Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HANDO88

    senior tag

    válasz motown5l #59624 üzenetére

    A táp és lapcsere jó ötlet volt :K :K . A ramra én már nem költenék a helyedben,szinte semmit nem hoz a konyhára :( .

    Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

  • Habugi

    addikt

    válasz motown5l #59624 üzenetére

    Ez kb az örök kérdés..

    Hazudnék ha azt mondanám néha nem akad meg a szemem egy-egy aprós hírdetésen/jóárasított 2133-as RAM-okon. :)
    Viszont ha azt nézem mennyibe kerül/meddig tudnám húzni és ez mennyit számítana..

    Kis idő ráfordításával az 1600asokat sztem könnyen fel tudod pattintani legalább 1866-ig.
    Kérdés az is mennyi ideig tervezel a configoddal, ugye már van DDR4 is, továbbá hogy meddig tervezed húzni a procid..
    Az a pénz ami az új RAM-okba menne adott esetben jobban megérheti egy nagyobb CPU hűtő és/vagy egy szellősebb ház formájában. Nyilván nem kell neked bemutatnom hőtermelés ügyileg mit produkál együtt az FX és a Tahiti. ;]
    A 7970-hez amúgy nem árt egy 4.5-4.7Ghz az FX részéről.

    Nem tudom ilyen téren hogy állsz mert az adatlapodon nincsenek feltüntetve.

    Játéka/alkalmazás válogatja mennyit veszel észre a magasabb órajelű RAM-okból, adott, lehetőleg minél szűkebb időzítés mellett.
    Viszont egy mérsékeltebb CPU-NB tuning is hozhat a konyhára RAM szinten is, lásd eldiablo tesztjei.

    Szóval mindent összevetve kattanás/tuning/bench őrület mértékéhez kötném érdemes-e beruháznod a 2400as RAM-okba. Különböző statik tesztekben nyernél vele.

    A D3 egy 4+1es lap volt, az újjal sokkal tovább elmehetsz majd minden probléma nélkül, ergó a hőtermelés is nő, a 7970 is jobban fog pörögni, szóval ha van miértje akkor inkább szellőzésre/hűtésre költenék a helyedben, CPU hűtő és/vagy ház formájában.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák