Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Met

    nagyúr

    válasz hibavissza #18121 üzenetére

    Kérdés mennyi ideig tart a szöszölés.
    Kérdés Te milyen minőségben adnád oda az ügyfélnek a kész grafikát.
    Az a legtisztább amit BonFire csinált, mindent be lehet traceelni de a végeredmény kérdéses.

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

  • BonFire

    veterán

    válasz hibavissza #18121 üzenetére

    Ahogy figyelted, az elején azzal kezdtem, hogy trace-eltem. Már csak azért is, mert eredetileg nem állt szándékomban a pacákat és a betűket körbepenezni. A betűk trace-elését a végén fel is használtam.

    Viszont!

    Sajnos a fényképen is nagyon látszott, hogy az eredeti minta le van helyenként pattogva, repedezett. Ezáltal a pacákon csúnya lukak és csíkok keletkeztek a trace-elésnél, a végén kénytelen voltam mégis körbepenezni őket. Megjegyzem, hogy a paca volt a legnehezebb. Viszont az csak a végén jutott eszembe, hogy hülye vagyok, mert a pacát nyugodtan megfesthettem volna pacaecsettel is, ahelyett, hogy penezem. No, erre nem gondoltam, majd legközelebb. Az ilyen figurák alkotóvonalainak nagy részét könnyű megrajzolni. Sok-sok egyszerű, két pontból álló ívből állnak. A necces a patája volt, azzal kicsit szórakozni kellett.

    Másfelől ha valaki nagyon tud, akkor nem pennel rajzolja át, hanem ecsettel. Nekem is van táblám, azt használom, de ilyen szabályos íveket nem bízok szabadkézre. Jobb a pen, úgy tökéletes az ív. Tehát számomra ez a járható út.

    Persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, én félmunkát nem adok ki a kezemből. Ha megcsinálok valamit, akkor abba 200%-ot beleteszek. Én ilyen vagyok. Auto-trace-elni a hülye is tud – már bocsánat! Olyan is lesz a végeredmény.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák