Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Dumber_

    őstag

    Sziasztok

    2 napi szenvedés után ide fordulok, és megkérdezem, hogy valaki látta e már következő problémát:

    Arch linux frissen telepítve

    A google chrome browserben a szinkronizálást én bekacsolva tartom. Ide feljelentkezek már a telepítés utén azonnal.
    A chrome elindításakor a "kezdőlapom" a google saját "üres" lapja, melynek a jobb felső sarkában ott a google szolgáltatásba bejelentkezett felhasználó. Ez ugye nem kötelezően ugyanaz mint a böngésző szinkron (feljebb egy sorral) , de bekapcsoláskor még ugyanaz.

    Most telepítek egy új gépet és telepítés után a következő jelenséggel találkozom:

    Gép bekacs, Chrome elindít..
    Ezekután felugrik a bejelentkezési ablak és meg kell adnom a nevet és jelszót. Ugyanakkor a szinkron feljelentkezett már. Ott virít a fejem :) Ha azonnal (bejelentkezés nélkül) nyitok egy új lapot, azon már nem kér semmit, kérdés nélkül bejelentkezik.
    Ha bezárom a böngészőt és újra megnyitom akkor megint nem kér semmit, és jól működik, egészen a gép újraindításáig.
    Szóval csak az első bekapcsolás első lapja nem akaródzik bejelentkezni automatikusan.

    Ezt kellen látnom (és látom a 2. laptól):

    Ezt kapom az első lapon:

    Próbáltam archot telepíteni wiki alapján kézzel, Calamarch telepítővel, Magyarch, Arcolinux. Mind ezt az eredményt adja.
    Manjaro telepítése után nincs ilyen gondom. Ott jól működik.

    Én ragaszkodnék a vanilla Archoz, de segítsen valaki pls, miért szivat a Chrome?

Új hozzászólás Aktív témák