Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Kékes525 #27750 üzenetére

    "Kíváncsi lennék, az akkori elérhető információk alapján akkor, te hogyan döntenél. Amikor tudod, hogy több ország már üríti a kórházkapacitását, te követnéd Őket?"

    Csak magamat tudom idézni, az utolsó zárójeles mondatom volt.
    "(Én végig gondoltam, ürítettem volna a kórházakat.)"
    Valami nem érthető ezen a mondaton?

    "1. Ha a kórház kiürítések előtt rendesen teszteltek volna, például mint most a reprezentatív teszt, akkor pontosan tudhatták volna a fertőzöttséget és az alapján tudtak volna helyesen dönteni."

    Értem.
    R0=2 esetén - ennyit mondogattak a szakértők - szerinted mennyi időegység telik el 16 ezer fertőzésről 64 ezerre történő növekedésig?
    És a 64 ezerről , 128 ezerig?

    Ha van 1024 fertőzött beteged és 9 millió embert teszteltek ezért, ebből hogyan számolod ki a szükséges szabad ágyszámot a fertőzés csúcsán?
    Na jó legyen három hét múlva 3096 teszttel igazolt új beteg. Ez talán segít a feladat megoldásában.

    A második pontod azonos az elsővel, átfogalmazva.

    "Amúgy egy kis számtan: Vajon hány aktív eset között van 36 ezer súlyos beteg aki kórházi kezelést igényel?
    A számtanhoz egy kis segítség. Az USA-ban 1 millió aktív esetre 16 ezer súlyos/kritikus beteg jut. USA-nak 324 millió a lakóinak száma, Magyarországé 9,773 millió."

    Ha úgy gondolod, hogy arányosítással használható adathoz jutsz, akkor tévedsz. Nem mindegy a fertőzöttek kor és alapbetegség összetétele.
    Ha egy 120 fős egyetemista kollégiumban tör ki a fertőzés, más lesz az eredmény, mint egy 120 fős nyugdíjas otthonban. Ezt nem matematikázod ki az amerikai adatokból.

    Még valami.
    Németországban a kórházak jelentős része kapott azonnali állami támogatást. mert felszámolást kellet volna kezdeményezniük.
    Nem vehettek fel új beteget és helyeket is kellett üríteniük.
    A kórházak többsége viszont nem állami tulajdon. Bevétel nélkül maradva, a költségeik változatlanok maradtak.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák