Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz Habugi #51419 üzenetére

    Ugyanakkor nemrég linkelt valaki ide egy 290X/GTX 980 CF/SLI-vel készült tesztet, amiben a húzott 8magos FX pariban volt egy olyan Intel fenevaddal VGA kihajtás/FPS érték terén, aminek az árából már egy ergyább használt autót lehet venni.

    Chiller kolléga linkelte az i7-4930K vs. FX-8350 tesztet én pedig később az i7-4930K, i7-4770K, FX-8350 tesztet.

    Számomra még mindig nem tiszta, hogyan jött fel így GTX 980 SLI-vel az FX GTX 780 SLI után. Egyébként az a legjobb teszt ahol mérnek frametime-ot vagy késleltetés diagramot is (pl techreport vagy házon belül Frescho).

    Van egy amolyan Urban legend, hogy kissebb felbontáshoz erősebb CPU teljesítmény szükséges.
    Bevallom személy szerint én ebben nem nagyon hittem idáig, amellett hogy még senki nem tudta úgy elmagyarázni hogy meg is értsem miért van/lenne ez helytálló megállapítás.

    Ez ebben a formában tényleg Urban legend. :DDD Úgy viszont van létjogosultsága, hogy ha alacsonyabb grafikai terheléssel/részletességgel tesztelsz könnyebben kapsz CPU limites szituációt, mert a VGA-nak van kevesebb dolga (és a CPU-ra vár), nem pedig a procinak több.
    Mondjuk a látótávolság valószínűleg éppen nem ilyen beállítás, mert egy open world játékban magas látótávval bizonyosan akad a CPU-nak is meló pl. az NPC-kkel.

    "Kakukktojásnak" ottvan még az Integráció menete/kérdése is. Mindkét cég hoz CPU-kat jövőre, engem spec pusztán kíváncsiságból nagy érdekel mit tud alkotni az Intel a Skylakkel

    Legfőként kövér GPU-t (akár 72 EU) + AVX 3.2 + DDR4 + . De első körben nem is HEDT vonalra érkezik Skylake, mert ekkora GPU és tranzisztorszám mellett, már némi áldozatot követel CPU (órajel) részről a mutatvány.

    Ubisoft portok közül legalább FC4 skálázódik is:

    Ubinál egyébként némi galibát az is okozhatott, hogy PC oldalon Nvidia kooperációval készült a port és több zárt Gameworks megoldást implementál az Ubi, viszont nincsen módosítási lehetősége mert Nvidiától kapja a csomagot. Úgy hírlik, több esetben viszont még GTX 970 tulajoknál is problémás teljes pompájában (a Radeonokról nem is beszélve), tehát van itt még reszelni való bőven.

    [ Szerkesztve ]

  • norbert1998

    veterán

    válasz Habugi #51419 üzenetére

    Pontosan. Konkrétan az összes közül a leggyengébb c2d volt :D
    Ráadásul tuning kizárt, mert hp alaplap volt :D

    [ Szerkesztve ]

  • pipo112

    senior tag

    válasz Habugi #51419 üzenetére

    Sajnos a prociban a tartalék 100mhz mert 4,7 felett már bőven 1,5V-t kér és úgy elszabadul a pokol hogy a D14 nem bírja .
    Ibt , Prime fél perc után fagy a hőtermelés miatt sajna a magok itt egyből felszaladnak 60C -re :((( hogy miért nem tudom próbáltam már mindent de ugyan az a szitu egyszerűen akkora a fesz ugrás hogy az embertelen .

    Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

  • Yllgrim

    őstag

    válasz Habugi #51419 üzenetére

    Errol a felbontas dologrol beszeltem itt a forumon miota megvan a gepem. Sass meg Macsek jott azzal a nem hajcsa ki dologgal 1024x768 meg alacsony felbontas meg huje tesztek h legyen 200FPS-el. Erre irtam h en FHD-ben jatszok es remekul megy minden.

    Uh leszoph@t mindenki, kihajcsa (meg ha nem mindig 100% GPU) de stabil 55-60FPS FHD-n minden maxon, Crysis 3 es tarsai. hadd ne kelljen visszakeresnem a kommentjeimet, a lenyeg azon volt, hogy a franc sem akar 1024x768-on jatszani h meglegyen a 200 FPS-em, mikor nekem 60Hz-es IPS monitoron a 60FPS remekul mukodik.

    Flem johet privatban :)

    Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

Új hozzászólás Aktív témák