Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztripi

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nos az én véleményem szerint (ja még uj vagyok), a nácik sehogy sem nyerhették meg a II világháborút. A németek talán, de a nácik soha. Ennek komoly elvi okai voltak. Pl. a Szovjetúnió igencsak gyenge volt mármint harcikedvben Sztálin tisztogatásainak köszönve, az ukránok gyűlölték a rendszert (jó okkal), ha a Vermaht után a földmérők jöttek volna földet osztogatni akkor a Szovjet hadsereg gyorsan összeomlott volna, de nem a földmérők jöttek hanem az SS. Igy gyorsan olyan helyzetet teremtettek amikor az oroszok ugy érezték hogy nem baj ha én meghalok ha megöltem egy németet megérte.

    Viszont a németek soha nem kezdek volna hóditó háborúba.

    Másrészt meg azt sem kell elfelejteni hogy a német hadvezetésnek, a britt és az amerikai hadvezetéssel egyben az volt a véleménye hogy a Sovjetúnió össze fog omlani 3 max 4 hónap alatt. Ilyen gyönge ellenfelet nem gond legyőzni. De senki sem vette figyelembe a durva reformokat amelyeket a finnországi baki után foganasitottak. Elöször Roosevelt volt aki optimista lett mert a Sovjetek nem késztermékeket kértek hanem nyersanyagot.

    Ami a partizántevékenységet illeti az nem lett volna gond, mert ha nincs lakos akkor nincs lázadó sem.

    Na ja ennyi.

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák