Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz nihill #7 üzenetére

    Mondjuk hogy az unokám hív hogy elrabolták, és sürgősen kell egymilliót utalnom egy random számlára, az akkor is k. gyanús ha az ő hangján szólal meg. Látod hogy évek óta tolják ezt úgy is, hogy Gazsi hangján szólal meg az "unoka", és nagymama már viszi is a párnacihából a kp-t ki a kapu elé ahol egy Ladával felveszik....

    Általánosságban nézve, baromi egyszerű lenne, világosan kommunikálja kb. minden szolgáltató a bankoktól a facebookig, hogy telefonban / online nem fognak sürgetni semmi miatt, és nem kérnek bizalmas adatokat. Innentől automatice minden kamu ami azt mondja hogy most azonnal kattints ide. Nem agysebészet. De "szerencsére" még sehol nem vagyunk az AI deepfake csalásoktól, amikor ezzel a facebook marketplace GLS-es trükkel (random rövidítős linkeket küldenek kamu GLS űrlappal, nekem az idiótája sima @icloud.com emailről küldte el :D ) miatt is naponta tucatnyian sírnak hogy őket milyen csúnyán átverték... :U

    Kb. olyan mint amikor a törzsfőnök elmondta, hogy napnyugta után mindenki üljön a seggén a tábortűz mellett a barlangban, és biztos volt olyan, aki csakazértis kiment megnézni hogy mi vonyít az erdőben, mert igaz hogy hallott már másokról akiket megevett a farkas, de lehet hogy most a nyúl volt az... ;]

    De tudom, majd meglátom ha én is bedőlök neki, és komolyan, simán benne van a pakliban :K Csak sokan a racionális gondolkodást kiváltságnak gondolják, "mer' te 20 éve számítógépekkel foglalkozol, de én honnan tudjam?"... mit, azt hogy kriketykratty.com/stealyourpassword linkre nem kattintasz rá akkor se ha azt mondja egy ismeretlen, hogy nyugodtan kattints rá??? :U :CDe mondjuk a feleségem számáról felhív a feleségem hangján valaki, akkor is kb. két kérdéssel kiderítem hogy tényleg elrabolták-e vagy csak venni akar valamit? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák