Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JupiterrrS

    újonc

    válasz gnius #610 üzenetére

    Kedves gnius!
    Szerintem az, hogy egyedülálló vagy, nem lehet gond. A munkavállalást, beilleszkedést ez nem érinti. Ugyanakkor lehet hogy nagyon egyedül fogod érezni magad: új ország, nép, nyelv... Én így voltam kint Svédországban. Ez a része nehéz volt.
    Úgy tudom, Norvégiában manapság a legalacsonyabb a munkanélküliség Európában. Viszont, mivel nem az Unió tagja, nem biztos, hogy magyar állampolgárként is könnyű ott munkát kapni. A nyelvtudás biztosan fontos követelmény - ez Svédországban is így van. Hiába tud majdnem mindenki angolul, a munkavállaláshoz kell az, hogy el tudj társalogni a skandináv nyelven. Már a (kicsit jobb) álláshirdetéseket is rendszerint az ország nyelvén jelentetik meg, így ha nem tudod a nyelvet, lehetőséged sincs jelentkezni rá. Norvégia a nyelvjárások miatt is macerás egy kicsit. Érdemes a bokmålt tanulni, mert a lakosság nagyobbik része ezt beszéli, illetve Osloban is ez használatos, ahol a legnagyobb eséllyel kaphatsz munkát. Egyes területeken nagy munkaerőhiány van, pl. egészségügy, de a mérnökök és a mesteremberek (ácsok, szobafestők, hentesek... stb.) nagy része is elég könnyen el tud helyezkedni. Ilyen esetben néha elég egy jó angol nyelvtudás.
    Amúgy lebeszélni semmiképpen nem akarlak, mert én is nagyon szeretem Norvégiát. Svédországi tartózkodásom idején egy 4 napos kiránduláson voltam ott, megnéztem Oslot, Bergent és a fjordokat. Nagyon szép emlékeim maradtak róla, bármikor visszamennék. Egyetlen hibája az éghajlat. Nagyon csapadékos, esős, szeles ország, különösen a nyugati part környéke. Klímája még a szárazabb Svédországéval összehasonlítva is kellemetlennek mondható.
    Kívánom, hogy sikerüljön kijutnod és megismerned az országot. Addig meg tanuljuk együtt a nyelvet! :)

Új hozzászólás Aktív témák