Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Tapsi #16326 üzenetére

    Én folyamatosan azt látom/tapasztalom/hallom, hogy irodában nehezebb fókuszálni, mert beszélgetnek körülöttük, megszólítják őket... A kapcsolatépítés önmagában nem garantál hatékonyságot. Ez főleg sales és üzleti oldalon szokott érvként jönni.

    Nagyon érdekes a sysadmin példád... mert ezt a történetet szinte szóról-szóra a másik oldalról hallottam csak teljesen más szájízzel... még pre covid időkben. "Amikor megjelenik valaki asztalom mellett, hogy most van szüksége valamire" analógia... Volt ahol emberek álltak fel amiatt, mert nem volt ez rendesen szervezve. És ilyen opportunista személyek kihasználták ezt.
    A Ticketing rendszerek meg SLA-k nem értelmetlenek. Próbálnak rendszert vinni a káoszba...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • net84

    őstag

    válasz Tapsi #16326 üzenetére

    Szerintem feladat és esemény függő a kommunikáció. Persze, amikor odagurulsz a melletted ülőhöz és megvitatjátok az ötletet, az elég gyors. De amikor amúgy is dokumentálni, rögzíteni kell mindent (mail, ticket vagy sajtpapír), akkor nem feltétlen gyorsabb vagy jobb. Max. tarkón tudod vágni, hogy végre reagáljon a feladatra.

    A kapcsolatok építése, ápolására is csak akkor jó a jelenléti munkavégzés, ha olyan a csapat. Néhány helyen jártam (és dolgoztam is ilyen közegben - sajnos), ahol a kommunikáció kimerült a "kérsz kv-t?" vagy a "mikor mész ebédelni?" kérdésben, amúgy mindenkin rajt lógott a füles és kussban ültek egész nap.
    Remote-ba is lehet úgy dolgozni órákat, hogy online mindenki és ha kérdés van, bekiabáljuk az éterbe, amúgy mindenki csinálja a saját dolgát.

    A sysadmin-al kapcsolatban én is azt tapasztalom, amit sutszi kolléga. Egyre kevesebben igénylik, hogy odamenjünk és ott baxtassuk helyben. Legyen megoldva és pont...

    #16327 emvy - "Plusz az atlagember (!) jobban kotodik azokhoz, akikkel szemelyesen rendszeresen talalkozik, es a kotodes az segit a projektnek." - én pl. előbb elküldöm melegebbre az illetőt, ha csak egy kis ablakban látom, mintha ott lenne mellettem. Meg gyorsabb megoldani a visszabeszélés elkerülését is :DDD .

    Jelenleg teljesen kötetlen mukarendben dolgozik az IT. Törzsidő és minden megkötés nélkül (a munka legyen elvégezve és pont). Mindezek ellenére valószínűleg bediliznék egy full remote munkavégzésbe...

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák