Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    Topikgazda

    válasz havri1 #19618 üzenetére

    Mivel Sanyi komám mimóza lelkű és nem ír a fórumba csak olvassa ezt a topikot ezért leírom azt, hogy ő hogy járt.
    Panel ,32 fok az akváriumba, mire hazaért elpusztult egy gyönyörű 12 centis császársügere és még egy két hala. Ha halak szinte harapták a vizet. Sajnos a külső szűrő vízfelszínfodrozása és az áramoltató csobogtatóra húzása is kevés volt nála.

    Nálam is kissé felment a hőmérséklet a napokban, nagyon ritkán van 22-23 foknál több télen nyáron,de nem voltunk sokat itthon nem ment a klíma és felment az akvárium vízhőmérséklete 27-28 fokra.
    Nem tetszett a halaknak, egy kettő pipált, pedig két külső szűrő fodrozza a vizet.
    Rádobtam a kisebbik külső nyomó ágára egy Eheim diffuzort, és fél óra múlva mindenki boldog volt.

    Ebből azt szűrtem le , hogy mégis hibás az a feltételezés , hogy a vízfelszín mozgatása viszi be a legtöbb oxigént a vízbe.
    Ez a diffuzor nem levegőztető ez az egész medencét apró buborékokkal tölti meg, nem csak egy helyen.
    Kissé már nekem is sok volt a látványba, mint a felrázott ásványvíz olyan volt az akvárium, de nem akartam, hogy befulladjanak a halak.

Új hozzászólás Aktív témák