Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv.

    Biztos volt róla szó, de az adott szöveggel nem találtam a Topic-ban.

    Korábban eby-eztem sokat, de az más volt. Most először rendeltem Ali-ról.
    Elvileg lezajlott a fizetés, de az oldal nem lépett rendesen tovább, és hosszas homokórázás után kaptam egy 404-es hibát. Gondoltam, valami megbicsaklott.
    Ali-n az Order-nél ez szerepel: "This order is awaiting your payment "
    Igen ám, de a számlámon a számlatörténetben viszont a következő szerepel:

    "Kártyafoglalás 2020.05.04. WWW.ALIEXPRESS.COM LONDON GBRGB" és az összeg

    Tehát elvileg talán lezajlott a tranzakció, de mivel közben valami beütött, nem jutott el az Ali-ig? Vagy normál esetben is így megy, hogy el kell telnie óráknak (esetleg napoknak), mire fizetettnek minősül? Vagy tényleg valami hiba csúszott a rendszerbe?

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz V/ #38564 üzenetére

    Sejtettem, hogy valami hasonló forog fenn. Hasonló volt egyszer egy tankolásnál, hogy kártyával fizettem volna, de kidobta, hogy elutasítva. Fizethettem ki KP-ban. Utána néztem netbankon, hogy mi történhetett és ott is hasonlóan volt kártyafoglalás az összeggel.
    Most akkor várhatok, míg feloldják. Akkor 9 nap volt.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz tothferenc #38566 üzenetére

    Igazság szerint telefonon küldtem el a rendelést.
    Még este írtam a bankomnak (Gránit Bank). 1 óra múlva jóváírták, így végül sikerült elintéznem a vásárlást asztali gépen (inkább).

    Egyébként furcsa volt, mert a bankkártya adatoknál ugye kéri a "Card Holder"-t, de nekem a nevemben van ékezet és a kártyán is így szerepel. Mivel ezt elvileg úgy kellene beírni, ahogyan a kártyán szerepel, az Ali oldala erre hibaként végig azt írta, hogy bökjek egy "space"-t a vezetéknév és keresztnév közé.
    Mindegy. Ékezet nélkül elfogadta. Így megtörtént a fizetés.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Azért ezek a kínaiak tényleg elég gyökerek tudnak lenni.

    2 DIN fejegységet szerettem volna és inkább nem bízva a dömpingben a képembe zúdított jobbnál jobb(nak látszó) cuccokban inkább nézelődtem a neten összehasonlításokat, meg véleményeket és végül úgy döntöttem, hogy azt veszem meg, amit nem csak a kínaiak tartanak jónak és besorolták a jobb márkák közé. Így inkább veszek 80-ért olyat, ami sokáig kiszolgál, mint olyat, ami 50-ért egy év múlva mehet a kukába.
    Így döntöttem az ATOTO A6 Pro mellett, mert sok Kínán kívüli országban is nagyon sokan jó véleménnyel voltak róla. És ezt is Ali-n inkább a gyártói "store"-ból rendeltem. De azt nem gondoltam volna, hogy egy ilyen populárisabb termék saját gyártói értékesítője is ennyire link tud lenni.

    4.-én rendeltem és direkt EU-s raktárból. 5.-én már kaptam is üzenetet az eladótól, hogy a megadott 2-5 napon belül nem fog megérkezni. Ok, nem is reméltem, hisz azért mégis csak fel van most borulva a világ a korona miatt. 6.-án már kaptam is tracking Nr.-t UPS-hez. Na gondoltam is, hogy "fasza, legalább valami nagyobb csomagküldő". Igen ám, de egyik nyomkövető oldal sem dobott találatot. Tegnap végül már ráüzentem az eladóra, hogy valami nem stimmel a tracking-gel. Erre visszaírt, hogy véletlenül rossz számot adott meg, mivel a csomagomat még fel sem adták és sűrűn elnézést kéregetett. Király.

    Olvastam már itt a fórumon, hogy szoktak ezzel szórakozni, hogy megadnak egy kamu számot, aztán ráülnek a témára és vagy csak marha későn, vagy el sem küldik a cuccot. De pont ezért rendeltem inkább a gyártói store-ból, mert gondoltam, azok csak nem linkeskednek. De tévedtem.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv.

    Ezt esetleg tudná valaki értelmezni? Mert én belezavarodtam

    [link]
    Most akkor ezt ott lebegtetik Kínában, vagy mi lehet ez?
    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz V/ #45818 üzenetére

    Pénteken ráírtam, hogy akkor mi van. Csak hát ugyebár cég, szóval nem várok gyors választ.

    Köszönöm.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Ezek tényleg ennyire lusták?
    Az a poén, hogy végig itthon voltam. Senki sem csöngetett és értesítőt sem dobtak be.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz V/ #46129 üzenetére

    nem fér bele a ládába. annál azért jóval nagyobb.
    Értesítés semmilyen formában nincs.

    Egyébként poén, hogy két csomagot rendeletem ali-ról ugyanazon a napon. méretük és értékük hasonlóan 30000Ft körüli. Amit most "próbáltak kézbesíteni" az akkor még Kínában volt, amikor a másik már már itt volt Magyarországon. Előbbi még akkor ment vissza a feladóhoz, utóbbi megállt vámkezelésre. Előbbit már megpróbálták kézbesíteni, utóbbi még mindig vámkezelés alatt van.

    Van, amikor marha gyorsak, van, mikor nem.
    A mostani csomag ott keringet Kínában, mert visszaküldték. Múlt hét hétfőn chateltem a feladóval és kedden indult el újra Magyarországra. Marha gyorsan ideért.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz V/ #46131 üzenetére

    :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák