális infó egyébként nem ártott volna arról, meddig húztad a 8350est/mekkora fesszel, nem mintha jelen esetben sok jelentősége lenne, csak azt a látszatot keltené, hogy olyas valaki nem érzi egy 6/8magos FX közti különbséget, akiről egyébként feltételezhető, hogy indokolt esetben sikerülne neki. :R

    "Mert ez elég elkeserítő így. :S"

    Ha nagyon elkeseredsz, esetleg egynél több játékkal is nézd meg, hova tovább szívesen fogadnám a 8350esed a lapomban, megnézném egy olyat meddig lehet húzni! ;)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz pEtii94 #51409 üzenetére

    Grat!

    (#51410) norbert1998:

    Klassz kis iromány!
    Persze, tudom én hogy csak órajel különbség, de azért ott motoszkál bennem a kisördög, miszerint mégis csak valamivel jobban sikerült CPU-k a 8350esek. Sokan mondják, hogy a 8320asom szerencsés darab, de ettől függetlenül szívesen megnézném mit brummog 5Ghz fölött egy 8350es. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz norbert1998 #51410 üzenetére

    Üdv a darálóban CPU forralók/sanyargatók fellegvárában szentélyében! :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz norbert1998 #51414 üzenetére

    Hűűű, c2d után olyan lehet a 8320ast mint egy fénysebességre ugrás az SW-ben.. :D

    (#51415) pipo112:

    Hát igen, a 660Ti azért egy más kategória. A 680as egy vaddisznó, nagyon jól tunningolhatóak, még nem estek át ugyan azon az olcsósításon (770) mint a Tahitik (7970) a 280X-nél.
    Szerintem jó döntés volt, a procidban is van még tartalék a D14es okán.. :K

    (#51416) Kutya_7:

    Hááát.., szerintem miután realizálná, hogy egy Anusz lapba került, pusztán dacból még alapórajelhez is 1.5V-ot kérne, olyan egyedi BSOD-okat dobálna, amiken a Gagyibájtot követeli vissza.. ;]

    (#51417) Knobber:

    Feltetted a kérdést, minek okán a PH felületének 95%-án rendszeresen parázs vita zajlik. :K ;]
    (Már amennyiben 4magos alatt Intelt értettél/gondoltál..)

    "Mi a jobb egy magonként nagyobb órajelű 4 magos, vagy inkább alacsonyabb órajelű de 6-8 magos?"

    Remélem felse merült benned a hűtős kérdés okán, hogy alapórajelen járass egy FX-et! :N
    Az egyszálon erősebb 4magos Intelek (újabb K-s procik, merthogy a K nélküli i5-ök egyszálas teljesítményét 4.6-4.7 körül már hozza egy 6-8magos FX) "előnye" nagyobb/erősebb VGA-k kihajtása végett lehet egy jó alternatíva/erős érv. Cirka GTX 680/770/280X/7970 fölött minden..(ne Yllgrim pls! :R), persze ha húzva van rendesen az FX akkor amellé is jöhet erősebb..

    Továbbá trehány módon megírt/optimalizált játékok esetén, amik max 1-2 magot/szálat használnak, lásd pl. WoW és egyéb Blizzardos hulladékok. Ide lehet sorolni akár az AC sorozatot is hamár megemlítetted.
    Az utóbbi fél-háromnegyed év gyakorlata alapján azonban szerintem teljesen korrektül ki van használva a 6-8mag/szál, legalábbis az elmúlt évekhez képest, játékok terén. Marha lassan indult be a folyamat, de szerintem már nincs probléma. Lásd merre mennek az API-k, pl. DX12 a Mantle hullámain lovagolva. Jó ha az Intel megtartja és tovább is viszi ezt az erős egyszálas teljesítmény vonalat, csak az új API-k kapcsán erre már nem nagyon lesz szükség. Aztán persze az idő majd eldönti, könnyen elképzelhető hogy nem lesz igazam, de most ezt (és) így látom.

    Szóval változó mikor melyik jobb, csak játékra egy 4magos K-s i5-öt jobb, ha van elég bivaly a VGA amit megkell hajtani, már amennyiben az a nagyon max 5-10% fps valakinél elegendő ehhez a minősítéshez a kétszeres ár mellett. Ha mást is csinálsz a gépeden, videót szerkesztesz, konvertálsz miegymás, akkor krokodilkönnyekkel felsírsz egy húzott 8"magos" FX és egy húzott i5-ös közti különbségen, az FX javára.

    Elkezdődött a 4K őrület, lassan a csapból is az folyik miért van/lesz szükségünk rá..(amellett, h kurvára senkinek nincs rá szüksége, csak kell az agymosás mert kéne a lóvénk..) .
    Van egy amolyan Urban legend, hogy kissebb felbontáshoz erősebb CPU teljesítmény szükséges.
    Bevallom személy szerint én ebben nem nagyon hittem idáig, amellett hogy még senki nem tudta úgy elmagyarázni hogy meg is értsem miért van/lenne ez helytálló megállapítás.
    Ugyanakkor nemrég linkelt valaki ide egy 290X/GTX 980 CF/SLI-vel készült tesztet, amiben a húzott 8magos FX pariban volt egy olyan Intel fenevaddal VGA kihajtás/FPS érték terén, aminek az árából már egy ergyább használt autót lehet venni. (Ha ehhez a procihoz hozzászámoljuk a hozzávaló lap árát is, már nem is annyira ergya használt autó lenne az.. :D )

    Tehát valami miatt 4K-s felbontáson a lesajnált egyszálas teljesítményű FX simán megbírkozott a topkártyák CF/SLI rendszerével, ergo mégis lehet ebben a nagyobb felbontás kissebb cpu igény dologban valami. Ne kérdezd mi, nem tudom, nem értek hozzá ennyire.

    Szóval a jövőbeli API-k, a felbontás hisztéria, nextgen konzol (több de gyengébb mag aka. AMD) átiratok és egyéb dolgok okán elég érdekes időket élünk. Ember legyen a talpán aki meg tudja jósolni nagyjából helyesen mi számít manapság jó procivételnek. Szerintem a 3éves Vishera akár 6, akár 8magos még mindig baromi jó vétel. Hangoztatva van az AMD súlyos lemaradása ezen a fórumon elég sokat, de én még mindig baromira nem érzem/látom ezt a lemaradást. _Semmiben_ :N
    Csont AMD a gép és olyan vajsimán megy minden új játék amit kiprobáltam (és nem, nem minimum beállításokon szoktam játszani.. :N), egy szavam nem lehet rá.
    Márpedig ha most ez a helyzet (buta és lassú DX11 mellett), a fenti okfejtés okán a jövőben rosszabb már nem lehet az új API-k és egyebek miatt, csak jobb.

    Szóval nem nagyon tudok okosat mondani neked a vásárláshoz. Ahogy én látom a dolgokat a fentiek alapján.., talán mostanság még jobban megfogja érni Visherát venni/használni mint eddig bármikor, tudom egy vicc de ez van. Ez persze nem jelenti azt, hogy játékra K-s i5-öt venni rossz döntés lenne, mert bármiben hátrányt fog majd szenvedni, nem fog. A minimális előnye fog eltűnni (ott ahol van egyáltalán..), ami egy 6magos Visherához vagy 8320ashoz mérhető dupla árát, jobb Z-s lappal számolva tán triplát is, erősen megkédőjelezhetővé teszi.. ;)

    Azért nem hülyék dolgoznak az AMD-nél.., a Mantle akár elterjed akár nem, sikeresen legenerált olyan hullámokat/vonalat, amire rálépve (M$ által) okafogyottá vált loholniuk az Intel után.
    "Kakukktojásnak" ottvan még az Integráció menete/kérdése is. Mindkét cég hoz CPU-kat jövőre, engem spec pusztán kíváncsiságból nagy érdekel mit tud alkotni az Intel a Skylakkel.. :K

    Na mindegy, kicsit elkaladoztam.. :D

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz stratova #51420 üzenetére

    Köszönöm, egészen emészthető formába öntötted a dolgot, ugyan akkor még mindig homály számomra, hogy spec FHD-ben egy ilyen top kártya a bánatért nem pörög maxon FX mellett.

    "Úgy viszont van létjogosultsága, hogy ha alacsonyabb grafikai terheléssel/részletességgel tesztelsz könnyebben kapsz CPU limites szituációt, mert a VGA-nak van kevesebb dolga (és a CPU-ra vár), nem pedig a procinak több."

    Ez tiszta (mostmár :R ), de 4K-s felbontás mellett a CF/SLI rendszere ezeknek a kártyáknak "annyit dolgozik, annyi dolguk van hogy nincs idejük a CPU-ra várni" ? :D
    Nyilván nem ennyire lineáris vagy semennyire sem az, de érted a problémámat?! A Chiller által linkelt anyag FPS mutatói szerint ugyan úgy maxon pörög az SLI/CF rendszer FX-el mint egy Intel fenevad mellett.
    Na én ezt nem értem, mi történik FHD és 4K között félúton, CPU (FX) szinten, aminek hatására egy FHD-n bajos top single kártyás kihajtás átmegy egy látszólag tökéletes CF/SLI kihajtottságba?
    Itt/ezen vesztem el a fonalat.

    (#51426) Yllgrim:

    Én értelek papsza, a fenti/előző postom béli fejtegetés is azt mutatja, hogy van igazság abban is amit Te mondasz. Amikor ez az ominózus teszt linkelésre került emlékeim szerint meg is követtelek egyből itt a topicban! :R
    Amúgy tudom, ezt az orális vonzalomkimutatási eljárást csak poénnak szántad, amolyan lazán odavetett poénnak, de van aki komolyan vette, helyesbíts..! ;)

    Tekintettel arra, stratova érthetően kifejtette ezt az alacsony felbontás kontra CPU limit dolgot és arra, hogy a CPU ajánló topicban manapság mekkora slágerek a K nélküli i5-ök, ugyanakkor mennyire leírt/lesajnált történet az FX, íme pár dolog mert 290X-ed van úgy is..:

    Dragon Age Inquisition, Boriszék által szándékosan CPU limitet előidéző felbontáson.

    290X @ DX

    290X @ Mantle

    Nos.., mivel voltak szívesek és a K-s procikat b@sztak meghúzni, szerintem nyugodtan kezelhetjük őket K nélkülieknek. Ez aztán könnyfakasztó teszt igaz? Húzott FX (4.7) összemérve K nélküli (ám erős egyszálas) gémer i5-ökkel, CPU limitet jóeséllyel kiváltó felbontáson, némi Mantléval megfűszerezve! Buuuurn Bébi ;]

    Nem tudom Te/Ti mit láttok, én rengeteg mindent csak AMD-s lemaradást nem.., persze nyilván ez egy játék csak, de már egy a combosabb nextgen konzol átiratok közül.
    Konkrétan DX alatt is iskola van, ami pedig extra érdekesség, egy 4770 (alias 4770K alapórajelen) a Mantle (és majdani DX12) hatására kétszer akkora szárnyfesztávolságra tesz szert, CPU limitre rájátszó felbontáson mint az FX, jobban profitál belőle, jobb híján az alacsony órajelre tudok csak gondolni.
    Mondjuk az i7-eket nem véletlen nem vontam bele a kis eszmefuttatásomban az előző postomban sem, az már egy másik liga, vita nincs.

    Ez a cikk a linkelt képek forrása egyébként: [link]
    A gúgli fordító egyébként egészen jól elbánik a ciril betűs büntivel..

    Sajnálatos, hogy nem lettek meghúzva azok a K-s procik, reálisabb képet adott volna, ugyan akkor azon nem változtat miért ajánlott gémer CPU egy K nélküli i5, legalábbis miért ajánlottabb mint egy FX. A 8350es már 4Ghz-en (alapórajelen) is répahadnagyot játszik DX alatt, ergó ugyan úgy elég rá egy olcsóbb hűtő. Gyári hűtőket ne forszírozzuk ha lehet, melóhelyen az összes Intelen az van, nagyon nezen viselem.

    Ez most a jelen, nem a múlt és nem a jövő!
    Mondjon AMD fanboynak aki akar, AMD-t is elmondhatja mindenki aminek szeretné (CPU szinten), várom is az esetleges újabb procikat tőlük, csak abban nem értek egyet, hogy momentán és így 2évvel a Visherák után szükség lenne erősebbre, játék vagy bármilyen téren. :N

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Ehhez a ventis dologhoz én annyit tudok hozzászólni, hogy megvettem ugye a silverarrowból az extreme változatot, ami a 2db 2500rpm-re képes TY-143as miatt "extreme" (hangorkán), kizárólag azért, hogy benchek miatt/alatt a maximumot futhassa a proci és ne pár fokon múljon bármi is.

    Namost mióta először meghallottam a két db felszállás előtti Mig-21es hangját, azóta 1400rpm-re voltak korlátozva. Az ősz beköszönte óta pedig 1000rpm a limit, még akkor is amikor egy 1órás Premieres anyagot indítok el, játék közben dettó. Az utolsó FC4-es OSD-s videómon látszik is egyébként, szóval véleményem szerintem extreme terhelés nélkül nem sokat számít a ventik légszállítása.
    Hozzáteszem, nyilván nem mindegy milyen hűtőn vannak. Van 8db hőcső.., tehát valószínüleg minél jobb fajta maga a borda/"fémdarab", annál kissebb a légszállítás jelentősége játék / közepesen erős terhelés mellett.
    Ez persze csak egy ember tapasztalata, egy bizonyos hűtővel.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Picturemaker #51489 üzenetére

    "vagy én vagyok nagyon tompa..."

    Nem te vagy nagyon tompa, szeretem hinni, hogy elég fejlett a fordítómátrixom de a kolléga engem is kétvállra fektet. A sok elgépelés sem segíti a helyzetet.. :N

    (#51490) inci67:

    Nézd el nekem kérlek, de értelmes kérdést még nem igazán tudtál feltenni, vagy legalábbis megfogalmazni nem sikerült, azért tartott ennyi ideig..

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz inci67 #51493 üzenetére

    Hát nem tudom, nyilván mindenkinek mást jelent az értelmes kérdés mint olyan..

    Mintha egy autókkal foglalkozó topicban megkérdezted volna, mi a jó abban ha egy 8 hengeres motorban két hengert kivonsz a forgalomból..

    (#51494) inci67:

    Hujjujjjujj, te jöttél ide kérdezni. Feltételezem azzal a szándékkal, hogy a nálad gyakorlottabb/témában jártasabb emberek véleményét kikérd. Kicsit meredeknek érzem ezek után okoskodással "gyanusítani" őket pusztán azért, mert válaszoltak neked.

    Nincs gond, csak tényleg furán tettél fel egy alapból is fura kérdést.
    A lényeg a végkifejlet, megkaptad a választ. :R
    /Megkésve bár, de törve nem../

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz rappit4 #51502 üzenetére

    Csekkolandusz privátandusz szuperlativusz! ;)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Picturemaker #51516 üzenetére

    Ezt annyira találóan és szépen fogalmaztad meg, magam fogalmazhattam volna szebben.. :C

    Nem is mentem már bele egyikkel sem vitába, egy bernáthegyinek algebrát oktatni értelmesebb kihívás.., egyetlen postot írtam csak, abban bennevan minden. ;)

    (#51510) rappit4:

    :C :C :C

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz norbert1998 #51537 üzenetére

    Igazából nincs különösebb gond azzal amit mondasz, csak arra enged következtetni mintha az FX procik mint olyanok fix órajelhez lennének láncolva. Namost ugye ott kezdődik a dolog, hogy ezeket tunningra gyártották, tehát egy 8320/50et szemrebbenés nélkül feltudsz húzni egy 9*** szintjére, sőt bőven afölé is és itt mint a Kutya_7/saját példám is mutatja, gond nélkül kihajtják még az agyig húzott Tahitiket is (7970/280X).

    K nélküli i5-ök pedig hát hogyis mondjam.., szóval nekem olyan akkor se kéne a húzott FX után ha utánam dobnák.. :N

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz norbert1998 #51540 üzenetére

    Na, akkor mégegyszer. Az FX-eket tunningra gyártották!
    Megvagy? :B
    Az, hogy valaki vesz magának egy tunningra gyártott procit egy olyan lapba/lappal, amiben nem lehet tunningolni az egy sajnálatos dolog, ennél finomabban nem tudok fogalmazni. :N

    Lehet a K nélküli Inteleket is húzni, proper lapban és csak egy mesterségesen limitált szintig (ettől/ezért nem K-sak), de hamár valaki proper lapot vesz, abba illik K-s procit tenni.
    Ergo valamilyen szinten ez az előző/Te eseted fordítottja. Jelenleg van egy tunning procid, amit nem tudsz a lapod miatt tunningolni és amennyire ki tudom venni azok alapján amit eddig elmeséltél/elmondtál, most egy tunningos lapba tervezel majd tunningolhatatlan procit tenni. Izé.. :R

    "nem azt mondom, hogy nem hajtsa ki, csak hogy nem illik úgy pakolni őket"

    Ezzel most konkrétan fizikai fájdalmat okoztál az agyamban, ami azért elismerésre méltó, mert az agyban nincsenek érző idegek! ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz norbert1998 #51542 üzenetére

    "szívesen :D .. a hajtsa az direkt volt úgy írva ;]"

    Ezesetben sikeresen hagytam, hogy a napközi bevigyen az erdőbe, igazán szuper..! :D
    Node sebaj, találkozunk mi még egy dodzsempályán..! ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz whYz #51574 üzenetére

    Rákerestem most arra a lapra, elvileg 8+2es VRM, szóval nyugodtan mehet bele a 8320as, amihez egyébként +1 részemről! :K
    Nem tudom melyik topicban mondták, hogy kevés lesz hozzá..

    (#51585) Qmi:

    Mehet mellé a 280/7950 simán főleg ha húzod is a procit, itt mondjuk annyi időre megállnék, hogy az 400as táp az bizony elfogyhat. A 6300as tuningja mellett még nem, de a VGA azok a Tahiti Prok kicsit is meghúzva embertelen torkossá tudnak válni.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz eastone1 #51612 üzenetére

    Azért az egy csúnya baleset lenne, ha valaki egy 290X-et mondjuk Metró LL Redux közben megpróbálna passzívan lehűteni..
    Csernobil szindróma.. :DDD

    Vízet lehet rá tenni, a topicjában páran egész jófajtát építettek rá emlékeim szerint, érdemes rákeresned.
    FX szinten szerintem Orrmányos az, aki az eonok óta készülő épített vízével momentán passzívan hűtí a 9***-es szörnyet, de lehet rosszul emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz eastone1 #51614 üzenetére

    Lehet ám szupercsendes vízes rendszert is csinálni, ahol egy rendszer hűt mindent ami a gépben van, akár házon kívülről is, csak komoly zsebbenyúlos, utánajárós/beletanulós hadművelet.

    Ajánlom a vízes topicot ezügyben, de tényleg csak akkor ha komolyan foglalkoztat a dolog mert, engem pl mint abszolúte laikust simán bevisznek az erdőbe egy pillanat alatt ha néha-néha beleolvasok. :D

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Azon felül, hogy ... :Y :Y :Y

    Azt az új alaplapot Te választottad?

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Szöle #51629 üzenetére

    Na igen az úgy kellemetlen.. :(

    Nem annak apropójából kérdeztem, mert esélyét látom annak hogy a lap nyírta ki a procit (nem mintha bármi egyéb tippem lenne egyébként, fogalmam sincs mi nyírhat ki ilyen szinten egy CPU-t hogy megreped.. :Y), csak az a lap már egy 6magos FX mellé és elég gyász, viszont valamiért simán sózzák rá az emberekre szemrebbenés nékül egyes boltokban FX-hez és érdekelt most is ez történt-e mert utoljára 1-2 napja dingelt be valaki a topicban ugyan ezzel a lappal.
    Az igazat megvallva már nagyon bevagyok pöccenve a boltosokra, ezek elvileg szaküzletek.
    Nyilván nem terem minden bokorban szakember, hogy betöltsék az ilyen felelősséggel járó posztokat, de azért álljunk már meg egy szóra...
    Ehhez nem feltétlen kell szakembernek lenni. :U

    Remélem hamar sikerül újra gépet összeraknod, bár azt a lapot én nem eröltetném a helyedben még úgy sem, hogy a kényszer nagy úr! :(

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz vhw #51636 üzenetére

    Hát igen ebben teljesen igazad van, amiért AM3+ proci belemegy már írják is mellé h 8core ready.

    Sajnos ez a fogyasztóállat társadalommal együtt járó gyász része a dolognak.
    Azért az is kezd tendecia tenni, hogy az emberek azt hiszik a számítógép olyan mint egy okostelefon, megveszed/hazaviszed és működik. Vagy mondjuk a Te példádat átemelve, kicsit megcsúsztatva egy darab sonka, azaz megveszed mint kész egészet és csókolom.

    A két hatás sajnos egymást erősíti és szerintem a legkönnyebben pont a boltok pultjainál dolgózókkal lehetne ezen valamicskét kompenzálni. Azért ne annyiban merüljön már ki a feladatkörük, hogy leveszik a polcról/kihozzák a raktárból a kért HW-t úgy, hogy közben nem ejtik el és jól adnak vissza..

    Van egy-két ismerősöm ilyen szaküzletekben, pontosan tudom hogy a tisztelt vásárlók egy bizonyos fajtája/hányada ha a nyitás utáni első pár órában teszi náluk tiszteletét, akkor utána már egész nap sz@rnak a farmra, mert "aki hülye az meg is érdemli" alapon, ami igaz is, csak az a baj, hogyha agyilag kiégnek nap elején és utána már megsem próbálnak informálni akkor olyanokat is büntetnek ezzel akiket nem kéne.

    Namost gondolj bele, ha egy banki alkalmazott, orvos, autószerelő, bárki aki szakmát végzett és végez hasonló "elvek" alapján járna el.., azért ez így kurvára nem állapot. :((

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz eastone1 #51683 üzenetére

    Nagyjából ahogy EnterR koléga leírta, részletekbe menően kb így néz ki a hadművelet: [link]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bossp #51687 üzenetére

    Mindegyik linkelt video elején ottvannak a beállítások pedig. :B

    Egyébként általánosítani kár a C3 prociigénye kapcsán, az őrtornyos részen olyat büntet amilyet egy BF sem tud, tehát elég extrém, azért itt csináltam az egészet.
    Az, hogy 4.5-ön még hagyott picit a húzott VGA-ban az FX, nem jelenti azt hogy ez más játékban sűrűn előfordulna.. :N

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Yllgrim #51690 üzenetére

    Az adatlapomon már jó ideje nyomon követhető. Az 5.2es teszidőszaknak pedig már régen vége, írtam hogy játékban még abszolúte hűthető, csak nem akarom gyötörni a procit. Azért ez nem egy nagyobb feszhez tenyésztett 9***-es darab. Tudjon neki örülni majd az is akihez tőlem továbbrepül. :K

    (#51691) guftabi96:

    Egészségedre! :)

    (#51692) Gabrikovics:

    Gondolom sovány vígasz, de én annyira hülye vagyok a PSCheckhez, hogy még megsem próbálkoztam vele.. :B

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz csontraket #51694 üzenetére

    Milyen softverrel és hogyan monitorozod játék közben?
    Értem ezalatt, hogy a CPU összterhelést nézed vagy mind a 8mag előtted van?

    Egyébként az marhára nem egy ideális állapot ha 100%-on (vagy annak közelében) teker a CPU! :N Azt kéne megnézned, miközben előtted van a magokra eső terhelés is, hogy a 290esed ilyenkor milyen terhelést kap. Értsd, a 290nek kéne 99%-on pörögnie, nem pedig a procinak.

    Nem írtad melyik API-t használod, míg DX11 mellett igen magas lehet a CPU használat, addig Mantle esetén simán elképzelhető az 50%-os terhelés, mivel jópár dolgot számol a GPU a CPU helyett.
    Esetleg Origin nincs-e véletlenül bekapcsolva az auto update és a kérdéses időintervallumban nem-e töltött le valamit a BF4-hez kis patch vagy egyéb formában, aminek okán DX11-ről magától átváltott Mantlera vagy egyéb problémát okozott, aminek a hatását elkezdted érezni.
    Érdemes Originen/fórumon utána nézni!

    Az biztos, ne akard hogy 100% közelében menjen a CPU, igazából azt se nagyon hiszem hogy eddig ott ment volna, nem lehet hogy a GPU-ra emlékszel így?
    100% CPU terhelés mellett nagyon nyűglődne a játék, a 290esedről nem beszélve, ergo olyan FPS droppokat/laggokat éltél volna meg ilyen prociterhelés mellett, amire tuti nem úgy emlékeznél vissza így utólag hogy jól ment.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz csontraket #51696 üzenetére

    Ájszí.

    Ez így ebben a formában marha érdekes, valóban. Tudom h Mantlevel nincs OSD, csak nálam pl egy másik kijelzőn gyakran fut a HWInfo64 sensor ablaka önmagában, így akármit és akármikor tudok "monitorozni", ezért kérdeztem mivel/hogyan csinálod.

    Valami történt két feltételezett végpont között, minek hatására egyszerre esett a CPU / GPU kihasználtság?!
    Esetleg nem tettél fel azóta másik Catalystot? Keresni kell a változókat, amennyit csak lehet, hogy tényleges hardverhiba irányába tudd terelni a gyanút. (Táp esetleg :F )
    Az, hogy "naprakész" az maximum update szempontjából lehet kijelenthető, azért kérdeztem, mert számtalan játék esetében jártam már úgy, hogy az Origin/Steam auto updattel leszedett valami pár MB-os dolgot adott játékhoz, amik egyik napról a másikra problémát okoztak.
    Persze később javítva lettek, de ezért érdemes utána olvasnod Originen hátha esetleg más is panaszkodik hasonlóra.

    Esetleg ha futtattál valami szintetikus tesztet anno mikor 3.8ra felpöccintetted, pusztán a tunning apropójából, pl Cinebenchet, érdemes lenne most is futtatni, összehasonlítani az eredményeket.
    Azon, hogy 100%-os CPU terheléssel tudtál probléma mentesen játszani egyelőre vakarom a fejem.. :B.

    Olyasmiről olvastam már, hogyha az Origin ingame előhozható felülete be van kapcsolva, akkor az okozhat FPS droppokat. A bánat tudja a nevét, te biztos tudod miről beszélek.
    Van akinek ha az asztalon/háttérben nyitva van és nincs lecsapva traybe, akkor is galibát csinál.
    Nem tudom az említett egyéb játékok esetén mennyire játszik az Origines verzió..

    A CPU/GPU párhuzamosan csökkent terhelésének/kihasználtságának jelensége mellett amikor nagyobb FPS zuhanások vannak nem droppol a proci órajele egyáltalán?

    Szerk.:

    Aha! Driver csere akkor ezek szerint csak történt!
    Nézd meg egy régebbivel, mondjuk a 14.4WHQL-el, az a Catalystok között lassan olyan mint a Hegylakó! :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz lovas001 #51699 üzenetére

    Egyáltalán nem butaság, nekem is nagyon throtling gyanús azért is kérdeztem, hogy amikor bezuhan az fps nem-e esik le az órajel egy/több magon. Elvileg a GPU használaton is látszódnia kéne, mert a throtling pillanatában elvileg rántja magával a GPU-t is, kihasználtság szinten legalábbis.

    Van még itt olyan is a pakliban, hogy az Omega elég sok újítást hozott, többek között Hawaii/Tongára a VSR-t.
    Ugyan nálam is Omega van tegnap óta, de az én kártyámhoz ezek a funkciók egyelőre nem elérhetőek és nem tudom pl. a VSR nincs-e esetleg bekapcsolva default telepítés utáni állapotban.

    De a teltkeblekteneked.net -ről is belehet ám nyalni olyan dolgokat, amik a háttérben futva hasonló anomáliákat okozhatnak. csontraket, Feladatkezelővel, ProcessExplorer vagy hasonlóval érdemes lenne megnézni nem-e látsz valami újat/furcsát a folyamatok között.
    Esetleg hamár úgyis erre jársz és a BF4 is fut, megnézheted mind a 8mag rávan-e engedve és ha igen, adhatsz neki Magas/High prioritást hátha segít. A legmagasabb prioritást ne, mert megtröttyenhet az egész hóbelebanc.

    (#51700) csontraket:

    Na akkor tárgytalan! :R
    A fentebb taglaltak okán simán lehet, hogy ettől függetlenül nem az Omega sara volt..
    A 14.4whql-t pedig nem véletlen neveztem nevén, megölhetetlen, bebugolhatatlan, hibakereséshez igazi "csak egyetlen egy maradhat" darab. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Taifa Díaz #51703 üzenetére

    Nézd, mondanám hogy gépelési hiba volt csak ez nem igaz.. :N

    Annak idején a nagymamám használta gyakran ezt a kifejezést, a gyakorlatban elég ritkán használom de amikor éppen igen, akkor eddig kivétel nélkül mindig b-vel írtam. :B

    A nyelvzseniséget köszönöm, de hamár nem átalottál 4sort áldozni ezért a hibáért a poén kedvéért elmesélem.., Gimnáziumban az osztály top3 legrosszabb helyesírói között voltam.
    A magyar nyelv/irodalom tanárom (aki egyébként igazgatóhelyettes is volt) olyan szinten elvolt keseredve, hogy cirka a második évtől amikor éppen a tanáriban meglátta a történelem tanárunk asztalán a hegyben álló, egyenként 3-4 oldalas témazáró dolgozatainkat, akkor gondosan képes volt kikeresni az enyémet és az osztályból egyedüliként az én történelem témazáróm a helyesírás okán nyelvtan osztályzatot is kapott! :DDD :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz =HG= #51715 üzenetére

    Nyehhh, a linkelése óta azon erölködtem, hogy megálljam h ne postoljam ezt! :C :R

    Utálom mások illúzióbuborékjait kipukkasztgatni, szóval igen, ez akkora kamu mint a HÁZ! :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bandi8bácsi #51726 üzenetére

    A gyári hűtő elég gyász, minden szempontból..

    Állandó a hangereje/fordulatszáma?
    Amennyiben igen, elképzelhető hogy BIOS-ban nincs a ventivezérlés beállítva azért teker állandóan maxon vagy akár még az is elképzelhető, hogy szimplán csak ennyire melege van.

    Nagyon kevés az info..

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bandi8bácsi #51730 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy állításod szerint nem értesz az ilyesmihez szépen lezongoráztad egyedül! :K :R

    Azt igazából te tudod eldönteni, hogy így már viselhetőbb-e.
    Nem tudom mennyire szoktad leterhelni a procit és mivel (játék/munka), de ha ezen ventiprofilon/beállításon még nem melegszik el és már nem is olyan durván zavaró, akkor maradhat.

    CPU hőmérséklettől függően akár lejjebb is veheted!

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Land #51741 üzenetére

    Ha muzsikára vágysz 970est vennék a helyedben.. :DDD , bár ahhoz nagyobb proci kell.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dark KillerX #51748 üzenetére

    Grat az új kártyához!
    Ez a három felsorolt játék speciel pont elég jól kihasználja a 4nél több szálat/magot, 1-2szálra optimalizált játékok esetében mindannyian belefutunk kisebb-nagyobb procilimitbe, de nem vészes! :N

    (#51749) Bandi8bácsi:

    Ez kell neked [link], ez éppen csak a kedvesed hangulatingadozásait nem monitorozza.. ;)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz whYz #51775 üzenetére

    SilverArrow, MX-2. CPU egyik szélére minimális csíkot húztam, bankkártyával széthúztam.

    Mivel eleve egy pöttynél is kevesebb mennyiséget húztam rá a szélén, elhúzás után kiválóan látszott a rétegvastagság vagyis annak eltérései. Addig egyengettem különböző irányokból (közben a bankkártya szélén/élén felgyült réteget ami még plusszban lejött a prociról gondosan letakarítottam róla..), egy-egy teljes felületet érintő finom áthúzással (tehát nem itt-ott belekókányoltam), amíg a rétegvastagság nagyjából azonosnak nem tűnt az egész felületen.

    Tehát minimális mennyiséget vittem fel és ebből még fogyott is az egyes áthúzások során.
    A végére bőven átlátszó volt a pasztaréteg annyira vékony volt.

    Utána a oldalirányból szépen szemre kimérve rábillentettem a az SA-t.
    Tehát nem "rácuppantottam" merőlegesen, ami miatt sokan nyígnak eme módszer kapcsán az esetleges légbuborékok miatt, hanem cirka 40-50°-os induló szöggel rábillentettem/rázártam.

    Ugye a pasztának két feladata van, a mikrorepedések és az esetleges felületi egyenetlenségek kitöltése.
    Ezek ugye erősen eltérőek lehetnek adott CPU/hűtő esetében mindenkinék.
    A felvitt paszta mennyiségétől függően onnantól, hogy teljesült ez a két feltétel, minél nagyobb a rétegvastagság ami a két felület között van, annál rosszabb lesz a hőátadás.
    Van aki szentül hiszi, hogy a "pöttyös"/X-es módszer alkalmazásánál a hűtő leszorítása önmagában elegendő ahhoz, hogy ez az ideális rétegvastagság létrejöjjön. Na ez a köbgyök kategória, függ a két egyedi felülettől, az adott paszta viszkozitásától stb, szóval a magam részéről "elkenés" párti vagyok.

    Pakoltam már be annyi tesztet a topicba, hogy szerintem állíthatom elég hatékony a hőátadás ezzel a módszerrel! :K
    Csak nem úgy kell csinálni, mint YT videókon az x+1edik teches oldal állítólag hozzáértő szakbarbárjai.., akik felnyomnak 3-4x annyit mint kéne, nem teljes áthúzásokkal egyengetik a réteget hanem innen onnan belekókányolnak egy kicsit mint amikor egy óvodás játszik a temperával, utána okosan rácuppantják, majd leemelik és a rétegmintázatból gondosan megállapítják, hogy bizony így légbuborék keletkezett..! ;] :C

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz whYz #51782 üzenetére

    Szerintem ezt így előre kár kijelenteni, hogy próbálkozni sem érdemes vele.
    Valamennyit biztos elbír.., házszellőzés függő is.

    Próbálgasd ki meddig stabil ha húzod, alapfeszen turbo nélkül.
    Függően attól mennyire melegszik, az alapfeszen elérhető "órajel limiten" felül is mennék tovább fesszel/tunningal addig, amíg durvább CPU terhelő játékban 65fok környékén meg tudja fogni kupak szinten. :K

    (#51784) vakond5:

    Nálam még mindig 3as van, nem látom értelmét frissíteni.
    Eleve amit az újabban plusszban össze lehet hozni OSD szinten, az még mindig nincs köszönőviszonyban sem a HWInfoval elérhetőhöz képest. :N

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Picturemaker #51820 üzenetére

    +1, dettó így jött ki a Phenom II X4 az UD3-ból mikor készültem belerakni a 8320ast.
    Fél doboz cigi elszívása után kiderült semminek nem lett baja.
    Megjegyzem, csak annyira volt "összeégve"/összenőve a gyári hűtő/955BE, hogy konyhakés kellett a szétválasztáshoz, testsúlyráhelyezéssel. :K ;]

    (#51822) MrM94:

    Ezmiez Macska vazze.. ;] :C

    (#51824) ViZion:

    Igazat szólsz teeee, kinek orra igen hosszú, szeme éles, színe pedig kéééék! :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák