Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz KaiotEch #5920 üzenetére

    Az Alza rendszere automata, az eredeti regisztráción fog futni a garancia, és ha pénzt adnak vissza, akkor (ha előre fizettek, vagy a boltban kártyával) az eredeti számlára megy vissza.

    De ha visszaolvasol a topicban, akkor volt már erről többször is szó. Én ha eladnék Alzás cuccot, írnék adásvételit.

    De mi köze az regisztrációnak a garanciához? Ha én bemegyek a számlával a boltba, vagy feladom postán a terméket, akkor én adom fel, az én adataimmal. És én küldöm vissza a terméket is garanciáztatni, nem pedig az első eredeti vevő.

    Nem tudod visszaküldeni, ugyanis garanciális azonosítószám kell, amit viszont a fiókodba belépve tudsz kérni az eredeti rendeléshez, legalábbis, amikor a fejhallgatómat gariztattam, akkor így működött.

    Igazából senkinek nem kell elfogadni semmit, ha nem a te nevedre szól a számla. Ettől még általában el szokták. Viszont az alza nem fogja neked felvenni az adataid, mert te vagy a 4. tulaj. Jogszabály szerint, ha eladsz valamit, adás-vételit kéne írni magánszemélyek között is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák